начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот kivago » 05 Фев 2014, 17:58

.....то да беше само на този конкурс така.
kivago
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 08 Юли 2013, 19:24

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот yanass » 15 Фев 2014, 10:37

Здравейте колеги ето първи въпрос от прословутия тест на съдиите по вписвания, като твърдя, че той беше един от малкото с прилично подредена мисъл и словоред, като прочетеш въпроса и си казваш, оооо всичко е Ок, да ама не, макар, че за мен беше един от най-елементарните въпроси в теста, но не знам дали професора е счел за правилен същия отговор като мен:

1. Кой от изброените актове подлежи на вписване в имотния регистър:
а) Отговор на искова молба, с която срещу ревандикацията се упражнява право на задържане срещу подобренията, извършени в имота - предмет на ревандикацията.

б) Договор за строителство на жилищен комплекс от затворен тип.

в) Решение, постановено по искане за разпределение ползването на съсобствен недвижим имот.

г) Отчуждителна заповед, издадена от орган извън пределите на неговата компетентност.

Подразбрах, че верният отговор бил отговор "Б" според, Проф. д-р В.Попова, но аз не мисля, че професора слага знак на равенство между договор за управление на жилищен комплекс от затворен тип чл. 2 ал. 2 по ЗУЕС и договор за строителство по чл. 160 от ЗУТ.
yanass
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Яну 2014, 13:47

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот sisiana25 » 17 Фев 2014, 00:35

yanass написа:Подразбрах, че верният отговор бил отговор "Б" според, Проф. д-р В.Попова, но аз не мисля, че професора слага знак на равенство между договор за управление на жилищен комплекс от затворен тип чл. 2 ал. 2 по ЗУЕС и договор за строителство по чл. 160 от ЗУТ.


В този ред на мисли разсъждавах и аз, но установих, че няма нито един верен отговор... и между" б" и "в" избрах "в" :(
sisiana25
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 28 Яну 2014, 12:08

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот doni_poni » 18 Фев 2014, 11:49

Аз по метода на изключването - реших, че верен отговор е Б
Това определение открих по-късно.
http://inscribe.free.bg/cgi-php/phpbb3/ ... f=61&t=867
doni_poni
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 27 Яну 2014, 13:35

Re: Конкурс за длъжността „съдия по вписванията“

Мнениеот loni79 » 27 Фев 2014, 12:26

Окончателно класиране:
https://mjs.bg/65
loni79
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 19 Яну 2009, 10:29

Предишна

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron