начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот sunnyset » 09 Окт 2012, 10:40

Колеги, има обявен конкурс за ДСИ.

http://www.justice.government.bg/new/Pa ... Keuke7c%3d

Заповедта е обнародвана в "Държавен вестник", бр. 77 от 09.10.2012г.
sunnyset
Потребител
 
Мнения: 222
Регистриран на: 02 Авг 2011, 20:33

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот yullli » 09 Окт 2012, 15:16

А дали има някак конспект? или се изхожда само от посочените НА?
yullli
Младши потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: 17 Юли 2012, 12:20

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот sunnyset » 09 Окт 2012, 23:18

За конспект и аз не знам. В някои по - стари теми от форума /от 2009г./, които google намира, има качен един въпросник. Аз също мога да го пейстна тук, но все пак е от конкурси от предишни години.

ВЪПРОСНИК ЗА КОНКУРС ЗА ДЪРЖАВНИ СЪДЕБНИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ
1. Правен статут на държавния съдебен изпълнител. Правомощия и отговорности.
2. Местна компетентност.
3. Актове, подлежащи на принудително изпълнение по ГПК – видове и обща характеристика.
4. Съдебни изпълнителни основания.
5. Заповеди за изпълнение по чл. 410 и чл. 418 ГПК. Действия на съдебния изпълнител по заповед по чл. 418 ГПК. Действие на възражението по чл. 420 ГПК.
6. Производство по издаване на изпълнителен лист. Защита срещу определението за издаване на изпълнителен лист.
7. Издаване на изпълнителен лист въз основа на чуждестранни актове, подлежащи на принудително изпълнение и арбитражни решения. Защита при издаване на изпълнителен лист въз основа на чуждестранен акт, подлежащ на изпълнение.
8. Производство по издаване на дубликат на изпълнителен лист.
9. Изпълняемо право и изпълнителни способи. Обща характеристика.
10. Започване на изпълнението. Страни, представителство и правоприемство в изпълнителното производство по ГПК. Приемство в изпълнителен лист.
11. Спиране и прекратяване на изпълнителното производство по ГПК.
12. Запор и възбрана.
13. Защита на длъжника срещу материалнонезаконосъобразно принудително изпълнение.
14. Защита срещу действията на съдебния изпълнител по ГПК.
15. Искова защита на трети лица. Защита на конкуриращ взискател.
16. Изпълнение по ГПК, свързано с фактически състави по Закона за особените залози. Изпълнение по ГПК при конкуренция с Данъчно-осигурителния кодекс, Административно-процесуалния кодекс и производство по несъстоятелност.
17. Принудително отнемане на движими вещи. Събиране на паричната равностойност на движима вещ.
18. Въвод във владение. Защита срещу незаконосъобразен въвод във владение. Защита на трети лица при въвод във владение.
19. Способи за изпълнение на парични вземания. Секвестируемост и несеквестируемост.
20. Насочване на изпълнението на парично вземане върху недвижим имот.
21. Изпълнение на парични вземания чрез насочване на изпълнението върху движими вещи. Правни последици от извършена продажба на движима вещ.
22. Насочване на изпълнението върху вземания на длъжника. Възлагане вземането за събиране или вместо изпълнение.
23. Изпълнение върху ценни книжа (налични и безналични). Изпълнение върху дружествени дялове.
24. Изпълнение върху вещи в съпружеска общност. Изпълнение върху общ влог. Продан на съсобствен имот. Продан на ипотекиран имот.
25. Изпълнение срещу държавни учреждения, общини и бюджетно субсидирани заведения.
26. Присъединяване на взискатели. Разпределение на събраните суми. Конкуренция по чл. 473 ГПК.
27. Изпълнение на задължения за определено действие и бездействие. Изпълнение на решение за предаване на дете. Изпълнение на обезпечителни заповеди.
28. Актове на държавния съдебен изпълнител: видове и съдържание. Произнасяне по направени искания и насрочване на изпълнителни действия от държавния съдебен изпълнител.
29. Водене, съхраняване и архивиране на изпълнителните дела. Такси по съдебното изпълнение.
sunnyset
Потребител
 
Мнения: 222
Регистриран на: 02 Авг 2011, 20:33

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот dedra » 07 Ное 2012, 12:16

В списъка на кандидатите с нередовни документи съм защото:
От документа за психично здраве, не е видно лицето да е преминало медицински преглед от който да се разбира, че кандидата не страда от психично заболяване към момента на подаване на заявлението за явяване на конкурса;

Какъв друг документ да представя след като досега съм участвал винаги с този който съм представил.
Моля колегите с редовни документи за психично здраве да споделят какъв документ за психично здраве са представили.
dedra
Потребител
 
Мнения: 269
Регистриран на: 25 Апр 2009, 22:03

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот Vania_Nedeva » 07 Ное 2012, 16:17

И аз съм от списъка с нередовни документи, със същото основание по горе!? Не ми е ясно какъв ще да е тоя документ, до сега на всички конкурси сме давали такова удостоверение за психическо здраве, ако някой наистина е наясно да разясни! Благодаря предварително!
Лек и спорен ден и успех!
Vania_Nedeva
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 10 Окт 2007, 18:00

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот vaskovasko » 07 Ное 2012, 16:44

Вероятно сте дали удостоверение, че не се водите на отчет, а не документ че са ви прегледали и към момента сте психично здрави.
vaskovasko
Потребител
 
Мнения: 160
Регистриран на: 24 Мар 2010, 00:37

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот ici_ls » 07 Ное 2012, 19:25

Смехотворно :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
ici_ls
Младши потребител
 
Мнения: 15
Регистриран на: 22 Окт 2012, 19:57

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот yullli » 12 Ное 2012, 16:31

Колеги, от къде се подготвяте за конкурса- освен от учебника по ГПК и коментара?
yullli
Младши потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: 17 Юли 2012, 12:20

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот tancheto » 14 Ное 2012, 13:06

Здравейте колеги,
Аз също съм представила медицинско, в което пише само че не се водя на отчет в съответното психиатрично отделение. И при мен не личи да са ме преглеждали, но е сметнато за редовно. В списъка с нередовните съм защото декларацията по чл.162 от ЗСВ не отговаряла на изискванията. Поправих я и чакам следващия списък. Относно подготовката - чета учебника по Граждански процес и законите. Действащ ДСИ ми обясни, че последният изпит протичал точно по текста на закона и споменатия учебник. Нищо извън. Това се отнася и за теста и за устния. НО било е преди доста време. Сега не знаем как ще бъде. Ако някой има друга информация да сподели.
tancheto
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Окт 2006, 21:16

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнител мнение на учасни

Мнениеот vesselinz » 10 Дек 2012, 12:28

някой много бързо , излезнаха , 40 въпроса ги решиха за 15 минути , по 30 секунди на въпрос , браво бе истински бъдещи доценти по право
vesselinz
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Дек 2012, 15:54

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот yullli » 10 Дек 2012, 16:37

сещате ли се за някои от въпросите- моля поместете ги
yullli
Младши потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: 17 Юли 2012, 12:20

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнител мнение на учасни

Мнениеот dedra » 10 Дек 2012, 17:48

vesselinz написа:някой много бързо , излезнаха , 40 въпроса ги решиха за 15 минути , по 30 секунди на въпрос , браво бе истински бъдещи доценти по право

нормално имаше само 2 варианта - ако са ги попрегледали предния ден
dedra
Потребител
 
Мнения: 269
Регистриран на: 25 Апр 2009, 22:03

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот dedra » 10 Дек 2012, 17:57

а и голяма част от кандидатите работят като ДСИ-в Трявна, Омуртаг, Г.Оряховица, Кърджали, Карлово и т.н.
dedra
Потребител
 
Мнения: 269
Регистриран на: 25 Апр 2009, 22:03

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот sneg_petrova » 10 Дек 2012, 22:17

А някой разбра ли кои бяха в комисията. Аз лично не чух да се представиха, а бях от раничко там.
sneg_petrova
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 10 Дек 2012, 17:32

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот danni123 » 11 Дек 2012, 13:03

Направих си труда и установих, че за 12 от обявените места участват ДСИ, които в момента изпълняват тази длъжност. Някой знае ли как става назначаването на тази длъжност.
danni123
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Дек 2012, 12:56

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот sneg_petrova » 11 Дек 2012, 15:20

ДСИ-тата, за които става въпрос, са временно изпълняващи длъжността до заемането й на конкурс. Ако никой не спечели мястото им сега, те продължават да изпълняват до нов конкурс.
sneg_petrova
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 10 Дек 2012, 17:32

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот dany_5 » 11 Дек 2012, 16:43

Здравейте колеги, доволни ли сте от така проведения изпит и смятате ли че повечето от въпросите бяха коректно зададени? :?: ...аз лично не останах очарована, особено от въпросите по ЗОЗ, относно ликвидационните дялове и прочее... а и наистина нямаше как да не се забележат тези удивителни капацитети, които доста бързо решиха тестовете и предадоха...
dany_5
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Дек 2012, 16:36

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот yullli » 11 Дек 2012, 17:00

и какви бяха тези въпроси?- можете ли да ги възпроизведете?
yullli
Младши потребител
 
Мнения: 53
Регистриран на: 17 Юли 2012, 12:20

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот danni123 » 11 Дек 2012, 17:48

sneg_petrova написа:ДСИ-тата, за които става въпрос, са временно изпълняващи длъжността до заемането й на конкурс. Ако никой не спечели мястото им сега, те продължават да изпълняват до нов конкурс.


Как се встъпва в такава длъжност-и аз да работя 1год ще имам съвсем друга подготовка
danni123
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 11 Дек 2012, 12:56

Re: Конкурс за държавни съдебни изпълнители

Мнениеот sneg_petrova » 11 Дек 2012, 22:09

например ето така :
РАЙОНЕН СЪД ГРАД ...................


ОБЯВЯВА 1/една/ свободна щатна бройка за длъжността “държавен съдебен изпълнител” при условията на чл.68, ал.1 т.4 от КТ;

Изисквания към кандидатите :съгласно чл.162 от Закона за съдебната власт;

Необходими документи: молба, автобиография, копия от документи, доказващи трудов, осигурителен и/или служебен стаж, свидетелство за съдимост, медицинско свидетелство за назначаване на работа, нотариално заверени копия от диплом за завършено висше образование по специалността "Право" и удостоверение за придобита юридическа правоспособност, декларация по чл.162 от ЗСВ;

Срок за подаване на документите:7 дни от публикуването на обявата във вестник “...................”
Чл. 68. (1) (Изм. - ДВ, бр. 100 от 1992 г., предишен текст на чл. 68, доп. - ДВ, бр. 25 от 2001 г., в сила от 31.03.2001 г.) Срочен трудов договор се сключва:
........................
4. (т. 4 зал., предишна т. 5 - изм., ДВ, бр. 100 от 1992 г.) за работа на длъжност, която се заема с конкурс - за времето, докато бъде заета въз основа на конкурс; ...........
след това документите на всички кандидати се изпращат в МП и от там избират"най-добрия" и той работи до конкурс
Последна промяна sneg_petrova на 11 Дек 2012, 22:24, променена общо 1 път
sneg_petrova
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 10 Дек 2012, 17:32

Следваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron