начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 4

Мнениеот queen88 » 25 Юни 2013, 15:52

Честито на всички класирали се колеги и на теб, T.A.R.A.:) Би ли споделила като източници какво си ползвала за успешната си подготовка и колко време си се готвила сериозно? Предполагам, че трябва са се изчетат и всички тълкувателни решения от сайта на ВКС? Ще се радвам да дадеш практически съвети (учебници, съдебна практика) на хора като мен, които започват подготовка за следващите конкурси и вярват, че всичко зависи от собствените им знания. Надявам се, че и други колеги ще се включат:) Благодаря Ви!
queen88
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 09 Ное 2011, 08:33

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот jivko1 » 26 Юни 2013, 00:58

Не съм от класиралите се, но минах успешно казусите, а на съдийския ми е над 5.50 оценката, затова ще си позволя да се включа. Устният не е толкова страшен, важно е да се изкара висока оценка на писмения. Относно подготовката - започвай от сега. Материята е огромна, а балове вече са доста високи. Местата са малко и си трябват отлични оценки. Относно материалите, стандартното - учебници, практика. Аз си взех едни книжки с практика по наказателно право на издателство Фенея. Имат и по гражданско, но не съм ги разглеждал. Доволен съм и от едни книжки с казуси и практика по наказателно право. Взех си и книгата на проф. Чинова за досъдебното производство. За гражданското - всичко, което си имах от следването като учебници и лекции. Не съм задълбавал практиката по гражданското, че си е много четене, а нямах много време. С новите правила конкурса вече е доста прозрачен. Повече четене, осмисляне на прочетеното и разбирасе късмет, защото все пак си има доза субективизъм при оценяването. Имаше колеги с по единица разлика между двете оценки от писмения. При мен беше 0,75 и пак беше ми беше неприятно, но все пак хора ни проверяват.
jivko1
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 06 Мар 2013, 19:15

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот queen88 » 26 Юни 2013, 14:10

Благодаря за информацията, колега, и се надявам да не се отказвате:) Да, така мисля да направя с подготовката, още от сега. В нета се предлагат и разработени теми от уж дейстащи съдии, с голям обем пратика и съобразени с действащото законодателство...Някой взимал ли си е такива лекции и стават ли за качествена подготовка?
queen88
Младши потребител
 
Мнения: 22
Регистриран на: 09 Ное 2011, 08:33

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот mariposarosa » 05 Юли 2013, 00:28

СЪОБЩЕНИЕ

ДО ОДОБРЕНИТЕ КАНДИДАТИ ЗА
МЛАДШИ СЪДИИ И МЛАДШИ ПРОКУРОРИ

Кандидатите следва да се явят лично /или чрез упълномощен представител/ на 15.07.2013г. от 11:00 часа в гр. София, ул. „Екзарх Йосиф” 12, зала 107 в сградата на Висшия съдебен съвет, за да заявят писмено желанието си за назначаване на длъжността „младши съдия” или „младши прокурор”.
mariposarosa
Младши потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: 05 Фев 2012, 13:41

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот happiness » 05 Юли 2013, 07:35

А дали колегите, които са класирани и на двата конкурса, са решили кое от местата ще заемат и ако четат форума, моля да споделят. Честито на всички успели!
happiness
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 23 Май 2013, 14:04

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот viara-ivanova » 16 Юли 2013, 16:11

Re: Конкурс за първоначално назначаване на магистрати 2013
Мнениеот viara-ivanova » 16 Юли 2013 02:40 pm

СКАНДАЛНО! Казусът за прокурор във ВКП днес е едно към едно с казуса за младши съдии на конкурса тази година!!!
viara-ivanova
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 29 Апр 2013, 09:38

Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот roshka » 16 Юли 2013, 20:41

Наистина е така, само имената са сменени.............. :D
roshka
Младши потребител
 
Мнения: 47
Регистриран на: 18 Май 2013, 21:22

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот pm » 16 Юли 2013, 23:06

Тц, тц, тц ... въй, въй, въй... :roll:
pm
Потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: 24 Апр 2005, 17:36

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот velikova_ » 01 Авг 2013, 15:41

donkapaprikova написа:Аз се явих на изпита, без да съм се подготвял и един ден, и се намирам в списъка по-горе на място, което ми осигурява позицията, ако я искам.
Само, че мисля да не продължавам напред, поради факта, че заплатата е смешно малка, така че едно място имате от мен.
Да почерпите ;)


Само да напомня на колежката, която щеше да се отказва, понеже й е малка заплатата, че отказали се съдии всъщност няма... А всъщност има една, която обаче стана прокурор.
velikova_
Потребител
 
Мнения: 267
Регистриран на: 20 Мар 2009, 21:35

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот miniscule » 09 Авг 2013, 13:51

Това е борбата Великова , както беше писал един наш поет , тя е безмилостно жестока .
Естествено , че няма да има никой , който да се откаже . Учудвам се , че изобщо някой е мислил сериозно , че ще има отказали се .
Относно неявяването на donkapaprikova на следващия етап - може просто момичето да не е работило гр. право , и не иска да се изложи. Все пак обаче тя е голям човек и изборът си е нейн .
Quis custodiet ipsos custodes?
miniscule
Потребител
 
Мнения: 255
Регистриран на: 23 Мар 2011, 16:54

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот donkapaprikova » 19 Авг 2013, 11:37

velikova_ написа:
donkapaprikova написа:Аз се явих на изпита, без да съм се подготвял и един ден, и се намирам в списъка по-горе на място, което ми осигурява позицията, ако я искам.
Само, че мисля да не продължавам напред, поради факта, че заплатата е смешно малка, така че едно място имате от мен.
Да почерпите ;)


Само да напомня на колежката, която щеше да се отказва, понеже й е малка заплатата, че отказали се съдии всъщност няма... А всъщност има една, която обаче стана прокурор.


Здравейте,

Заявлението ми за оттегляне от конкурса беше депозирано в деловодството на ВСС в четвъртък (15.8.2013 г.).

Поздрави
:)
donkapaprikova
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 23 Апр 2013, 09:45

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот happiness » 19 Авг 2013, 14:19

Колега donkapaprikova, само ще Ви кажа, че отказът Ви от мястото на този етап е без никакво значение за колегите, тъй като съгласно чл. 27, ал. 12 от Правилата в случай че одобрен кандидат откаже да заеме избраната от него длъжност, тя се обявява за заемане чрез нов конкурс по реда на чл. 2. Т.е. според мен мястото сега не може да бъде заето от следващия класиран кандидат.
happiness
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 23 Май 2013, 14:04

Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 6

Мнениеот donkapaprikova » 19 Авг 2013, 14:43

happiness написа:Колега donkapaprikova, само ще Ви кажа, че отказът Ви от мястото на този етап е без никакво значение за колегите, тъй като съгласно чл. 27, ал. 12 от Правилата в случай че одобрен кандидат откаже да заеме избраната от него длъжност, тя се обявява за заемане чрез нов конкурс по реда на чл. 2. Т.е. според мен мястото сега не може да бъде заето от следващия класиран кандидат.


Няма нищо де, ще има едно място повече на следващия конкурс или няма, все тая.
;)
donkapaprikova
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 23 Апр 2013, 09:45

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот happiness » 19 Авг 2013, 15:09

[/quote] Няма нищо де, ще има едно място повече на следващия конкурс или няма, все тая.
;)[/quote]

Чета редовно форума, но доскоро дори нямах регистрация и нямам навика да пиша /още по - малко да се заяждам с колеги/. Не мога обаче да остана безучастна към Вашето последно изказване, donkapaprikova. Ако за Вас този конкурс нищо не означава и с лека ръка можете да се откажете от мястото /като лишите някого, който също заслужава и по - важното иска това място/, то за повечето от нас същото това място е професионална цел. Така че ако наистина сте спечелила място и ако наистина сте се отказала, и накрая Ви е все тая, че това място не може да се заеме от друг колега, мисля, че сериозно трябва да се замислите над Вашето отношение... Сори, но за мен подобно изказване и отношение най - малкото е неправилно, още по - малко да бъде поднесено по такъв надменен начин!
happiness
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 23 Май 2013, 14:04

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот donkapaprikova » 20 Авг 2013, 09:05

Не мога да се съглася с упреците, отправени към мен, човек като получи по-добра оферта е естествено да я приеме.
А като най-висшата цел в живота Ви е да се влеете в редиците на българската съдебна система - преследвайте си я, не мисля, че аз имам каквато и да е вина затова, че някой не е успял да се представи по-добре от мен в конкурса.

Поздрави,
:)
donkapaprikova
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 23 Апр 2013, 09:45

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот happiness » 20 Авг 2013, 09:29

donkapaprikova написа:Не мога да се съглася с упреците, отправени към мен, човек като получи по-добра оферта е естествено да я приеме.
А като най-висшата цел в живота Ви е да се влеете в редиците на българската съдебна система - преследвайте си я, не мисля, че аз имам каквато и да е вина затова, че някой не е успял да се представи по-добре от мен в конкурса.

Поздрави,
:)


Колега, не ме разбрахте, не Ви упреквам за това, напротив, само мога да Ви поздравя, че сте успяла на подобен конкурс, в който всички знаем каква е конкуренцията. Упреквам Ви за начина, по който поднасяте информацията във форума. Защото Вие писахте, че смятате да се откажете от мястото още преди да е излязло класирането /имам предвид първия Ви пост/, след което заехте мястото, без да го искате, а сега вече никой не може да го заеме, а след това демонстративно написахте, че Ви е все тая. Тази информация можехте спокойно да я запазите за себе си. Както и да е, няма никакво значение, въпросът беше принципен. Желая Ви успех занапред!
happiness
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 23 Май 2013, 14:04

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот velikova_ » 21 Авг 2013, 16:35

Т.е. колега Паприкова, първо сте си подали заявлението за назначаване, а после сте изчакали процедурата да приключи и сте подали заявление за оттегляне. И всичко това само и само да не се заеме вашето място. Странно.Аз лично не Ви вярвам, но това е мое мнение. Все пак списъка на одобрените кандидати се публикува дни след 15ти и там отказли се нямаше
velikova_
Потребител
 
Мнения: 267
Регистриран на: 20 Мар 2009, 21:35

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот pm » 11 Сеп 2013, 14:00

Здравейте, колеги! По повод коментарите към Донка Паприкова, ако това е името й. Сред кандидатите за младши магистрати съм. Нито виждам в списъците колега с това име, нито си спомням на 15.07.2013 г. на изслушването във ВСС във връзка със заявленията за местоназначаване колега с такова име. В момента не ми се занимава да търся из протокола - не казвам, че не е имало, но не си и спомням, а по моему бих. Помня обаче перфектно, че нито един кандидат не се отказа от заемане на място в която и да е било прокуратура или съд, освен 2-3 колеги, които се отказаха от участие в прокурорското класиране, затова защото бяха сигурни в съдийското. Не знам какви са точно вълненията на колегата Паприкова, както и какви по-добри оферти е имала, но наистина поведение като нейното не е нито морално, нито колегиално. Ако и да сте се отказала по лични съображения, колега, по каква причина се обръщате към всички останали с подобна на вашата насмешка?! Просто си замълчете! Що се отнася до подобен внесен отказ, ако има такъв, то тогава ВСС би следвало да излезе със съобщение към съответните кандидати за прекласиране. Такова съобщение до момента не виждам. Напротив, съобщението за началото на учебната година е от 26.08.2013 г., а колегата Паприкова твърди, че е депозирала отказ на 15.08.2013 г. Хм!
За тези, които не са успели тази година, искам да кажа, че ако наистина силно искате и вярвате, без това в никакъв случай да звучи като клише или като пропаганда, ще успеете, след много труд и твърда воля, че магистратурата заслужава именно човек, личност и юрист като Вас! Успех на всички!
pm
Потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: 24 Апр 2005, 17:36

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот happiness » 12 Сеп 2013, 09:35

Ето, колеги: К-7. ОТНОСНО: Заявление от Щерю Радев, с което оттегля заявеното
желание за назначаване на длъжността „младши съдия” в Окръжен съд гр.
Пловдив.
Мнението съм си го казала по-горе. Подкрепям и казаното от pm и velikova_.
happiness
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 23 Май 2013, 14:04

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот pm » 12 Сеп 2013, 15:44

Колега, къде го четете това за отказа? Искам да го проверя и аз.
pm
Потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: 24 Апр 2005, 17:36

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 10 госта


cron