начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

питане за на стаж за юридическа правоспособност

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


питане за на стаж за юридическа правоспособност

Мнениеот facepicture » 04 Апр 2014, 20:08

Здравейте, днес си подадох документите в Министеството на правосъдието за започване на стажа, но там бях изключително нелюбезни и не ми отговориха на няколко въпроса: До колко време би трябвало да излезе заповедта на министъра на правосъдието?Къде трябва да проверявам и въобще какво се случва около започването на стажа. Благодаря!
facepicture
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 03 Фев 2014, 20:59

Re: питане за на стаж за юридическа правоспособност

Мнениеот tiesto » 08 Апр 2014, 09:35

facepicture написа:Здравейте, днес си подадох документите в Министеството на правосъдието за започване на стажа, но там бях изключително нелюбезни и не ми отговориха на няколко въпроса: До колко време би трябвало да излезе заповедта на министъра на правосъдието?Къде трябва да проверявам и въобще какво се случва около започването на стажа. Благодаря!

https://mjs.bg/68/
Ето тук е всичко което те интересува. В карето, в дясно има всичко - как се провежда, кога се издава заповедта на министъра, графици, разпределение - всичко. :wink:
Similia similibus curantur.
Аватар
tiesto
Потребител
 
Мнения: 181
Регистриран на: 21 Ное 2009, 20:43

Re: питане за на стаж за юридическа правоспособност

Мнениеот valerieva_d » 08 Апр 2014, 11:38

В кой град сте ? За около месец са готови заповедите. Отидете в Окръжния съд на вашия град при административния секретар и попитайте. Те ще ви разяснят всичко.
valerieva_d
Потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: 15 Яну 2012, 19:23

Re: питане за на стаж за юридическа правоспособност

Мнениеот facepicture » 08 Апр 2014, 18:22

valerieva_d написа:В кой град сте ? За около месец са готови заповедите. Отидете в Окръжния съд на вашия град при административния секретар и попитайте. Те ще ви разяснят всичко.

От София. Прочетох информацията на сайта на министерството и на сайта на СГС и в крайна сметка разбрах, че на 01.05 трябва да отида за записване в СГС. Дали правилно съм разбрала незнам:(Да ходя ли по - рано от тази дата при административния секретар? Публикуват ли информация за заповедите в сайта?
facepicture
Младши потребител
 
Мнения: 14
Регистриран на: 03 Фев 2014, 20:59

Re: питане за на стаж за юридическа правоспособност

Мнениеот valerieva_d » 08 Апр 2014, 18:33

Като наближи, обадете се и питайте дали всичко ви е готово. За София нямам информация как процедират, но би трябвало да ви дадат отговор и по телефона :oops:
valerieva_d
Потребител
 
Мнения: 442
Регистриран на: 15 Яну 2012, 19:23


Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron