начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Тест по наказателно право за разследващи полицай

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Тест по наказателно право за разследващи полицай

Мнениеот zuzii » 16 Яну 2013, 12:10

Здравейте ! Някой явявал ли се е на тест по наказателно право, наказателен процес и криминалистика за разследващи полицай ? Само върху досъдебното производство ли са или върху цялата материя, и като пример могат ли да се ползват тестовете за младши адвокати ? Нямам много време за четене и ще бъда много благодарен ако някой ми даде някаква информация. Благодаря предварително!!!
zuzii
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 16 Мар 2011, 11:55

Re: Тест по наказателно право за разследващи полицай

Мнениеот kitaikataaa » 17 Яну 2013, 15:42

А някой може ли да сподели кога е изпита и на какви условия трябва да отговаряш за да се явиш.Благодаря предварително
kitaikataaa
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 02 Май 2009, 16:39

Re: Тест по наказателно право за разследващи полицай

Мнениеот tiesto » 17 Яну 2013, 16:34

Явявал съм се няколко пъти (умният отстъпва пръв) и така и не ме приеха, но тест за проверка за познания по наказателноправната материя не е имало. Долкото скоро коментирах, с друг себеподобен мазохист, който се е явявал до откат, това е нещо ново, така че трудно някой ще ти даде пълна информация. :?
Similia similibus curantur.
Аватар
tiesto
Потребител
 
Мнения: 181
Регистриран на: 21 Ное 2009, 20:43

Re: Тест по наказателно право за разследващи полицай

Мнениеот djimana » 19 Яну 2013, 13:13

явявах се това ми е третият НЕуспешен опит, просто местата бяха по-малко от ИМЕНАТА които сами говорят за себе си... За простосмъртни и упорити мазохисти не стигнаха.. Теста по наказателно право и криминалистика го преминах с 34 верни отговора, но.... интелектуалните способности явно ми куцаха.. нищо че имам две висши образования... Ако повярвате на резултатите от изпита а не на себе си - със сигурност ще се откажете ако нямате никой зад вас.
djimana
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 19 Яну 2013, 12:28

Re: Тест по наказателно право за разследващи полицай

Мнениеот zuzii » 20 Яну 2013, 10:34

djimana написа:явявах се това ми е третият НЕуспешен опит, просто местата бяха по-малко от ИМЕНАТА които сами говорят за себе си... За простосмъртни и упорити мазохисти не стигнаха.. Теста по наказателно право и криминалистика го преминах с 34 верни отговора, но.... интелектуалните способности явно ми куцаха.. нищо че имам две висши образования... Ако повярвате на резултатите от изпита а не на себе си - със сигурност ще се откажете ако нямате никой зад вас.

Знам колко си разочарована в момента и на мен ще ми е за ТРЕТИ път, вече се шегуваме с други колеги явяващи се редовно като мен, че ни е нещо като хоби да се явяваме на конкурси в МВР, но трябва да се опитва. :) . Били дала малко повече информация осносно самия тест?
zuzii
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 16 Мар 2011, 11:55

Re: Тест по наказателно право за разследващи полицай

Мнениеот addict » 20 Яну 2013, 14:24

Изпита е тест от 40 въпроса, не включва само досъдебно а всичко. Теста не е труден, но и не бива да се подценява, съдържа подвеждащи въпроси на които лесно може да се объркаш. Има въпроси относно пряк или косвен умисъл, довършено , недовършено престъпление, опит, неизбежна отбрана, освобождаване от наказателна отговорност, давност, множество престпления, разлика между отделните видове рецидиви, съвкупности, от специалната част на НК са особено оплитащи въпросите . Относно процеса - сроковете, бързо, незабавно производство, свидетели, разпити, доказателствени средства, съдия докладчика, дейността на прокурора в целия процес, актовете - с какъв акт се прави това и това и в какъв срок. Пред кой се обжалва. Може ли този или онзи да направи еди си кое в някакъв си срок. Въпросите имат само един верен отговор.
Но не знам дали навсякъде теста е еднакъв. Успех на кандидатите! :D
addict
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Яну 2013, 14:09

Re: Тест по наказателно право за разследващи полицай

Мнениеот playboy_hp » 22 Яну 2013, 18:39

Те такива знания ако имате ще станете съдии, а не разледващи !!!
Аз пък съм чул, че се наблягало повече на въпросите от ДП и затова и аз наблягам повече на тях.
Но каквото и да е не се притеснявайте 95% от явилите се изкарват над 30 точки и отиват към голямата мелачка в този тип конкурси - "изследване на интелектуалните способности"...
Успех на всички, който ще се пробват.
playboy_hp
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Яну 2013, 18:35

Re: Тест по наказателно право за разследващи полицай

Мнениеот kitaikataaa » 23 Яну 2013, 12:39

Добре някой от Вас знае ли кога ще се проведе тази година ?
kitaikataaa
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 02 Май 2009, 16:39

Re: Тест по наказателно право за разследващи полицай

Мнениеот zuzii » 23 Яну 2013, 13:28

Влез тук: http://www.mvr.bg на конкурси, постоянно обявяват бройки за различните градове има и условията на които трябва да отговаряш .
zuzii
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 16 Мар 2011, 11:55

Re: Тест по наказателно право за разследващи полицай

Мнениеот kitaikataaa » 24 Яну 2013, 14:53

Много благодаря !
kitaikataaa
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 02 Май 2009, 16:39


Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron