начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

питане за на стаж за юридическа правоспособност

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


питане за на стаж за юридическа правоспособност

Мнениеот facepicture » 04 Апр 2014, 20:08

Здравейте, днес си подадох документите в Министеството на правосъдието за започване на стажа, но там бях изключително нелюбезни и не ми отговориха на няколко въпроса: До колко време би трябвало да излезе заповедта на министъра на правосъдието?Къде трябва да проверявам и въобще какво се случва около започването на стажа. Благодаря!
facepicture
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 03 Фев 2014, 20:59

Re: питане за на стаж за юридическа правоспособност

Мнениеот tiesto » 08 Апр 2014, 09:35

facepicture написа:Здравейте, днес си подадох документите в Министеството на правосъдието за започване на стажа, но там бях изключително нелюбезни и не ми отговориха на няколко въпроса: До колко време би трябвало да излезе заповедта на министъра на правосъдието?Къде трябва да проверявам и въобще какво се случва около започването на стажа. Благодаря!

https://mjs.bg/68/
Ето тук е всичко което те интересува. В карето, в дясно има всичко - как се провежда, кога се издава заповедта на министъра, графици, разпределение - всичко. :wink:
Similia similibus curantur.
Аватар
tiesto
Потребител
 
Мнения: 181
Регистриран на: 21 Ное 2009, 20:43

Re: питане за на стаж за юридическа правоспособност

Мнениеот valerieva_d » 08 Апр 2014, 11:38

В кой град сте ? За около месец са готови заповедите. Отидете в Окръжния съд на вашия град при административния секретар и попитайте. Те ще ви разяснят всичко.
valerieva_d
Потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: 15 Яну 2012, 19:23

Re: питане за на стаж за юридическа правоспособност

Мнениеот facepicture » 08 Апр 2014, 18:22

valerieva_d написа:В кой град сте ? За около месец са готови заповедите. Отидете в Окръжния съд на вашия град при административния секретар и попитайте. Те ще ви разяснят всичко.

От София. Прочетох информацията на сайта на министерството и на сайта на СГС и в крайна сметка разбрах, че на 01.05 трябва да отида за записване в СГС. Дали правилно съм разбрала незнам:(Да ходя ли по - рано от тази дата при административния секретар? Публикуват ли информация за заповедите в сайта?
facepicture
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 03 Фев 2014, 20:59

Re: питане за на стаж за юридическа правоспособност

Мнениеот valerieva_d » 08 Апр 2014, 18:33

Като наближи, обадете се и питайте дали всичко ви е готово. За София нямам информация как процедират, но би трябвало да ви дадат отговор и по телефона :oops:
valerieva_d
Потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: 15 Яну 2012, 19:23


Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 20 госта


cron