начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

Информация за кандидатите за адвокати и младши адвокати

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Информация за кандидатите за адвокати и младши адвокати

Мнениеот mariani_Italia » 19 Сеп 2012, 18:49

Висшият адвокатски съвет информира кандидатите за адвокати и младши адвокати, че изданието на фирма „Нова звезда”, озаглавено „Ключ към теста от изпити за адвокати и младши адвокати”, не е съгласувано с Висшия адвокатски съвет, направено е без допитване до него и Висшият адвокатски съвет не носи отговорност за текста на книгата. В това издание не се съдържа метод за решаване на тестове. Без съгласие на Висшия адвокатски съвет в него са публикувани тестове от минали изпити с предложени от съставителката отговори. Подобна издателска практика е некоректна.

Колеги,какво ще кажете за тази книга,купил ли е някой?Да направим коментар относно престоящият изпит през ноември 2012
Последна промяна mariani_Italia на 21 Сеп 2012, 20:05, променена общо 1 път
mariani_Italia
Младши потребител
 
Мнения: 43
Регистриран на: 27 Яну 2008, 17:20

Re: Информация за кандидатите за адвокати и младши адвокати

Мнениеот marlene » 20 Сеп 2012, 10:41

уважавам мнението на Висшия адвокатски съвет, но според мен има нужда от такова издание, особено за казусите, тай като никой никога не разбира какво е било мнението в крайна сметка на комисията, ще се радвам поне да излизат с мнение по казусите и след изпитите, за да може кандидат адвокатите да знаят какви са критериите им и къде са сбъркали. Аз лично ще си купя това издание, все пак толкова сме инвестирали до тук, още 15 лева няма да са фатални. А иначе Висшият адвотатски съвет като се разграничава, да издаде той нещо подобно.
marlene
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Сеп 2012, 10:36

Re: Информация за кандидатите за адвокати и младши адвокати

Мнениеот n_hristozova » 20 Сеп 2012, 11:26

Здравейте колеги,

Mariani_Itaila.....скъпа, научи се да пишеш правилно на български език. Не мога да си представя че такива хора се явяват на изпит за адвокати. Нищо лично!

Моето мнение е , че има редица такива издания и аз лично не им се доверявам. Има учебници, коментари, закони..Все пак всеки сам решава откъде да се готви. Прави сте и съм съгласна, че трябва да има издание с казуси, но нека бъдат такива, които са се падали на изпити (не само за адвокати и младши адвокати), и да бъдат подкрепени с отговори и разсъждения, за да може всеки да сравни нивото си.
Успех на всички!
n_hristozova
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Юли 2007, 19:14

Re: Информация за кандидатите за адвокати и младши адвокати

Мнениеот marlene » 20 Сеп 2012, 14:52

Здравейте отново, купих си книгата, на пръв поглед мога да кажа, че си заслужава, не съм я чела още. Има публикувани последните два теста и са разяснени въпроси от гражданскоправните, административноправните и наказателноправните науки, които са по-особени, като са разделени на въпроси от гражданско-процесуалния кодекс, семейния, ЗЗД и т.н.Накрая има приложения, в които са публикувани и някои тълкувателни решения. Мисля, че е едно добро четиво.
marlene
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Сеп 2012, 10:36

Re: Информация за кандидатите за адвокати и младши адвокати

Мнениеот anton_k » 20 Сеп 2012, 21:00

А от къде може да се купи ?
anton_k
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 27 Сеп 2010, 23:33

Re: Информация за кандидатите за адвокати и младши адвокати

Мнениеот marlene » 21 Сеп 2012, 11:31

Ами аз съм от Пловдив и си го купих от книжарницата на Сиби в съда, но иначе е на издателство Нова звезда и мисля че имат интернет книжарница, от там даже майче е малко по-евтино, аз го взех за 15 лв.
marlene
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Сеп 2012, 10:36

Re: Информация за кандидатите за адвокати и младши адвокати

Мнениеот brymba » 21 Сеп 2012, 14:32

Здравейте, не успях да намеря тази книга във on-line книжарница!
Аз също, като колегите, се чудя на разграничаването на ВАС от това издание, може би ще вземат сами инициативата относно осветляването на този велик изпит!Толкова е унизителен...
Да си съберат тестовете и казусите в едно издание - не се налага да решават казусите, достатъчно е съдебна практика да се публикува след тях... /това може да стане на страницата на ЦОА, а може след публикацията на тестовете и казусите, от предходната изпитна сесия, в списанието, ако смятат, че е губене на ценно, за тях, време/
Ще ми отвърнете, че е в повечето случаи съдебната практиката е противоречива!
Да, но смятам, че преди началото на втората част от писмения изпит-решаване на казуси, комисията решава кои постановки ще се приемат за верни, а по тях си има практика.
В противен случай и нашата "практика" противоречива като официалната да се приема за вярна!
brymba
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 07 Авг 2008, 14:16

Re: Информация за кандидатите за адвокати и младши адвокати

Мнениеот anton_k » 21 Сеп 2012, 19:51

Ето я книгата: (мнението е модерирано - заличен линк) ключ-към-теста-от-изпита-за-адвокати-и-младши-адвокати_17372
anton_k
Младши потребител
 
Мнения: 33
Регистриран на: 27 Сеп 2010, 23:33

Re: Информация за кандидатите за адвокати и младши адвокати

Мнениеот mariani_Italia » 21 Сеп 2012, 19:56

n_hristozova написа:Здравейте колеги,

Mariani_Itaila.....скъпа, научи се да пишеш правилно на български език. Не мога да си представя че такива хора се явяват на изпит за адвокати. Нищо лично!

Моето мнение е , че има редица такива издания и аз лично не им се доверявам. Има учебници, коментари, закони..Все пак всеки сам решава откъде да се готви. Прави сте и съм съгласна, че трябва да има издание с казуси, но нека бъдат такива, които са се падали на изпити (не само за адвокати и младши адвокати), и да бъдат подкрепени с отговори и разсъждения, за да може всеки да сравни нивото си.
Успех на всички!

КОЛЕГА БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ЗАБЕЖКАТА НО ДА ВИ КАЖА АЗ НЕ ПИША НА БЪЛГАРСКИ ОТ 15 ГОДИНИ ЖИВЕЯ И РАБОТЯ В ИТАЛИЯ ТАКА,ЧЕ НА БЪЛГАРСКИ МИ СЕ НАЛАГА ДА ПИША МАЛКО!
mariani_Italia
Младши потребител
 
Мнения: 43
Регистриран на: 27 Яну 2008, 17:20

Re: Информация за кандидатите за адвокати и младши адвокати

Мнениеот mariani_Italia » 21 Сеп 2012, 20:08

anton_k написа:Ето я книгата: ................(мнението е модерирано) ключ-към-теста-от-изпита-за-адвокати-и-младши-адвокати_17372

БЛАГОДАРЯ ВИ КОЛЕГА И УСПЕХ НА ИЗПИТА АКО СЕ ЯВЯВАТЕ!
mariani_Italia
Младши потребител
 
Мнения: 43
Регистриран на: 27 Яну 2008, 17:20

Re: Информация за кандидатите за адвокати и младши адвокати

Мнениеот street » 22 Сеп 2012, 10:29

Ако ще и 15 книги да пуснат, в края на краищата оценките на тоя изпит са "пълна мъгла" въобще не ти се казва къде си сгрешил и защо ти е такава оценката.
тъпо се според мен имаш ДА и НЕ , би трябвало да са оценки, има много "Би" на този "изпит"
След като ме порязаха 2 пъти , а хора преписвали от мен минаха , това за мен е пародия и е супер нагласено.
Пък ВАС да не се мислят за най-великите правни умове , не била издадена от тях и видиш ли "яд ни е сега", нали те няма да "лапнат" паричките от продажбите. Правото си е право, дали някой от ВАС ще ти даде отговорите или някой друг компетентен юрист - все тая е!
Просто "изпитчето" е направено не да се проверяват знания , а да се допускат хора, които и колкото те преценят!
Като са толкова "ербап" що не пуснаха такава книга те толкова години от 2004г. насам. Никога не са пускали отговори или някакви помагала...
Но целта е ясна разбира се!

П.С. По принцип тоя изпит е тъпотия и е меко казано - не коректен и самото му провеждане не е редно.
Изпитват те адвокати т.е. - те си решават колко бъдеща конкуренция да имат определени техни колеги , от другите колегии .. абе какво да си говорим, който не е ходил , той не знае!
Аватар
street
Потребител
 
Мнения: 368
Регистриран на: 17 Май 2010, 16:59

Re: Информация за кандидатите за адвокати и младши адвокати

Мнениеот mariani_Italia » 22 Сеп 2012, 15:09

:D
Последна промяна mariani_Italia на 17 Окт 2012, 11:13, променена общо 1 път
mariani_Italia
Младши потребител
 
Мнения: 43
Регистриран на: 27 Яну 2008, 17:20

Re: Информация за кандидатите за адвокати и младши адвокати

Мнениеот oneinamillion » 22 Сеп 2012, 22:52

street написа:Ако ще и 15 книги да пуснат, в края на краищата оценките на тоя изпит са "пълна мъгла" въобще не ти се казва къде си сгрешил и защо ти е такава оценката. ....
....След като ме порязаха 2 пъти , а хора преписвали от мен минаха , това за мен е пародия и е супер нагласено. Пък ВАС да не се мислят за най-великите правни умове , не била издадена от тях и видиш ли "яд ни е сега", нали те няма да "лапнат" паричките от продажбите. Просто "изпитчето" е направено не да се проверяват знания , а да се допускат хора, които и колкото те преценят! Като са толкова "ербап" що не пуснаха такава книга те толкова години от 2004г. насам. Никога не са пускали отговори или някакви помагала...
Но целта е ясна разбира се!
П.С. По принцип тоя изпит е тъпотия и е меко казано - не коректен и самото му провеждане не е редно.
Изпитват те адвокати т.е. - те си решават колко бъдеща конкуренция да имат определени техни колеги , от другите колегии .. абе какво да си говорим, който не е ходил , той не знае!

Явно показвате знания и те се страхуват от конкуренция като Вас.
Съгласна съм с мнението Ви. Аз също имам тази книга, ако ще и да станат още по-зли на изпитите. Винаги за този изпит се е знаело, че пускат само отбрани "наши".
oneinamillion
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 08 Юни 2012, 13:19

Re: Информация за кандидатите за адвокати и младши адвокати

Мнениеот valerieva_d » 26 Сеп 2012, 12:38

Лично няма да си я купя. Има достатъчно Адвокатски прегледи с тестовете и казусите, които са се падали предни години. Но е хубаво наистина след подобен изпит да изнасят какви са правилните отговори по казусите, защото съм присъствала на спор между двама адвокати и 1 прокурор относно наказателния казус от миналата година и не стигнаха до 1 мнение :mrgreen:
valerieva_d
Потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: 15 Яну 2012, 19:23

Re: Информация за кандидатите за адвокати и младши адвокати

Мнениеот marlene » 26 Сеп 2012, 15:02

колеги за вкички, които ще се явявват, има дата за изпита на сайта на ВАС - 20 октомври тест, 21 казус и 4 неомври /дай Боже/ устно
marlene
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Сеп 2012, 10:36

Re: Информация за кандидатите за адвокати и младши адвокати

Мнениеот skipy » 26 Сеп 2012, 18:35

колеги, в отговорите на теста от тази година в книгата има най-малко 2 грешки
skipy
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 26 Сеп 2012, 18:25

Re: Информация за кандидатите за адвокати и младши адвокати

Мнениеот oneinamillion » 02 Окт 2012, 14:39

skipy написа:колеги, в отговорите на теста от тази година в книгата има най-малко 2 грешки

Бихте ли ги посочили, за да ги проверя/поправя? Благодаря!
oneinamillion
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 08 Юни 2012, 13:19


Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron