начало
Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов

Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс vol. 2

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс vol. 2

Мнениеот vaness » 09 Авг 2012, 16:36

fifi83 написа:Не мога да разбера какво толкова пордължават да питат от законите. То ако сме ги научили какво толкова ще ни обучават в този 7 месечен курс.


Ами просто,за да питат нещо :) А и за 2 седмици няма как да научиш тези закони,заедно с правилниците за прилагането им. Да не говорим,че голяма част от нас работят, имат семейства и е малко трудно. Аз мисля,че те са наясно с това. За сметка на въпросите за законите, можеха да отделят време да попитат интервюираните дали те нямат въпроси! Винаги, когато съм била на интервю с HR /а и не само/ са питали дали има нещо неясно или нещо,което те интересува,за да ти го разяснят. Но те като типичната държавна администрация се държат леко надменно и с чувството,че все едно си дошъл да ги молиш за работа ... Това поне е моето мнение и впечатление :mrgreen: :mrgreen:
А иначе никой не е казал,че е страшна дамата или нещо такова...Просто умишлено създава напрежение

Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс vol. 1
vaness
Потребител
 
Мнения: 163
Регистриран на: 31 Юли 2012, 17:38

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс

Мнениеот z_stoqnova » 09 Авг 2012, 16:47

Да, и аз известно време след интервюто, когато "си възвърнах способността да мисля" предположих, че може и да го прави умишлено за да ти провери реакциите под стрес, уви моите не бяха много добри.
z_stoqnova
Младши потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: 30 Юли 2012, 09:48

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс

Мнениеот fifi83 » 09 Авг 2012, 16:55

Аз ако стигна до интервю ако не мога да отговоря ще им кажа какво толкова питат ... нали има обучение. :) И без това имам вариант Б и В и не ми е фатално ако ме "порежат" :)
fifi83
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 02 Авг 2012, 09:50

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс

Мнениеот camperr84 » 09 Авг 2012, 16:56

z_stoqnova написа:Да, и аз известно време след интервюто, когато "си възвърнах способността да мисля" предположих, че може и да го прави умишлено за да ти провери реакциите под стрес, уви моите не бяха много добри.


Да,наистина човек трябва много добре да помисли относно тази работа,защото не е само стреса,а има и много други фактори.Тук може да си направите тест за самооценка да разберете дали бихте издържали психически,дори и да сте минали отлично интервюто,обучението и започнете работа в АМ.
http://customs.bg/bg/page/95
camperr84
Младши потребител
 
Мнения: 50
Регистриран на: 07 Авг 2012, 14:08

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс

Мнениеот stoqnova_13 » 09 Авг 2012, 17:16

Kратък опис на най-често срещаните въпроси задавани на интервю

Какви са целите Ви в краткосрочен и в по – дългосрочен план?
Какво наистина най – много бихте искали да правите?
Какви са дългосрочните ви професионални цели?
Как смятате да постигнете тези цели?
Каква заплата очаквате да получавате ?
Какво е по –важно за вас- парите или вида работа?
Кои са най –силните Ви и съответно най – слаби страни?
Какво Ви мотивира най – много, за да вложите максимални усилия в нещо?
Как университета Ви подготвя за бизнеса?
Кои от квалификациите Ви смятате, че ще ви направят успешни в бизнеса?
Как можете да допринесете за нашата компания?
В какъв вид работна среда се чувствате най–комфортно?
Как работите под напрежение?
Търсите ли работа във фирма с определен размер? Защо?
Какви критерии използвате, за да оцените компаниите, за които кандидатствате?
Имате ли предпочитание за мястото на работа?Защо?
Бихте ли се преместили да живеете и работите на друго място?
Желаете ли да пътувате в командировки?
stoqnova_13
Младши потребител
 
Мнения: 39
Регистриран на: 20 Юли 2012, 23:35

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс

Мнениеот nikos1 » 09 Авг 2012, 18:47

z_stoqnova написа:Това за ДДС и аз не го очаквах, още повече че работя като счетоводител от скоро и с ДДС при внос съм се сблъсквала само от страни от ЕС, което се събира от НАП. Аз просто и казах, че бих проверила в закона, защото не се сещам. Но пък психоложката се намеси и даде пример с внос на стоки от ЕС и трети страни и попита кое ДДС в НАП, и кое в АМ, така че успях да се закача и да отговоря.
Това, за жената от ЧР, не го пиша за да плаша тези, на които им предстои интервю. Тя не е страшна, напротив симпатична е :wink: Просто го написах, за да може другите които като мен "дават на заето" да са подготвени и да се представят по-добре.


Как отговори на този въпрос (ако си спомняш)? АМ има ли нещо общо със събирането на ДДС
nikos1
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 18 Юли 2012, 00:20

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс

Мнениеот gmhgmh » 09 Авг 2012, 18:59

Там са далаверите я
gmhgmh
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 03 Авг 2012, 16:22

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс

Мнениеот z_stoqnova » 09 Авг 2012, 20:17

nikos1 написа:
z_stoqnova написа:Това за ДДС и аз не го очаквах, още повече че работя като счетоводител от скоро и с ДДС при внос съм се сблъсквала само от страни от ЕС, което се събира от НАП. Аз просто и казах, че бих проверила в закона, защото не се сещам. Но пък психоложката се намеси и даде пример с внос на стоки от ЕС и трети страни и попита кое ДДС в НАП, и кое в АМ, така че успях да се закача и да отговоря.
Това, за жената от ЧР, не го пиша за да плаша тези, на които им предстои интервю. Тя не е страшна, напротив симпатична е :wink: Просто го написах, за да може другите които като мен "дават на заето" да са подготвени и да се представят по-добре.


Как отговори на този въпрос (ако си спомняш)? АМ има ли нещо общо със събирането на ДДС

АМ събира ДДС при внос от трети страни.
z_stoqnova
Младши потребител
 
Мнения: 41
Регистриран на: 30 Юли 2012, 09:48

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс

Мнениеот vanci86 » 09 Авг 2012, 20:57

Здравейте,има ли на някои от София да са му се обадили за интервю?
vanci86
Младши потребител
 
Мнения: 45
Регистриран на: 14 Юли 2012, 14:25

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс

Мнениеот gmhgmh » 09 Авг 2012, 21:00

А изност е без ДДС- схема за укриване и занижена митническа облгаема стойност
gmhgmh
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 03 Авг 2012, 16:22

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс

Мнениеот pilki123 » 09 Авг 2012, 21:23

Колеги едно нещо не разбрах до тък. Бих те ли ми обяснили защото до сега си мислех че профилът към който би трябвало да се придържаме е на скромен и не демонстриращи положение хора. А от тук казаното ми се струва че трябва да си на доста добро финансово ниво да се предстважиш така за да те харесат или се бъркамм??? МОля кажете???
pilki123
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 03 Фев 2012, 14:30

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс

Мнениеот vaness » 09 Авг 2012, 21:32

pilki123 написа:Колеги едно нещо не разбрах до тък. Бих те ли ми обяснили защото до сега си мислех че профилът към който би трябвало да се придържаме е на скромен и не демонстриращи положение хора. А от тук казаното ми се струва че трябва да си на доста добро финансово ниво да се предстважиш така за да те харесат или се бъркамм??? МОля кажете???


Не мисля така. Ти съдиш само от коментарите на един единствен избран тук кандидат. Не е ли по-добре да изчакаме да видим и други одобрени кандидати и тогава да правим изводи? :roll:
vaness
Потребител
 
Мнения: 163
Регистриран на: 31 Юли 2012, 17:38

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс

Мнениеот tea_1988 » 09 Авг 2012, 21:37

vaness написа:
pilki123 написа:Колеги едно нещо не разбрах до тък. Бих те ли ми обяснили защото до сега си мислех че профилът към който би трябвало да се придържаме е на скромен и не демонстриращи положение хора. А от тук казаното ми се струва че трябва да си на доста добро финансово ниво да се предстважиш така за да те харесат или се бъркамм??? МОля кажете???


Не мисля така. Ти съдиш само от коментарите на един единствен избран тук кандидат. Не е ли по-добре да изчакаме да видим и други одобрени кандидати и тогава да правим изводи? :roll:[/quozvanaha li ti na teb dali utre 6te zvanqt ako ne sme ot tqh 6te ni uvedomqt li
tea_1988
Младши потребител
 
Мнения: 50
Регистриран на: 08 Авг 2012, 18:36

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс

Мнениеот tea_1988 » 09 Авг 2012, 21:39

tea_1988 написа:
vaness написа:
pilki123 написа:Колеги едно нещо не разбрах до тък. Бих те ли ми обяснили защото до сега си мислех че профилът към който би трябвало да се придържаме е на скромен и не демонстриращи положение хора. А от тук казаното ми се струва че трябва да си на доста добро финансово ниво да се предстважиш така за да те харесат или се бъркамм??? МОля кажете???


Не мисля така. Ти съдиш само от коментарите на един единствен избран тук кандидат. Не е ли по-добре да изчакаме да видим и други одобрени кандидати и тогава да правим изводи? :roll:[/quo



zvanaha li ti na teb dali utre 6te zvanqt ako ne sme ot tqh 6te ni uvedomqt li
tea_1988
Младши потребител
 
Мнения: 50
Регистриран на: 08 Авг 2012, 18:36

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс

Мнениеот vaness » 09 Авг 2012, 21:48

zvanaha li ti na teb dali utre 6te zvanqt ako ne sme ot tqh 6te ni uvedomqt li[/quote][/quote]

Не са ми звъннали, но и аз не разбрах дали и при двата случая ще звъннат
vaness
Потребител
 
Мнения: 163
Регистриран на: 31 Юли 2012, 17:38

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс

Мнениеот tea_1988 » 09 Авг 2012, 21:51

vaness написа:zvanaha li ti na teb dali utre 6te zvanqt ako ne sme ot tqh 6te ni uvedomqt li
[/quote]

Не са ми звъннали, но и аз не разбрах дали и при двата случая ще звъннат[/quote]

az razbrah do 10 dni
tea_1988
Младши потребител
 
Мнения: 50
Регистриран на: 08 Авг 2012, 18:36

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс

Мнениеот krisi80 » 09 Авг 2012, 21:51

:D
dimitar-rdr написа:Някой има ли предтава как точно протича интервюто за тази длъжност?
krisi80
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 06 Авг 2012, 16:15

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс

Мнениеот vaness » 09 Авг 2012, 21:55

krisi80 написа::D
dimitar-rdr написа:Някой има ли предтава как точно протича интервюто за тази длъжност?


???? :roll:
vaness
Потребител
 
Мнения: 163
Регистриран на: 31 Юли 2012, 17:38

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс

Мнениеот tea_1988 » 09 Авг 2012, 22:01

vaness написа:[quote="camperr84Решил съм последните 7дни да се скъсам от четене,но не там ми е проблема,ами това,че ако стигна примерно до интервюто ще се сдухам :shock: :shock: :shock: защото малко съм притеснителен :oops:


Абе ти стигни до интервю и тогава ще му мислиш :) А и да ти кажа и да не си притеснителен пак може да се сдухаш.[/quote]


ima
Последна промяна tea_1988 на 11 Авг 2012, 14:03, променена общо 1 път
tea_1988
Младши потребител
 
Мнения: 50
Регистриран на: 08 Авг 2012, 18:36

Re: Младши инспектор в Агенция Митници-конкурс

Мнениеот vaness » 09 Авг 2012, 22:04

tea_1988 написа:

ima li nqkoi koito ne bi se pretesnil kato go izpitvat pred generala


Аз лично не се притесних от него честно казано. Най-вече от жената от ЧР и от един мъж,който гледаше втренчено през повечето време :lol: :lol:
vaness
Потребител
 
Мнения: 163
Регистриран на: 31 Юли 2012, 17:38

Следваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron