начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот devva » 22 Май 2013, 19:24

Щото няма такова нещо. Най-вероятно колегата royalty не разчита правилно някоя оценка.
devva
Потребител
 
Мнения: 161
Регистриран на: 05 Апр 2012, 11:30

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот velikova_ » 22 Май 2013, 20:00

Ако бях попаднала в комисия, която да ме пита някой друг въпрос извън изтеглените два съм убедена, че щях да имам по-висока оценка.Ама пуст късмет - нито на въпроси, нито на комисия. Минималния бал е много висок, мисля че догодина няма да е по-нисък, а както е тръгнало от 2009та година, та досега все по-висок става. Отново ще са много желаещите и вероятно малко местата. А ми се иска поне по 40 места и за двата конкурса, но едва ли... Ако гледат да си спазват закона и да провеждат всяка година конкурс може би отново ще са горе-долу толкова места, което е жалко на фона на повечето кандидати, които ще отидат.
velikova_
Потребител
 
Мнения: 267
Регистриран на: 20 Мар 2009, 21:35

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот s_mihaylov » 22 Май 2013, 21:48

Колеги, какво става когато дори и оценката от държавните изпити е равна между кандидатите?
Благодаря!
s_mihaylov
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Май 2013, 19:37

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот royalty » 22 Май 2013, 22:56

devva написа:Щото няма такова нещо. Най-вероятно колегата royalty не разчита правилно някоя оценка.

Може би си права, че не съм разчел правилно, но я вижте крайната оценка на #199 ..Сега ако си направим труда да сметнем, ще излезе, че едната цифра е 0, а не 8, но на пръв прочит.. . това в крайна сметка не е от значение, просто се уточнявам за да не излезе, че спамя.
Успех на класиралите се и дано нещо се промени в тези конкурси, че така не се избират хората с мислене. Това , което ми направи впечатление, че повечето изпитващи си защитават по-старите теоретици в материята и мястото където са завършили. Устният изпит не е начин да се проверят практическите знания по материята, защото в конкретната обстановка има по-голямо значение езикът на тялото, сервилно поведение и свойството за наизустяване на материята, които не са обективните критерии за разбиране и възможност за прилагане на закона. В допълнение трябва да има някаква система за оценяване на устойчивостта на конкретния кандидат да защитава интереса на закона, защото и сега има блестящи юристи, с отлични познания, но нямат волята в трудни и опасни ситуации да приложат закона с цялата му строгост, а обикновено изчакват(проточват) по мирно време, когато вече е безпредметно...
royalty
Потребител
 
Мнения: 111
Регистриран на: 19 Май 2010, 19:21

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот maunkata » 23 Май 2013, 11:12

Трима човека са класирани и за съдии, и за прокурори. Предполагам, че ще изберат съдийските места. По този начин най-ниският бал за прокурори ще бъде 11, 48.
maunkata
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 07 Юли 2010, 15:52

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот s_mihaylov » 23 Май 2013, 12:09

Не са трима, а 4, но Михаела и Танка са по 13-те за съдии. Михаела е 20та, а приемат 24 за съдии, а за прокурори е трета. Какво следва оттук нататък, чакаме да се обяви дата за лично явяване на първенците ли?
И какво става ако всички оценки между двама или повече са абсолютно еднакви, дори и тези от държавните изпити, как се класират тогава? Благодаря предварително
s_mihaylov
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Май 2013, 19:37

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот contralegem » 23 Май 2013, 12:25

На първия ти въпрос - да.
На втория никой не ти отговаря, защото хипотезата, като че ли не е уредена - поне аз не я намирам в Правилата. Най-добре се обади във ВСС и ги питай.
contralegem
Потребител
 
Мнения: 278
Регистриран на: 11 Сеп 2007, 16:18

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот T.A.R.A. » 23 Май 2013, 13:30

Да се включа и аз, че след няколко конкурса, най-накрая успях.На колегите, на които този път им се размина - не се отказвайте.
T.A.R.A.
Потребител
 
Мнения: 225
Регистриран на: 12 Фев 2007, 18:19

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот jivko1 » 23 Май 2013, 13:33

Честито на всички успели колеги! Пожелавам им успешно обучение в НИП. Честито Т.А.R.A, тъкмо мислех да питам дали сте се класирали, много се радвам за Вас. Успех!
jivko1
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 06 Мар 2013, 19:15

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот valerieva_d » 23 Май 2013, 13:39

Честито на всички :)
valerieva_d
Потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: 15 Яну 2012, 19:23

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот velikova_ » 23 Май 2013, 13:43

Честито на T.A.R.A. и всички колеги, които успяха!
velikova_
Потребител
 
Мнения: 267
Регистриран на: 20 Мар 2009, 21:35

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот hrisik » 23 Май 2013, 21:43

ТАРА, честито! бъди достоен, обективен и справедлив магистрат!
Даваш ми надежда да опитам и следващата година.
hrisik
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 31 Мар 2013, 22:48

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот kristina-gg » 26 Май 2013, 11:00

Честито на класираните! Пожелавам ви успех и да имате шанса да бъдете наистина безпристрастни магистрати!
kristina-gg
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 24 Мар 2013, 09:07

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот T.A.R.A. » 27 Май 2013, 23:50

Благодаря на всички!Надявам се догодина да видя от всеки от вас подобен пост на моя.
T.A.R.A.
Потребител
 
Мнения: 225
Регистриран на: 12 Фев 2007, 18:19

Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 3

Мнениеот trainoneznaesht » 04 Юни 2013, 12:00

Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2 - модерирано, добавена препратка към предходна тема

Здравейте,колеги! Поздравявам всички онези,които заслужено се озоваха на първите места в конкурсите за младши съдии и младши прокурори и им пожелавам попътен вятър и много професионални успехи! Задавам бързо и един въпрос- имате ли представа дали е започнало извикването на кандидатите,класирани на първите места и ако не, имате ли представа обикновено тази процедура как се разпростира във времето и кога изобщо започва? Ако някой има информация от минали години, ще съм изключително благодарен,ако я сподели!
trainoneznaesht
Младши потребител
 
Мнения: 28
Регистриран на: 08 Май 2009, 17:18

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот contralegem » 05 Юни 2013, 09:55

Току-що звънях във ВСС - още не знаят кога ще ни викат, но ще пуснат официално съобщение на сайта и ще се обадят на всеки персонално, щом има решение.
Тара, честито и от мен! Много успех и за напред!
contralegem
Потребител
 
Мнения: 278
Регистриран на: 11 Сеп 2007, 16:18

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот lexllady » 09 Юни 2013, 09:14

Здравейте, бихте ли ми казали, къде мога да намеря изискванията към кандидатите за магистратски длъжности за необходимите документи (условия) за УЧАСТИЕ в конкурсите? Има ли минимален необходим бал за участие (а не за класиране) от семестриални и държавни изпити? Благодаря предварително и се извинявам, ако има подобен въпрос във форума, но аз не го намерих!
lexllady
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 13 Яну 2012, 11:12

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот elmazov » 09 Юни 2013, 10:12

lexllady написа:Здравейте, бихте ли ми казали, къде мога да намеря изискванията към кандидатите за магистратски длъжности за необходимите документи (условия) за УЧАСТИЕ в конкурсите? Има ли минимален необходим бал за участие (а не за класиране) от семестриални и държавни изпити? Благодаря предварително и се извинявам, ако има подобен въпрос във форума, но аз не го намерих!


1. Изисквания към кандидатите за магистрати и ред за назначаването им - Закон за съдебната власт
2. Обявления за конкурси - страницата на Висшия съдебен съвет - vss.justice.bg - раздел "Конкурси"
3. Документи за конкурсите, правила за провеждането им и т.н. - страницата на Висшия съдебен съвет - vss.justice.bg - раздел "Вътрешни актове"
4. НЯМА минимален бал за участие в конкурсите
elmazov
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 29 Сеп 2007, 22:12

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот lexllady » 10 Юни 2013, 17:42

elmazov написа:
lexllady написа:Здравейте, бихте ли ми казали, къде мога да намеря изискванията към кандидатите за магистратски длъжности за необходимите документи (условия) за УЧАСТИЕ в конкурсите? Има ли минимален необходим бал за участие (а не за класиране) от семестриални и държавни изпити? Благодаря предварително и се извинявам, ако има подобен въпрос във форума, но аз не го намерих!


1. Изисквания към кандидатите за магистрати и ред за назначаването им - Закон за съдебната власт
2. Обявления за конкурси - страницата на Висшия съдебен съвет - vss.justice.bg - раздел "Конкурси"
3. Документи за конкурсите, правила за провеждането им и т.н. - страницата на Висшия съдебен съвет - vss.justice.bg - раздел "Вътрешни актове"
4. НЯМА минимален бал за участие в конкурсите
elmazov написа:
lexllady написа:Здравейте, бихте ли ми казали, къде мога да намеря изискванията към кандидатите за магистратски длъжности за необходимите документи (условия) за УЧАСТИЕ в конкурсите? Има ли минимален необходим бал за участие (а не за класиране) от семестриални и държавни изпити? Благодаря предварително и се извинявам, ако има подобен въпрос във форума, но аз не го намерих!


1. Изисквания към кандидатите за магистрати и ред за назначаването им - Закон за съдебната власт
2. Обявления за конкурси - страницата на Висшия съдебен съвет - vss.justice.bg - раздел "Конкурси"
3. Документи за конкурсите, правила за провеждането им и т.н. - страницата на Висшия съдебен съвет - vss.justice.bg - раздел "Вътрешни актове"
4. НЯМА минимален бал за участие в конкурсите


Благодаря много!
lexllady
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 13 Яну 2012, 11:12

Re: Конкурс за младши съдии и младши прокурори 2013, vol. 2

Мнениеот pm » 13 Юни 2013, 16:47

И пак, дори и банален да е въпроса, някой от класиралите се знае ли кога ще подадем заявления с избора?
pm
Потребител
 
Мнения: 116
Регистриран на: 24 Апр 2005, 17:36

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron