начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот enter » 25 Окт 2013, 20:22

trifon_ivanovv написа:Малко съмнително ми се струва адвокатите просто така да си присвоят заверките... Още повече, това не е в компетенциите на адвокатитЕ И в ЕС.


Доколкото знам В САЩ заверки на преписи или подписи може да се прави...дори в дрогериите. Това се счита за неквалифициран труд, и е немислимо юрист да го върши. редно е и България така да стане. Обидно е неквалифициран труд-да бъде вършен от висококвалифициран специалист-юрист, и то да е под монопола на нотариусите. Ерго-заверки на подписи и преписи трябва да може да се върши от ...всеки, който се яви на изпит за това, неосъждан е, вписан е в специален регистър. Дори и от аптекар в дрогериите.
enter
Потребител
 
Мнения: 182
Регистриран на: 08 Окт 2008, 14:32

Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот srusev » 25 Окт 2013, 21:49

Хубаво пожелание, но граничи с абсурда, предвид нашата реалност. България стана най-ментерливата държава в ЕС. Личното ми мнение е, че кардинална промяна трудно би се случила тук. Това, което се случва в момента относно нотариусите е повече рекет, отколкото дейност в полза на народа...

Имам клиенти граждани на различни западни държави в ЕС и тяхното мнение относно нотариусите в БГ е крайно негативно. Всичко е облечено в законова форма, рекет под предлог за законност. САЩ въобще неможем да я включим в аргумените, за нас е друга планета. В България юрист се възприема повече като бедед/некъдърен/неперсонифициран, един от многото, докато НОТАРИУС... Не ми се говори...

До преди няколко години не виждах смисъл да имигрирам, вече не виждам смисъл да не го направя.
Аватар
srusev
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 24 Юни 2009, 18:33

Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот ivan_21 » 15 Ное 2013, 10:41

Като гледам накъде е тръгнала държавата, мисля че последната грижа на министъра на правосъдието е да провежда нов конкурс за нотариуси.
ivan_21
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 21 Юли 2008, 13:54

Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот sunnyset » 24 Ное 2013, 17:03

Правосъдното министерство готви нов конкурс за нотариуси, тъй като седем съдебни района в България в момента са без нотариус.

http://btvnews.bg/article/bulgaria/prav ... riusi.html
sunnyset
Потребител
 
Мнения: 222
Регистриран на: 02 Авг 2011, 20:33

Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот ivan_21 » 13 Фев 2014, 11:05

Обявен е списък на нотариусите, заличени от регистъра, обявен на сайта на нотариалната камара. Досега такава информафия публично не е оповестявана. Може би това е съобщение за свободни места на съществуващи до момента практики, преустановили дейността си след последния проведен конкурс през 2008 г.? Как мислите?
ivan_21
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 21 Юли 2008, 13:54

Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот maiki2008 » 22 Фев 2014, 13:00

Ще дадеш ли линк на списъка.
maiki2008
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 11 Ное 2009, 00:20


Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот ivan_21 » 24 Фев 2014, 10:36

maiki2008 написа:Ще дадеш ли линк на списъка.

Аз от линкове не разбирам, но свободните бройки след последния конкурс през 2008 година бяха 19-20 в различни райони на страната. След като написах мнението си, на следващия ден от Нотариалната камара изтриха този списък от сайта си. Това за справката за заличените по телефона от НК сигурно е така, но публикуваната информация представляваше обобщен списък на свободните практики в страната, за което официална информация липсва.
ivan_21
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 21 Юли 2008, 13:54

Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот maiki2008 » 24 Фев 2014, 12:05

Стана ми ясно,че е свален въпросния списък, защото аз не открих такъв. Явно пак се мъти нещо....
maiki2008
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 11 Ное 2009, 00:20

Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот ivan_21 » 28 Фев 2014, 17:45

На 22.02.2014 г. общото събрание на нотариусите щеше да гласува прамени на размера на встъпителната вноска. Имате ли информация каква е промяната на встъпителната вноска?
ivan_21
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 21 Юли 2008, 13:54

Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот ivan_21 » 31 Юли 2014, 17:21

И това правителство си отиде и не можа да направи конкурса, въпреки анонсите и проекта за изменение на наредбата за конкурсите. Беше обявено, че през ноември 2014 година ще има нова наредба за конкурсите и ще се проведе конкурс. Да видим дали новите, които дойдат на власт ще изпълнят ангажимента на министарството!
ivan_21
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 21 Юли 2008, 13:54

Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот domicii_ulpianus » 05 Авг 2014, 19:43

Промените в наредбата за конкурсите за нотариуси станаха факт с ДВ. бр.50 от 17 Юни 2014г. А дали тази година ще има конкурс е друг въпрос, според мен по-скоро не. Нотариусите отново успяха да се възползват от политическата ситуация и заметоха темата за в необозримото бъдеще...
domicii_ulpianus
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 14 Юни 2013, 08:57

Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот barakuda » 05 Авг 2014, 23:54

Що, сега я няма дебелата и може да се пробвате евентуално напролет за Трън или Брезник. Ама първо вижте колко сделки има там годишно и какви са цените на бензина.
barakuda
Потребител
 
Мнения: 216
Регистриран на: 08 Ное 2013, 20:11

Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот ivan_21 » 06 Авг 2014, 10:51

domicii_ulpianus написа:Промените в наредбата за конкурсите за нотариуси станаха факт с ДВ. бр.50 от 17 Юни 2014г. А дали тази година ще има конкурс е друг въпрос, според мен по-скоро не. Нотариусите отново успяха да се възползват от политическата ситуация и заметоха темата за в необозримото бъдеще...


Благодаря! На страницата на министерството нямаше информация за приетите изменения на наредбата и не знаех, че вече са публикували измененията. И според мен тази година няма да има конкурс, но в края на тази или в началото на следващата година сигурно ще го обявят. Все пак промените в наредбата са положителен знак в тази насока. А това, че конкурсът все още не е обявен може да се обясни и с огромния натиск от страна на общините и адвокатите да изземат функции и правомощия на нотариусите специално за удостоверяванията на договорите за МПС и за удостоверяванията на пълномощните от страна на адвокатите. От страницата на Нотариалната камара виждам, че битката се печели от нотариусите и тези опити няма да се случат. След като тези въпроси явно вече са намерили решение в полза на нотариусите и въпросът за работата на нотариусите намира положително решение, то логично и скоро да се обяви конкурса.
ivan_21
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 21 Юли 2008, 13:54

Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот 111888 » 06 Сеп 2014, 16:59

111888
Потребител
 
Мнения: 611
Регистриран на: 13 Дек 2013, 12:08

Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот loni79 » 19 Сеп 2014, 13:54

loni79
Младши потребител
 
Мнения: 32
Регистриран на: 19 Яну 2009, 10:29

Re: Докога ще чакаме конкурс за нотариуси?

Мнениеот puh1982 » 12 Ное 2014, 12:20

Колеги, дерзайте! Вече има заповед на министъра на правосъдието за насрочване на конкурс за нотариуси, с която са обявени и свободните места. Същата обаче, още не е влязла в сила, така че всички желаещи ще имат време да си помислят добре дали да участват, както и да си подготвят документите.
http://www.justice.government.bg/65
puh1982
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 29 Сеп 2007, 23:37

Предишна

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 13 госта


cron