начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Младши разследващ полицай?

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот AcTivE » 27 Фев 2014, 12:12

2 въпроса имам:

Колко задължаваща е авантюрата м.р.п., за колко време се подписва договор и признава ли се за юридически стаж?
AcTivE
Младши потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: 22 Авг 2008, 23:01

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот playboy_hp » 19 Мар 2014, 11:19

А доколкото мога да броя, въпросите са 3 /три/, а ти можеш ли да броиш?
playboy_hp
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Яну 2013, 18:35

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот AcTivE » 11 Апр 2014, 16:01

Извинявам се техническата грешка, а вашият "отговор" колега мога да го оправдая само ако сте безработен и отегчението ви е взело връх над останалите настроения. :mrgreen:
AcTivE
Младши потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: 22 Авг 2008, 23:01

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот kriso_ea » 11 Апр 2014, 17:02

Никакъв договор не се подписва. Нямаш трудово правоотношение.
След преминаването на конкурс си назначен на длъжност "мл. разследващ полицай" с заповед на Министъра на вътрешните работи. Подписваш акт за встъпване в длъжност.
Ставаш държавен служител в системата на МВР. Когато прецениш че повече не искаш да си такъв пускаш заявление за прекратяване на служебното правоотношение и след известна процедура напускаш системата.
Ако си придобил вече юридическа правоспособност , времето през което си назначен за "разследващ полицай" ти се признава за юридически стаж.
kriso_ea
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 03 Юни 2010, 19:08

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот AcTivE » 13 Апр 2014, 16:47

Моите благодарности, колега! :D
AcTivE
Младши потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: 22 Авг 2008, 23:01

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот zmeyan » 22 Апр 2014, 11:31

Имам едно питане - при медицинските прегледи и по специално при очния - проверява ли се далтонизмът и липсата му изискване ли е за длъжността разследващ полицай?
zmeyan
Потребител
 
Мнения: 156
Регистриран на: 01 Фев 2008, 14:15

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот doc03 » 22 Апр 2014, 12:30

zmeyan написа:Имам едно питане - при медицинските прегледи и по специално при очния - проверява ли се далтонизмът и липсата му изискване ли е за длъжността разследващ полицай?

Далтонизмът се изследва и липсата му е изискване за назначаване като държавен служител в МВР.
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот 111888 » 22 Апр 2014, 13:04

Интересно-тоест едно лице с далтонизъм може да е следовател, а не може да е разследващ полицай?

Това директно си плаче за жалба до КЗД и омбудсмана! Съветвам лице с далтонизъм да подаде документи за конкурс, и като го "отрежат" на това основание да има правния интерес за жалби и тн. защо има какво да се направи и промени! Така или иначе не са го взели в системата заради дискриминация на база здравословно положение-поне да стане ясно ,че юрист си знае и търси правата.

Имам въпрос-проблем ли е високият диоптър(успешно коригиран с очила)-над 6 диоптъра за работа като обикновен юрисконсулт в системата на МВР , или като държавен служител на експертно ниво в министерството?

Шест диоптъра не са проблем да си юрисконсулт(а и за която и да е правна професия-магистрат, нотариус- миопията(късогледството) си е почти задължителна ) където и да е-очилата , или лещите коригират зрението,даже четенето на дебелите книжки са силен фактор за висок диоптър, но конкретно за МВР-може ли да си юрисконсулт, ако си с висок диоптър? Силно се надявам да не е проблем.

Ако има забрана може ли линк къде го пише?
111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот doc03 » 22 Апр 2014, 17:46

Написах, че не може да си държавен служител.
Юрисконсултите в МВР са основно ЛРТП.
Следователят е магистрат. Има други изисквания зя състояние на здравето.
Но сте прави - и едните и другите правят огледи. И ми е интересно как ще напише следователят-далтонист, че "на стената се намериха пръски от червена материя...", след като не различава червеното ??? Щото далтонизмът е вариант на дисхроматопсията, и се засяга цветното зрение за червен цвят.
Все пак има различни варианти цветна слепота, както и различна тежест на проявите, но има много прости табла, и се хващат.
Но!
Отказът за назначаване на лице в МВР по медицински показания не подлежи на съдебен контрол.
Все пак всичко зависи от това, за каква позиция се кандидатства. Специално относно зрението е строго, защото от един служител зависят доста неща, а често и доста други хора.
Няма смисъл да обсъждаме ноторни факти.

Ето някои от нещата:
http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=& ... ms&cad=rja
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот rivin » 04 Юни 2014, 17:49

Някой може ли да каже на какво се набляга на теста за правни познания за разследващи полицаи? Някакви примерни въпроси?
rivin
Младши потребител
 
Мнения: 49
Регистриран на: 23 Юни 2007, 12:25

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот nikinceto_vn » 02 Юли 2014, 01:53

Здравейте, колеги! има ли обявен конкурс за разследващ полицай някъде? За Варна ми се струва, че много отдавна не е имало конкурс, някой има ли идея какви биха могли да са причините? Моля, някой да сподели как протича такъв конкурс, има ли обявен към момента и за къде? Има ли ограничения във възрастта? Както и др. важно, което може би пропускам да попитам?:) Благодаря предварително за отговорите ви.
nikinceto_vn
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Фев 2014, 20:16

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот rusata74 » 06 Ное 2014, 09:09

Здравей! В момента тече такъв конкурс за Добрич и за Велико Търново, но срокът за подаване на документи изтече на 29.10. Относно ограничението за възрастта- то вече отпадна за държ.служители,които не подлежат на първоначална професионална подготовка. Има промяна в Наредбата от м. Август,тази година! :D
rusata74
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 30 Юли 2014, 21:22

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот doc03 » 06 Ное 2014, 20:01

Разследващите полицаи преминават (съкратена) първоначална полицейска подготовка.
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот kpts_ » 06 Ное 2014, 22:03

doc03 написа:Разследващите полицаи преминават (съкратена) първоначална полицейска подготовка.

Някои преминават, други не, а и не е задължителна.
kpts_
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Авг 2014, 22:42

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот iva_sh » 06 Ное 2014, 23:11

http://dv.parliament.bg/DVWeb/showMater ... dMat=87016

Това са медицинските изисквания за работа в МВР!
iva_sh
Потребител
 
Мнения: 510
Регистриран на: 07 Ное 2008, 01:07

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот nikinceto_vn » 09 Ное 2014, 03:23

изисква ли се юридически стаж? някой знае ли дали има практика да започнеш в един град и след известно време да поискаш преместване в друг град.. примерно по семейни причини? и колко време най-малко? и какво представлява този документ, удостоверяващ право на достъп до класифицирана информация?
nikinceto_vn
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 22 Фев 2014, 20:16

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот kpts_ » 09 Ное 2014, 15:07

nikinceto_vn написа:изисква ли се юридически стаж? някой знае ли дали има практика да започнеш в един град и след известно време да поискаш преместване в друг град.. примерно по семейни причини? и колко време най-малко? и какво представлява този документ, удостоверяващ право на достъп до класифицирана информация?

За длъжността "младши разследващ полицай" юридически стаж не се изисква.
Практика за преместване има, най-често в рамките на ОДМВР, в която е станало първоначалното назначаване. Това е така, защото конкурсът се обявява не за някакъв град, а за областта, обслужвана от съответната ОДМВР. Може и извън съответната ОДМВР, което обаче означава съгласие и на двамата директори. Минимално време не е установено.
Относно документа за КИ - ако имате някакво ниво на достъп, ще знаете какво представлява документът. Ако нямате достъп: "съгласие за проучване по Закона за защита на класифицираната информация;", както пише в заповедите за обявяване на такива конкурси.
Добре е да попрочетете в сайта на МВР за тези неща. Почти всичко е написано.
kpts_
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Авг 2014, 22:42

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот rusata74 » 19 Ное 2014, 22:26

Здравейте! Днес се явих на прословутия тест за оценка на специфични знания и умения по НК,НПК и Криминалистика. Иска ми се и някой друг да опише впечатленията си,но аз съм изумена от сложността му и не разбирам какви са мотивите за тази сложност! Много сложно зададени,с много близки и подвеждащи евентуални отговори и т.н. Тъй като не бях сигурна за някои от отговорите си,реших да проверя в Интернет и се изумих като намерих точно тия въпроси,абсолютно същите,като цитирани, на адвокатските изпити от 2005,2007 и 2009г.!!!!! Друга част от тях открих в примерни тестове по наказ.право. Малко преди това разговарях с познат дознател,като му обясних какви въпроси е имало на теста и той ме гледаше изумен, и ме попита: Абе ти да не си се явявала на изпит за прокурор?- а то какво излезе-била съм на изпит за адвокат! Ако някой има впечатление или мнение по тия тестове,моля,да пише,за да се ориентирам накъде съм! :roll:
А,между другото,въпросите по Криминалистика бяха точно 3 от 40 общо! :)
rusata74
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 30 Юли 2014, 21:22

Re: Младши разследващ полицай?

Мнениеот barakuda » 20 Ное 2014, 01:13

И защо ли ченгетата са тъпи, тъпи, та чак вдлъбнати. Не ще да е от казусите, от средата нещо....
barakuda
Потребител
 
Мнения: 216
Регистриран на: 08 Ное 2013, 20:11

Предишна

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron