начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Нов конкурс за младши магистрати !!!

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Нов конкурс за младши магистрати !!!

Мнениеот nikitaani » 12 Яну 2010, 11:44

Колега albena_ai,нищо против вас ,но що за въпрос е "от кои учебни помагала се готвите за конкурс за мл.магистрати"...Как ви звучи от всичко,закони,лекции,учебници,практика....всеки сам избира от къде да чете и какво да чете,хората са дали конспект и въз основа на него тр. да се ръководите и в подготовката си,ако решите да се явявате на такъв тип конкурс.От там нататък мисля,че е неуместно и изнервящо (поне за мен),да пуската по пет мнения на ден от какъв учебник да се учи и от къде да си го закупя???То това да не е семестиален изпит в университета???
А относно конкурса,ако някои има представа ориентировъчна кои ще бъдат датите,то моля нека я сподели във форума.
nikitaani
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 23 Яну 2008, 15:05

Re: Нов конкурс за младши магистрати !!!

Мнениеот lawandorder » 12 Яну 2010, 12:02

Вместо да си губите времето като непрекъснато задавате едни и същи въпроси, може да го използвате за нещо значително по-смислено - например подготовка. Или може би имате твърде много свободно време! За пет години в университета не се ли научихте поне да четете?! Искате да се явявате на конкурси за младши магистрати, а голяма част от пишещите тук дори не са си направили труда да прочетат съответната нормативна уредба. Защото ако го бяха направили, нямаше да задават и половината от въпросите си! Но не е ли по-лесно когато някой друг ти е смлял информацията предварително?! Няма хора, които да знаят всичко, но не може да искаш всичко "на готово" - направи си труда малко да попрочетеш и .....о, чудо! .....може и сам да откриеш някои отговори!!! И да спестиш време не само на себе си, но и на хората, които отговарят! И като искате да ставате магистрати, поне за реда, по който ще се провежда конкурса, да се бяхте поинтересували /още повече, че е ясно уреден!!!/ Или може би не знаете къде?! И ако наистина е така и не знаете - интересно е как ще работите някой ден като магистрати?!
lawandorder
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Яну 2010, 11:37

Re: Нов конкурс за младши магистрати !!!

Мнениеот albena_ai » 12 Яну 2010, 13:50

Определено съм съгласна, но смятам, че този тон е прекомерно надут за колега. Ти да не си магистрат, та се правиш на велик? Аз също съм се явявала на изпита и изкарах петици на писмения и на устния и нямам такова самочувствие без покритие :D
albena_ai
Младши потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: 24 Авг 2006, 15:47

Re: Нов конкурс за младши магистрати !!!

Мнениеот ko4o4 » 12 Яну 2010, 16:38

albena_ai - ай-ай-ай-ай-ай :evil: - и на мен ми писна от въпросите ти... :!:
ko4o4
Младши потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: 07 Юли 2009, 08:15

Re: Нов конкурс за младши магистрати !!!

Мнениеот francha » 12 Яну 2010, 21:23

ЗДРАВЕЙТЕ КОЛЕГИ! КОЙТО ИМА ,НЕКА ДА ДАДЕ ПО- ПОДРОБНА ИНФОРМАЦИЯ ПО ПОВОД КОНКУРСИТЕ ЗА МЛАДШИ СЪДИИ И ПРОКУРОРИ.ПРЕДВАРИТЕЛНО- БЛАГОДАРЯ!
francha
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 12 Яну 2010, 17:39

Re: Нов конкурс за младши магистрати !!!

Мнениеот tiran4o » 13 Яну 2010, 00:55

На мен ще ми е за пръв път ... и точно се засилих да питам и ми секнахте мерака :)
Та ако на някой колега все пак не му е писнало да отговаря на "лаиците" като мен, бих била благодарна ако сподели с нас известната нему информация относно датите и публикуването на конкурсите.
Уж съм сядала пред компютър един - два пъти, но от вас научих за обявяването на бройките :) Та се страхувам да не пропусна "голямата новина"
Раздразнените колеги да не се чувстват длъжни да ми отговарят ...
... имаше една мъдра мисъл "Не запълвайте с гняв празнотите на разсъдъка си." :shock:
tiran4o
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 03 Апр 2008, 11:29

Re: Нов конкурс за младши магистрати !!!

Мнениеот dani_85 » 13 Яну 2010, 14:46

За колегите, които питат за конкурсните дати,публикуване, обявяване и т.н. и които упорито отказват да отворят и прочетат ЗСВ - "Чл. 179. (Изм. - ДВ, бр. 33 от 2009 г.) Длъжностите за младши съдии и младши прокурори и свободните длъжности за първоначално назначаване се обявяват от Висшия съдебен съвет чрез обнародване в "Държавен вестник", публикуване в един централен всекидневник и на страницата на Висшия съдебен съвет в интернет."
Всички ние, предполагам, имаме достъп до интернет и всеки брой на Държавен вестник, така че, следим, четем и се информираме. Това са единствените законово определени официални източници на така настоятелно търсените във форума дати за изпитите. А самата процудура на провеждане е подробно регламентирана в съответните нормативни актове. И между другото, това че има колеги, които наистина мислят, че има сборник "как се става магистрат" и настоятелно търсят да си го купят, е просто скандално. Но върхът беше, когато по-горе във форума се зададе въпросът, кой е авторът с инициали Красимир Ч. :lol: и един колега беше принуден да разяснява "сложния шифър" :lol: Извинявам се за острия ми тон, той не е насочен към информираните колеги, които споделят прочетеното и наученото.
dani_85
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 20 Мар 2008, 15:45

Re: Нов конкурс за младши магистрати !!!

Мнениеот tiran4o » 14 Яну 2010, 12:06

Благодаря за отговора, колега. За съжаление не ми казахте нищо, което да не знам. Следващият път се постарайте повече ... :roll:
tiran4o
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 03 Апр 2008, 11:29

Re: Нов конкурс за младши магистрати !!!

Мнениеот albena_ai » 14 Яну 2010, 12:11

Имате, ли информация кога ще бъде публикуван конкурса в Държавен вестник? Това е важната за нас информация и кога ще се проведе изпита?
albena_ai
Младши потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: 24 Авг 2006, 15:47

Re: Нов конкурс за младши магистрати !!!

Мнениеот tiran4o » 14 Яну 2010, 12:48

Изпитът може да е февруари, може и да е декември.
tiran4o
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 03 Апр 2008, 11:29

Re: Нов конкурс за младши магистрати !!!

Мнениеот albena_ai » 14 Яну 2010, 15:42

Много благодаря за информацията - аз започнах да преговарям някои от въпросите :D
albena_ai
Младши потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: 24 Авг 2006, 15:47

Re: Нов конкурс за младши магистрати !!!

Мнениеот genius75 » 18 Яну 2010, 18:37

направо ви се чудя на ентусиазма...........
Последна промяна genius75 на 25 Яну 2010, 14:27, променена общо 1 път
genius75
Потребител
 
Мнения: 525
Регистриран на: 20 Ное 2006, 18:35

Re: Нов конкурс за младши магистрати !!!

Мнениеот tiran4o » 20 Яну 2010, 19:04

еми да си помечтаем малко ... а прочетеното няма да ни е излишно :wink:
tiran4o
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 03 Апр 2008, 11:29

Re: Нов конкурс за младши магистрати !!!

Мнениеот Internazionale » 22 Яну 2010, 00:59

Колеги, още няма инфо за конкурса? Кога ли ще бъде.......
Internazionale
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 22 Ное 2006, 11:29

Re: Нов конкурс за младши магистрати !!!

Мнениеот ozzo_123 » 25 Яну 2010, 17:16

Така........започвам отначало.......2008 година на 9 януари бяха обявени свободните места в съдебната система, включително и за младши магистрати.....за конкурса ВСС взе решение малко преди Коледа, а го обявиха след Коледа в ДВ....проведе се февруари, така че си правете сметката...кога евентуално може да се обяви.....
За процедурата - след обявата в ДВ има 14 дневен срок /брои се в календарни дни/ за подаване на докумченти. Подават се лично или от упълномощено лице, с нотариално заверено пълномощно.....
представят се 1. диплома за висше юридическо образование - ксерокопие, но се носи и оригинала за сверка.
2. Свидетелство за юридическа правоспособност - копие и оригинал.
3. Заявление за допускане до конкурс по Образец на ВСС - това се изтегля от сайта на ВСС - в раздел конкурси след като ги обявят има образците.
4. Декларации по наредбат аза провеждане на конкурсите - образците са от сайта както написах вече......
5. Декларация по чл. 195 от Закона за съдебната власт - ЗАБЕЛЕЖКА - няма я в образците, но си я правите сами, като следвате текста на закона......
6. Удостоверение от психо-диспансер, но не е само удостоверение, че не се водите на учет/така го пишат в диспансера/ а и е с преглед....обикновено е към 20 лв. - по цената щ есе ориентирате, защото може да попаднете в списъка на недопуснатите.
7. Не се допуска изпращане на документите по поща или друг вид куриери.
8. След като мине срока за подаване на документите след не се сещам колко време излиза списък на допуснатите и недопуснатите до конкурса.
9. Следва писмен изпит с решаване на казус.
10. излизат резултатите писмения и се явяваш на устен - само ако си изкарал над 4,50.
11. След устния пак чакаш резултатите и си проверяваш бала докъде ще ти стигне и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ако искаш да участваш в класирането потвърждаваш участие. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО има срок да направиш това и задължително го съблюдаваш.
По време на процедурата отварянето на соайта на ВСС на всеки кръгъл час е задължително/това е шега/.
УСПЕХ НА ВСИЧКИ!!!
Ако има въпроси, задавайте......не ми пречи да отговарям......
ozzo_123
Младши потребител
 
Мнения: 79
Регистриран на: 30 Мар 2009, 18:02

Re: Нов конкурс за младши магистрати !!!

Мнениеот civillaw » 25 Яну 2010, 18:48

Свидетелство за съдимост, също е необходимо при подаване на документите. Миналата година, ако се подават документи и за двата изпита се прилагаше по единия оригинала, а по другия копие.
civillaw
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Яну 2009, 18:27

Re: Нов конкурс за младши магистрати !!!

Мнениеот marieta_2009 » 26 Яну 2010, 09:50

Здравейте, благодаря колега за разширеното обяснение, информацията Ви е много послезна:) Интересува ме още, как се подреждат ОС за които да се кандидатства, или по-скоро трябва ли за всеки ОС да се ходи лично в града, за да се подават документите или всички се подават а авминистрацията на ВС, както пише в Наредба 1? Блгагодаря предварително.
Последна промяна satir на 26 Яну 2010, 12:59, променена общо 1 път
Причина: пишете на кирилица!
marieta_2009
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Дек 2009, 18:31

Re: Нов конкурс за младши магистрати !!!

Мнениеот ozzo_123 » 26 Яну 2010, 10:34

......благодаря за допълнението, наистина го забравих свидетелството за съдимост и то в оригинал.....
Мариета, в заявлението се посочват поредността на съдилищата, за които искаш да кандидатстваш....не се ходи до всеки съд, а това се прави във ВСС.... Можеш да напишеш 17 или 18 места имаше в самото заявление.......
Относно подредбата, важи правилото, че когато имаш висок бал и се класираш за съд, който си посочила на първо място, не можеш да кажеш искам съда, посочен на второ място в заявлението....Така че внимавай с подредбата.....винаги на първо място е съдът, който искаш най-много......Това се отнася и за прокуратурата.....
ozzo_123
Младши потребител
 
Мнения: 79
Регистриран на: 30 Мар 2009, 18:02

Re: Нов конкурс за младши магистрати !!!

Мнениеот lawyers1 » 26 Яну 2010, 12:15

Не е ли малко притеснителна тази декларация по чл. 195? Повечето кандидати едва ли ще отговарят на изискванията на ЗСВ към датата на подаването...
lawyers1
Младши потребител
 
Мнения: 55
Регистриран на: 26 Яну 2010, 12:13

Re: Нов конкурс за младши магистрати !!!

Мнениеот marieta_2009 » 26 Яну 2010, 14:48

Благодаря много за пояснението! Успех на всички
marieta_2009
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 04 Дек 2009, 18:31

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron