начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот lvb2012 » 27 Яну 2014, 18:06

ozzo_123 написа:Здравейте, колеги!

Кой от къде и какво чете за теста? Само закони или учебници и лекции?






Въпросник за конкурс за Държавни Съдебни Изпълнители.Лекции/Теми/разработки за конкурс за Държавни съдебни изпълнители, изготвени по актуален към 2014 г. Конспект/Въпросник//ОБЯВЕН СЪС ЗАПОВЕД № ЛС-И-1096/14.11.2013Г. НА МИНИСТЪРА НА ПРАВОСЪДИЕТО/от 35въроса.Развитите въпроси са в синтез от материята в обем 250стр и съобразени са всички нормативни изменения към момента. За контакти: тел. 0884922881– Калина
Е-mail: razrabotki_sf@abv.bg
lvb2012
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 25 Апр 2013, 21:40

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот sisiana25 » 28 Яну 2014, 12:17

Съжалявам Калина, но разработките ти не струват. Чела съм твоите матерали, които предлагаше за изпита за СВ.Това бяха копирани текстове -статии от интернет по различни теми. Непрецизирани дори, а на места например за апорта, темата беше по старата уредба преди съществуването на ТР, което си е направо подвеждащо и непрофесионално. Предполагам, че и разработките които предлагаш за изпита за ДСИ ще са подобни.
Затова призива ми към кандидатите за ДСИ е:Не си купуваите материалите предлагани от Калина.Не си струва. Само ще си дадете парите напразно. :!: :!: :!:
sisiana25
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 28 Яну 2014, 12:08

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот jenito_j » 29 Яну 2014, 11:36

sisiana25 написа:Съжалявам Калина, но разработките ти не струват. Чела съм твоите матерали, които предлагаше за изпита за СВ.Това бяха копирани текстове -статии от интернет по различни теми. Непрецизирани дори, а на места например за апорта, темата беше по старата уредба преди съществуването на ТР, което си е направо подвеждащо и непрофесионално. Предполагам, че и разработките които предлагаш за изпита за ДСИ ще са подобни.
Затова призива ми към кандидатите за ДСИ е:Не си купуваите материалите предлагани от Калина.Не си струва. Само ще си дадете парите напразно. :!: :!: :!:



Здравейте колеги, видях че дискутирате подготовката за конкурсите за съдии по вписвания и този за държавни съдебни изпълнители.Преди около месец и половина бях с идеята да се готвя само и единствено от законовата уредба и евентуално да си водя съкратени записки, които да прочета непосредствено преди изпита(съдии по вписвания).Е да ама не казваше един телевизионен водещ.Материала е страшно много и затова се свързах и поръчах от горецитираната оферта след известни колебания.Колежката Sisiana не е много права - първо ми бе предоставена възможността да прегледам наживо материалите преди закупуването им и не ми направи впечатление да има каквито и да било фрапиращи пропуски, както и да са копирани текстове от интернет пространството(може би се е сдобила с "лоша или стара" версия на развития конспект), а дори напротив - въпрос по въпрос е разгледана конкретната тематика във видимо собствен на автора стил. Второ спестих си много време и към настоящия момент съм успешно издържала първата фаза на конкурса благодарение на систематизирано развитите въпроси.Неутрализирана е "шлаката" така да се каже.Ако знаех, от самото начало щях да си спестя значителните суми, които похарчих за закони.Както и да е не съжалявам и се надявам да имам късмет и да се справя отново успешно след няколко дни- пак ще пиша когато това мине:)))Колкото до другия конкурс за ДСИ -и предлаганите разработки- вчера мой колега от Кърджали си ги закупи( по съвет от мен да се обърне към Калина) и каза че материята е оптимално добре "сдъвкана" и с оглед на краткото оставащо време ще съумее в подготовка по този конкурс!Желая успех на всички колеги:)
jenito_j
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Яну 2014, 11:10

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот jivko1 » 29 Яну 2014, 13:01

Аз пък не разбрах какво точно сте издържали успешно. Нали все още няма резултати от теста или нещо бъркам.
jivko1
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 06 Мар 2013, 19:15

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот miram » 29 Яну 2014, 13:04

Интересно, как колежката знае, че е успешно издържала първата фаза на изпита предвид липсата на резултати...
miram
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 25 Фев 2007, 12:42

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот jivko1 » 29 Яну 2014, 13:07

Може да е от 10 богоизбрани. Предполагам, че резултати ще са като предния път.
jivko1
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 06 Мар 2013, 19:15

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот jenito_j » 29 Яну 2014, 15:08

miram написа:Интересно, как колежката знае, че е успешно издържала първата фаза на изпита предвид липсата на резултати...


Уважаеми колеги, ще ви отговоря така :
"С точните познати на точните места, няма невъзможни неща"
p.s. От прегледа и оценяването на тестовете, до официалното им публикуване има технологично време, което в моя случай бе спестено:) Скоро и вие ще бъдете запознати-проверявайте!
Късмет на всички и хубав ден. :!: :!: :!: :idea:
jenito_j
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Яну 2014, 11:10

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот jivko1 » 29 Яну 2014, 15:27

Да се надяваме, че само си приказвате, защото ако е вярно това, което пишете вашите познати едва ли ще ви казват вече каквото и да е.
jivko1
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 06 Мар 2013, 19:15

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот ko4o4 » 29 Яну 2014, 23:43

Ако сте луди да вярвате на потребител jenito_i , значи сте много зле - сигурен съм, че няма как да знае резултата си все още, а ако някой познава подходящия човек за тази цел, то със сигурност няма да му трябва да си купува някакви си разработки на въпросите от конспекта.
Най-вероятно jenito_i е втори профил на тази Калина, която продава уж разработени теми.
п.п. да не говорим , че теста няма начин да бъде минат само с подобни разработки на темите ...
но който е глупав(а може би мързелив) да вярва колкото си ще и да си дава парите на вятъра.
ko4o4
Младши потребител
 
Мнения: 59
Регистриран на: 07 Юли 2009, 08:15

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот sisiana25 » 07 Фев 2014, 11:26

Колеги, как Ви се стори теста? Аз лично очаквам с нетърпение ВКС да се признесе по Тълкувателно дело Nr.2 / 2013 г. ОСГТК и Тълкувателно дело Nr.4 / 2013 г. ОСГТК, за видя дали моето мнение на въпросите от теста съвпада с това на върховните съдии :twisted: :D
sisiana25
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 28 Яну 2014, 12:08

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот ivanov77 » 07 Фев 2014, 12:12

sisiana25 написа:Колеги, как Ви се стори теста? Аз лично очаквам с нетърпение ВКС да се признесе по Тълкувателно дело Nr.2 / 2013 г. ОСГТК и Тълкувателно дело Nr.4 / 2013 г. ОСГТК, за видя дали моето мнение на въпросите от теста съвпада с това на върховните съдии :twisted: :D


Разясни на тези които не следят събитията какви са тези тълкуванелни дела. Доколкото до въпроса ти. Аз се явих на този конкурс. За съжаление считам, че нарочно е направен така целия конкурс, за да няма успеваемост. Имам в предвид, че по регламент са предвидени 2 часа за 40 въпроса. Проста математика показна, че се дава по 3 мин. на въпрос. От лични впечатления мога да кажа, че теста беше с много дълги условия на въпросите и с дълги възможни отговори с четири под точки. Човек който не се е занимавал с тази материя трудно вниква във въпроса. Това бави и времето не стига за да се реши този тест. Не ми е ясно какви знания проверяват. В същото време искат много висока покриваемост на теста. На кратко - трябва много бързо да решиш един тест почти целия. КАКЪВ Е ТОЗИ КОНКУРС ???? За време ли? Грешните отговори идват от бързане. Не от сложността на материята. Капаните на близките отговори подрежи на друг коментар, който ще спестя.
ivanov77
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 20 Окт 2013, 13:02

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот jivko1 » 07 Фев 2014, 12:40

Прав сте колега. Но сякаш беше по-добре от онова недоразумение - теста за конкурса за съдии по вписванията.
jivko1
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 06 Мар 2013, 19:15

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот dedra » 07 Фев 2014, 12:49

Тестът беше нещо между тест и мини казуси. Отговорите не бяха подредени един под друг, а наредени един след друг. Това е трети изпит за ДСИ на който се явявам и смея да твърдя че този беше най трудния. Имам чувството че в създаването му са участвали В.Попова, Русчев и Стойнов.Не очаквам повече от 10 човека с оценка над 4,50.
dedra
Потребител
 
Мнения: 269
Регистриран на: 25 Апр 2009, 22:03

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот loni79 » 07 Фев 2014, 12:53

а кой преподавател беше в комисията
loni79
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 19 Яну 2009, 10:29

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот dedra » 07 Фев 2014, 13:03

Аз лично не познавам никого от комисията.Самата организация на изпита беше много слаба. Липсваха традиционните обръщения към участниците в конкурса и пожеланията за успех.Почти никакви разяснения на регламента-не че бяха необходими, но все пак такава е процедурата.Един час преди изпита случайно се разминах на стъпалата пред 272 с двама мъже носещи две кутии в които бяха двата варианта за теста.
dedra
Потребител
 
Мнения: 269
Регистриран на: 25 Апр 2009, 22:03

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот doni_poni » 07 Фев 2014, 13:38

Аз се явих на конкурса за съдии по вписванията, но явно и тук нещата са същите. Дълги въпроси, дълги отговори - написани един след друг като в роман, недостатъчно време... Трите минути на въпрос са абсолютния максимум. Последните 10 минути са почти неизползваеми, защото гледаш само времето и по-скоро можеш да сгрешиш, отколкото да отговориш на още 3 въпроса.
doni_poni
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Яну 2014, 13:35

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот sisiana25 » 07 Фев 2014, 14:55

Проблема не е във времето, а във въпросите. По голяма част от тях, съдебната практика е противоречива.Както написах по-горе във форума, очаква се в най-скоро време, произнасяки се по тези въпроси/част от въпросите в теста/ ВКС да уеднакви практиката. Ето защо, намирам, че така предложен теста за решаване е много некоректен. Или може би точно това е целта, да останат на финала само "богоизбраните" :)
sisiana25
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 28 Яну 2014, 12:08

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот ozzo_123 » 10 Фев 2014, 12:42

Теста беше с подвеждащи въпроси. При задълбочено учене, каквото аз не направих, мисля, че е решим и очаквам повече хора, които да преминат на устен. Този път въпросите бяха добре формулирани, нямаше недомислени въпроси, като изключим последните два въпроса, които бяха за мен ужасни.
Когато си предавах работата на бюрото беше професор Русчев, а друг член на комисията в този момент коментираше нещо от сорта надежда тука всяка оставете. Та си мисля, че комисията е същата като комисията на конкурса за Съдия по вписванията.

Успех на всички колеги!
Ще се видим пак измежду конкурсите! :)))
ozzo_123
Младши потребител
 
Мнения: 79
Регистриран на: 30 Мар 2009, 18:02

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот vaskovasko » 12 Фев 2014, 16:21

Честито на "богоизбраните"! Не съм кандидат, обаче такава малка успеваемост е някак си притесняваща относно безпристрастността на комисията.
vaskovasko
Потребител
 
Мнения: 160
Регистриран на: 24 Мар 2010, 00:37

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот ozzo_123 » 12 Фев 2014, 17:21

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители
Мнениеот petrovvvv » Чет Дек 19, 2013 10:12 am

"Освен, че списъците са готови и назначенията също са готови. За гр. Търговище - Маргарита Анастасова Моллова, квота от Движението.
petrovvvv
Нов потребител

Мнения: 9
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 11:41 am"

А сега се върнете на втора страница от темата и вижте, дали така е изписано мнението на потребител петровввв........ към този момент обаче

Край на коментарите по темата!!!!
ozzo_123
Младши потребител
 
Мнения: 79
Регистриран на: 30 Мар 2009, 18:02

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron