начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Конкурс за първоначално назначаване на магистрати 2013

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Конкурс за първоначално назначаване на магистрати 2013

Мнениеот dino6506 » 03 Ное 2013, 23:06

kalaka написа:Според мен само първият въпрос не беше зададен съвсем коректно, останалите си бяха съвсем смислени, трябваше да разсъждаваме, а отговорите на комисията са си ок и според мен правилни. Колкото до докладната записка, аз също писах, че е официален документ, но признавам си, не съм чела практика по този въпрос. Иначе... аз също не минавам :)

... просто подреди - въпрос - отговор/от тези на комисията/ , въпрос - отговор ... после ако намериш някъде връзка пак се обади ... така можеха да питат и "кой е убил Кенеди?" - пак щяха да са с вернни отговри ...НО - според "решението"/което никой не е виждал/ .
Не се интересувам от резултатите от конкурса , дразни ме обаче усещането за нечиста игра в която си губихме времето да участваме - няма начин честно да изкараш "верни" отговори на тези "въпроси" - освен случайно /нещо като от тото.../ - дали с предварително известни отговори , дали със случайно уцелени - на печелившите - честито ! Това подробно изяснявам сега - за неразбралите . Нищо лично и срещу никого! ... но каквото сеят накрая това и ще жънат - някой преди мен беше писал в темата за обективните качества и субективните преценки .... както и да се въртиш ........ ти е все отзад :lol:
Последна промяна dino6506 на 04 Ное 2013, 22:33, променена общо 2 пъти
dino6506
Потребител
 
Мнения: 301
Регистриран на: 13 Ное 2007, 00:11

Re: Конкурс за първоначално назначаване на магистрати 2013

Мнениеот kalaka » 03 Ное 2013, 23:09

kalaka
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 06 Окт 2013, 00:52

Re: Конкурс за първоначално назначаване на магистрати 2013

Мнениеот kalaka » 03 Ное 2013, 23:11

dino6506 написа:
kalaka написа:Според мен само първият въпрос не беше зададен съвсем коректно, останалите си бяха съвсем смислени, трябваше да разсъждаваме, а отговорите на комисията са си ок и според мен правилни. Колкото до докладната записка, аз също писах, че е официален документ, но признавам си, не съм чела практика по този въпрос. Иначе... аз също не минавам :)

а бе аланкоулу ... просто подреди - въпрос - отговор/от тези на комисията/ , въпрос - отговор ... после ако намериш някъде връзка пак се обади ... така можеха да питат и "кой е убил Кенеди?" - пак щяха да са с вернни отговри ... според "решението" ... но каквото сеят накрая това и ще жънат - някой преди мен беше писал в темата за обективните качества и субективните преценки .... както и да се въртиш ........ ти е все отзад :lol:


не знам какво означава "аланкоулу"... просто споделих мнение, не е нужно да бъдем невъзпитани и невъздържани, все пак всички тук сме колеги :shock:
kalaka
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 06 Окт 2013, 00:52

Re: Конкурс за първоначално назначаване на магистрати 2013

Мнениеот imperia_1 » 04 Ное 2013, 11:01

Казусът е интересен и не е подвеждащ. За служители в МВР ще е дори доста лесен.
imperia_1
Младши потребител
 
Мнения: 75
Регистриран на: 18 Ное 2008, 12:02

Re: Конкурс за първоначално назначаване на магистрати 2013

Мнениеот u3mamhukaa » 04 Ное 2013, 11:03

:lol: :lol: :lol: на мен са ми писали 4.Голяма врътня - хем СРС то е разрешено от съда , хем не може да се използва ??? Като е разрешно надлежно и като е установено приготовление.... какво ...няма престъпление...що ? ами е така ,така са решили.
Как може един документ изговен от сържавни служители , работещи в МВР , който следва да бъде предаден на държавни служители , работещи в съда , документ явяващ се такъв(служебен , държавен) , предаван от държавна на държавна служба , да бъде частен ???
Най-доброто отмъщение е да живееш щастливо
Аватар
u3mamhukaa
Потребител
 
Мнения: 244
Регистриран на: 03 Окт 2011, 09:48

Re: Конкурс за първоначално назначаване на магистрати 2013

Мнениеот serpiko » 05 Ное 2013, 00:14

По-спорен казус до сега е нямало! Прокурорите пак трябва да си го прочетат!
serpiko
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 01 Ное 2013, 23:10

Re: Конкурс за първоначално назначаване на магистрати 2013

Мнениеот u3mamhukaa » 05 Ное 2013, 10:30

Ами що не го направят вътрешен конкурс само за милиционери ? Така поне няма да си губиме времето.Нека вездесъщите "юристи"от Академията на МВР ( направо настръхвам) , само те , да имат право да се явяват.

Казусът е удобен за въртене.С еднаква лекота може да се каже , че няма престъпление и пак по същият начин да се защити , че има.
Пореднята мръсотия , това е.
Виждам , че много хора са се отвратили и дори не пишат вече в тази тема.
Най-доброто отмъщение е да живееш щастливо
Аватар
u3mamhukaa
Потребител
 
Мнения: 244
Регистриран на: 03 Окт 2011, 09:48

Re: Конкурс за първоначално назначаване на магистрати 2013

Мнениеот shany83 » 05 Ное 2013, 11:17

ами аз точно поради тази причина не искам да пиша вече за този конкурс, отвратих се, иначе трябва само да мърморя, а така досадно така....
shany83
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 03 Дек 2008, 15:37

Re: Конкурс за първоначално назначаване на магистрати 2013

Мнениеот dino6506 » 05 Ное 2013, 21:55

imperia_1 написа:Казусът е интересен и не е подвеждащ. За служители в МВР ще е дори доста лесен.

даже малко прекалено - ще вземат да се възползват от наученото по трудния начин - що и тях да ги не ... ама какво разбираме ние :lol:
а бе некой видяли го това велико решение дето го е посочила "комисията" :?: :!:
dino6506
Потребител
 
Мнения: 301
Регистриран на: 13 Ное 2007, 00:11

Re: Конкурс за първоначално назначаване на магистрати 2013

Мнениеот u3mamhukaa » 05 Ное 2013, 22:29

Е как бе , влез на сайта на ВСС и ще видиш - на конкурси/нашият изпит/казус

Те толкова много си противоречат , че чак е смешно.Хем срстата са разрешени надлежно , за разследване на грабеж , хем не може да се ползват - щото те са разрешени за грабеж , а пък то има приготовление.Тук възниква въпросът - Защо да НЕ СЕ ПОЛЗВАТ СРСТАТА ? Какво като има приготовление?Защо когато срс са разрешени надлежно , да не се ползват - Отговорът им е , забележете,"защото няма престъпление по глава 5 от НПК и съдът е нямало как да знае , че няма да се извърши грабежа ,(ми то йникой не знае дали ще се извърши или не бе,нали затова се разследва и се следи,) който не е започнат и за това СРС са унищожени" Добре бе майка му стара нали срс са за разследване на престъпление , това че МВР са ги хванали преди да почне грабежа и има приготовление , какво пречи да се използват СРС за ВДС , като така и така са НАДЛЕЖНО разрешени?????
Какво сега, СРС са унищожени , защото не са разрешени и не могат да се разрешат за приготовление???? , ама иначе съдът правилно ги е разрешил????
Това е колосална глупост и да ви кажа не съм сигурен , че сме правилно оценени.Дали пък не трябва да пуснем по една молба за преразглеждане на оценките?
АЗ съм писал , че СРС са надлежно поискани и съответно получени и не виждам защо не могат да се ползват.
Нали е установено че тримата извършители тръгват да грабят! Какво като заради глупоста и избързването на органите се е реализирал различен състав - приготовление?
Кое точно забранява ползването им за ВДС? Няма категоричност тука - така е счел прокурора ама някой друг пък може да счете иначе.Тук и двете възможности за ползването и неползването на СРС са възможни , защо мойта да е грешна?
Най-доброто отмъщение е да живееш щастливо
Аватар
u3mamhukaa
Потребител
 
Мнения: 244
Регистриран на: 03 Окт 2011, 09:48

Re: Конкурс за първоначално назначаване на магистрати 2013

Мнениеот serpiko » 05 Ное 2013, 22:51

И аз мисля, че работите трябва да се проверят наново. Някои от решенията на комисията не ми струват аргументирани. Още никой не е казал, че е намерил присъдата и решението???
serpiko
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 01 Ное 2013, 23:10

Re: Конкурс за първоначално назначаване на магистрати 2013

Мнениеот u3mamhukaa » 05 Ное 2013, 23:35

Друга особенност -докладната записка била частен документ??????? Защо??? Нали се изготвя от държавно длъжностно лице и съответно , такова я получава - кое е частното тука това са държавни институций със държавни служители???? Какви са тия мистерий ???
Най-доброто отмъщение е да живееш щастливо
Аватар
u3mamhukaa
Потребител
 
Мнения: 244
Регистриран на: 03 Окт 2011, 09:48

Re: Конкурс за първоначално назначаване на магистрати 2013

Мнениеот neznamkakvo » 06 Ное 2013, 10:00

Аз пък бих квалифицирал по чл. 200, предложение 2ро, вр. чл. 199, ал.1, т.2.
neznamkakvo
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Окт 2013, 12:36

Re: Конкурс за първоначално назначаване на магистрати 2013

Мнениеот dedra » 06 Ное 2013, 12:09

В решението на казуса аз разсъждавах тръгвайки от предмета на престъплението-ценни картини. Кой краде картини просто така за спорта, ако няма после на кого да ги продаде. Или става въпрос за ОПГ, или за някой който действа по поръчение на ОПГ. И от какъв зор ще се прилагат СРС-та. Защо спирайки пред кооперацията, в която се намират ценните картини престъплението е във фазата на приготовлението? Придвижвайки се дотам и то тримата не осъществяват ли вече самото престъпление? Какво очакват да намерят при претърсването на жилищата им, все пак говорим за професионалисти-едва ли ще окачат откраднатото евентуално преди на стените в жилищата си. Не казвам че това е вярното решение на казуса, но е една твърде вероятна и възможна хипотеза. Нали уж и председателката на комисията заяви, че при проверката на конкурсните работи ще се цени способността на кандидата за аргументиране. Приемайки за вярно решението на казуса публикувано на страницата на ВСС, комисията си е свършила работата като прокурора и разследващите в самия казус-т.е. никак.
dedra
Потребител
 
Мнения: 269
Регистриран на: 25 Апр 2009, 22:03

Re: Конкурс за първоначално назначаване на магистрати 2013

Мнениеот chopeski » 06 Ное 2013, 12:48

Жалко,виждам куп мислещи колеги,но за съжаление без контакти.Както и да търсим логика в решението и назначенията такава няма да намерим.Аз обективно ще ви цитирам няколко факта,а изводите оставям на въображението на колегите в форума.
Сред първите по успех на писмения изпит за прокурори виждам "бивши" прокурори освободени от системата и сега отново реабилитирани.Срещат се и други интересни хора с контакти.
От колега разследващ полицай в една от най-натоварените полицейски служби в страната научих ,че след като видял имена и оценки на хора явили се на изпитите мисли да не се явява на устен макар да има висока оценка на писмения, защото по негови думи е безсмислено.Същия от години се занимава с наказателно право и то не с "кокошкарски" казуси ,а със сложни престъпления.
Имах друг познат навремето с близък член на висш орган на съдебната власт. На шега му казах - "Ей знаеш ли,че има 6 бройки за съдии в СГС,няма ли да се пробваш"."А той отговори "пет бройки са пет" и се усмихна.След 1 месец беше съдия.
Чувал съм и как се преписват оценки от протоколи от предишни години за тези, които са се явявали на предишен конкурс.
Е "всичко това е завист на неуспяли загубеняци" ще каже някой. Добрия юрист знае ,че фактите трябва да бъдат доказани другото са голи твърдения.
Добре свалете си докладите за България на ЕК или международни право защитни организации и четете в оригинал ,забележките и препоръките към съдебната система и вътрешен ред.Оригиналите, а не коментарите в платените вестници и сайтове.
Прегледайте осъдителните решения срещу България - за полицейски произвол и тромава съдебна система и нарушени основни човешки права.Вижте хилядите висящи досъдебни производства "спрени" и чакащи изтичането на давността им.Системата за оценка и атестация на магистратите дава отговор на въпроса и защо са спрени, а не прекратени.Четете обективно и с желание да видите какво стои зад сдържания и дипломатичен понякога изказ на чуждестранните наблюдатели.Това са все факти а тълкуването им оставям на вас колеги.

След много четене и 2 пъти явяване на подобен конкурс за магистрати, реших да пренасоча усилията си другаде.За около 2 месеца се подготвих за конкурс за юрист в ЕК.Явих се на него заедно с хиляди кандидати от 27 държави и ме приеха.В началото ми беше странно, защо на изпит за юрист ще ме карат да решавам задачи с калкулатор,да редя фигурки в тест за интелигентност и накрая да решавам психо тестове за емоционална интелигентност.После след като си получих резултатите разбрах ,че в математиката и логиката 3+3 = 6 винаги , докато в българския вариант на изпита 3+3 може да е две, може да е три ,може и да е пет,може и да е 6, зависи от това кой колко е казал,че трябва да бъде.

Сега след като замина за Брюксел може да съм от ония "лошите" дето пишат докладите за корумпираната съдебна система в БГ. Моля Ви колеги ,ако някой от Вас достигне до така мечтаните позиции в съдебната власт давайте ми поводи да пиша добри неща за Вас.........

А и за неуспелите на изпита този път.Спокойно понякога когато те ритнат отзад всъщност те придвижват напред :))))
chopeski
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 29 Сеп 2004, 17:25

Re: Конкурс за първоначално назначаване на магистрати 2013

Мнениеот shany83 » 06 Ное 2013, 15:43

"Чувал съм и как се преписват оценки от протоколи от предишни години за тези, които са се явявали на предишен конкурс...."

Вярно е написаното от колегата, при мен се случи 3 пъти....
shany83
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 03 Дек 2008, 15:37

Re: Конкурс за първоначално назначаване на магистрати 2013

Мнениеот dino6506 » 06 Ное 2013, 22:33

u3mamhukaa написа:Друга особенност -докладната записка била частен документ??????? Защо??? Нали се изготвя от държавно длъжностно лице и съответно , такова я получава - кое е частното тука това са държавни институций със държавни служители???? Какви са тия мистерий ???

по тоя въпрос мисля следва да се внесе яснота - явно нема как да го очакваме от "комисарите" ... или може би "комисионери" ... не знам как точно да ги нарека ... доколкото не са се мотивирали /легитимирали/ надлежно...
та значи - личното ми мнение : ... "докладната записка" е вътрешноведомствен документ - елемент от документооборота вътре във ведомството /МВР/ , така тя не се "издава" - т.е. не създава никъкви ефекти вън от ведомството - това е причината да не бъде "официален" документ , макар да има някои от белезите му - този екзистенциален въпрос е редно да бъде решен с консенсус :wink: , но остават още много въпроси по обсъждания изпит .... е както казахме - на печелившите :?: честито :!:
dino6506
Потребител
 
Мнения: 301
Регистриран на: 13 Ное 2007, 00:11

Re: Конкурс за първоначално назначаване на магистрати 2013

Мнениеот possitiv3 » 06 Ное 2013, 23:38

Прочетете книжката на проф.Гунева за документните престъпления и ще разберете защо тая докладна е частен документ... Честито на успелите иначе :)
Не обиждай човека, който се опитва да ти помогне ! Уважавай чуждия труд !
possitiv3
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 15 Мар 2009, 16:03
Местоположение: Където работата ме закара

Re: Конкурс за първоначално назначаване на магистрати 2013

Мнениеот asgeirs » 07 Ное 2013, 10:06

Уважаеми колега chopeski
прочетох Вашия коментар и ми стана интересно.Аз съм действащ нотариус и след случващото се в нотариалната общност през последните 15 години твърдо съм решил да направя професионална промяна.Бихте ли бил любезен да споделите опита Ви при кандидатстването в ЕК ? Благодаря .
asgeirs
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 29 Яну 2013, 18:38

Re: Конкурс за първоначално назначаване на магистрати 2013

Мнениеот u3mamhukaa » 07 Ное 2013, 11:05

Колга Дино , как няма да създава ефект записката извън МВР ? Тая записка , не се ли прикрепя към протокола с доказателствата , който отива в съда ? Още повече , след като въпросната записка не е уредена в НПК с някакъв статут , защо се приема , че е частна? Въпрос на аргументиране е явно , а аргументите ,че е официална са много по- силни. Аман от милиционерски просташтини.

Колега chopeski....какво да ви кажа...почвам да си мисля , че сте напълно прав
Най-доброто отмъщение е да живееш щастливо
Аватар
u3mamhukaa
Потребител
 
Мнения: 244
Регистриран на: 03 Окт 2011, 09:48

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron