начало
Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация Адвокатите ще се вписват в нов регистър, ако искат да продължат „по занятие“ да се занимават с фирмена регистрация

Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и пародия

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот minov_nz » 22 Яну 2015, 12:51

crossbike написа:И на мен ми беше криво, че ме скъсаха първият път...
След като установих, че с мързел не става, реших да опитам с четене, яко четене.
Резултат имаше, а мрънкането е безполезно.
Няма как всеки идиот да получи право да защитава чужди интереси, щото ще настане анархия!




Вижте не е въпроса в това дали ще ме скъсат или не. Естествено, че всеки все някога ще вземе изпита за адвокати и младши адвокати. Но погледнете пак безумният им конспект с около 150 въпроса, между които такива областта на народното здраве, и от производството по екстрадация.- харесва ли Ви. Ако продължават така ами, че те утре могат да сложат въпроси, и от космическото право - пак ли да им мълчим.
Моят стаж си върви, аз мога и да си вея шапката - но никога няма да приема това безумие, и тази гавра с хората. Разбирам също, че вече работещите адвокати, нормално не искат да има нови адвокати, защото са им конкуренти, но както гласи една поговорка - хляб и гроб има за всички. Честито на Вас че сте взели изпита - и поздравление за труда който сте положили.
minov_nz
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 11 Яну 2014, 20:05

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот crossbike » 22 Яну 2015, 13:10

Цялото това реване, подплатено с "конструктивни" предложения за промяна в ЗА, заради това, че не можеш да вземеш този изпит ли е?
Кое му е дискриминативното да си неук?
Смешни орица...
По-скоро ще премахнат варианта, чрез юридически стаж да придобиваш право на вписване, отколкото да бъде премахнат изпита.
И без това сме прекалено много...всеки технически университет е с юридически факултет вече.
crossbike
Потребител
 
Мнения: 196
Регистриран на: 24 Фев 2014, 16:28

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот minov_nz » 22 Яну 2015, 13:34

crossbike написа:Цялото това реване, подплатено с "конструктивни" предложения за промяна в ЗА, заради това, че не можеш да вземеш този изпит ли е?
Кое му е дискриминативното да си неук?
Смешни орица...
По-скоро ще премахнат варианта, чрез юридически стаж да придобиваш право на вписване, отколкото да бъде премахнат изпита.
И без това сме прекалено много...всеки технически университет е с юридически факултет вече.



Предложенията ще се оформят, сега даваме само идеи за промени - затова е малко нахвърлено като текст. Няма реване - това е борба, кръвна и безкръвна, насилствена, и мирна както е казал Ленин :D
Да премахват стажове, каквото си искат да премахват. Нека си живеят тука само мутрите, и старите хора, и да се радват на перфектната си съдебна система.
Това че сме много едва ли Ви притеснява. Този който е наистина добър той ще успее. Жалкото е само, че живота е прекалено кратък, а реализацията дълга... но като чета другите мнения, сигурно плодовете на тази реализация са сладки.
minov_nz
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 11 Яну 2014, 20:05

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот crossbike » 22 Яну 2015, 14:16

Неочаквано...хем неук, хем наивен...
С мрънкане няма да стане, виж с четене може и да стане!
Установените правила са за това...а каква конкуренция може да бъде някой дето не може да вземе един пиклив изпит, дето успешно издържалите са поне 400 човека годишно си е друга тема.
crossbike
Потребител
 
Мнения: 196
Регистриран на: 24 Фев 2014, 16:28

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот minov_nz » 22 Яну 2015, 14:50

crossbike написа:Неочаквано...хем неук, хем наивен...
С мрънкане няма да стане, виж с четене може и да стане!
Установените правила са за това...а каква конкуренция може да бъде някой дето не може да вземе един пиклив изпит, дето успешно издържалите са поне 400 човека годишно си е друга тема.



Сега напролет ще се явявам така не бързайте с оценките - кой е неук кой не е. Може да съм от тези 15% които ще го вземат. Не съм казал, че няма да се чете, не знам защо мислите, че искам да получа нещо на готово. Относно установените правила, както знаете се променят, а и инквизицията вече не съществува.
За наивен - да може би сте прав. Мислех, че с всички Вас ще коментираме интересни идеи, и полезни за всички нас въпроси. Вместо това пак ще се делим на стари, и нови, можещи, и не можещи. Отнесох куп обиди за правопис, за дискриминация, а не съм се отнесъл неуважително към никой тук. Вече взех да си мисля, че аз съм проблема на цялата съдебна система :D
minov_nz
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 11 Яну 2014, 20:05

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот ivanov_p » 22 Яну 2015, 15:52

Капитализъм, без тотална регулация не може! Съюзът на готвачите иска да се забрани назначаването на готвачи, неиздържали изпит пред гилдията, а вие искате за такава благиня да няма изпити?!?
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4334
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот crossbike » 22 Яну 2015, 16:06

Ми що ревунтиш без причина?
Ама се съмнявал, че си ходил N+5 пъти вече и все не успяваш.
А преминалите не са 15%, а са около 25% или по народному около 1/4, което е 1 на всеки четирима минава.
Какъв ти е проблема всъщност?
crossbike
Потребител
 
Мнения: 196
Регистриран на: 24 Фев 2014, 16:28

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот kolegat » 22 Яну 2015, 17:22

Тоя същия мрънкач искам да му гледам сеира, като вземе изпита и събере смелост да се впише. Ей тогава е голямото шоу - осигуровки, такси, застраховки, данъци, наеми, консумативи и като бонус - малко на брой клиенти със съмнителна платежоспособност .... оха-а-а-а-а :lol: Тогава кво мрънкане ще падне. Ще пцува всички, включително мама и тате, че са го натискали да учи право.
kolegat
Потребител
 
Мнения: 375
Регистриран на: 01 Юни 2011, 15:24

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот bird_of_paradise » 22 Яну 2015, 19:37

minov_nz написа:Наричат се пунктуационни, а не пуктоационни грешки...

А-ха да благодаря, от учтивост ( при мен може и да мине за лапсус калами, за разлика от вашите запетайки), но като прочетох, какво сте ми отговорил след 15мин. размисъл да сведа и моите мисли: - не ми пука за нечии правопис; дали писалият ще издържи някакъв изпит; дали вписаните са богоизбрани; дали има емоционално ощетени; кой масон и кой не- това не са мои проблеми, но с какво вие, лично, превъзхождате всички явили се до момента, че да се ползвате от "компромисен" вариант даващ привилегия, която не ви се следва?

.... наистина не проумявам, как тук могат да се извадят най-лошите черти на човек, колкото и да подхожда добронамерено.

Нямате право на законодателна инициатива, ерго всичко написано до момента по тази тема, и многото и разновидности, е загуба на Интернет пространство.
Работата става с четене - просто трябва да се свикне с тази мисъл, защото когато знаете повече сте и по-конкурентно способни в сравнение с колеги имащи по-голям професионален стаж, защото всеки профилира, ама след време.
Когато седне клиент отсреща не ви пита нито за дипломата, нито за университета, нито за стажа- иска отговори сега и веднага - няма време за проверки ( в поне 95% от случаите). Цената на услугата, разбира се, също е фактор. Относително.

Въпросът ви за ВУЗ-овете е повече от несъстоятелен- въпрос на академична автономия и пазарно търсене, но накратко предлагат платено обучение по специалност- не гарантират работа. Те се издържат от таксите за обучение и приемат всеки, а пазарът отсява другите неща. За вас е важно, че до момента няма изменение в ЗА ( е, има проект за ИД), ерго при 5г. юр.стаж( след като работите) ще се впишете в съсловието на адвокатите и без изпит.

Толкоз.

Извинете, че "оскверних" темицата ви изразявайки несъгласието си, но този изпит е наложителен.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот datajumanji » 22 Яну 2015, 20:43

кво оскверняване?
тва си е галактическа мъдрост...
datajumanji
Потребител
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Сеп 2009, 14:19

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот ivanov_p » 22 Яну 2015, 21:28

Няма тук да се реши този спор. В едни държави е като в България(или обратно), в други е без да си член на колегия.
Аз съм с леви убеждения и съм против всякакви регулации. За мене е абсурдно броят на такситата да се определя от гилдията на таксиджиите, броят на кафенетата, от кафеджиите, адвокатите от адвокатурата, а за клошарите да се издават лицензи, каквито идеи имаше. Същото и за нотариуси, съдебни изпълнители, синдици.

Конкретно за адвокатите изпитът е абсурден, а който смята, че е правилно да го има да каже съгласен ли е на 5 години да се явява на него? Аз съм сигурен, че 90% от старите адвокати няма да го издържат по простата причина, че вече са специализирани и същевременно не са в състояние да учат пълноценно или добрите адвокати с много стаж ще са в неблагоприятно положение спрямо току що завършилите. Това би било неправилно, но щом е неправилно защо да е правилно те да са в адвокатурата без изпит, а другите с изпит? В този смисъл е редно да се въведе точно това, изпит на всеки 5 години, с издаване на лиценз за 5 години.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4334
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот gkamenov » 22 Яну 2015, 22:27

ivanov_p написа:В този смисъл е редно да се въведе точно това, изпит на всеки 5 години, с издаване на лиценз за 5 години.


Встъпителен изпит-айде добре.Но на всеки 5 години за какво и по какво ще ме изпитват ? Изцяло мой си е проблема дали ще си повишавам знанията,опита и квалификацията,ако искам да оцелея в този бранш,където адвокатите направо се прескачат под път и над път ! Да ми се издава лиценз......СТИГА БЕ, направо изби рибата ! Всъщност знаеш ли какво е предназначението му ?
gkamenov
Потребител
 
Мнения: 110
Регистриран на: 09 Сеп 2006, 13:33

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот bird_of_paradise » 22 Яну 2015, 22:34

ivanov_p написа:... а който смята, че е правилно да го има да каже съгласен ли е на 5 години да се явява на него? ...

Не те знам, каква хигиена на общуването имаш, но поне адресирай питането директно - на въпроса ти, защото е към мен ( афиширах, че този изпит трябва да го има)- съгласието ми не значи нищо, но ако го въведат- ще се явя. Без да хленча.
Взех изпита за адвокати при първо явяване ( изпитва ме проф. Джеров, ако ти говори как го провежда), не съм мрънкала, макар че бях от първите подложени на него ( не го взеха много, но колкото толкова), а последните 10г. години обстоятелствата наложиха да работя дела от всички отрасли на правото, претендирам, мисля с основание, да не съм и от мързеливите, отделно всяка година отделям средства и време, за да повишавам квалификацията си ( не само `щото текст от наредба ме задължава) - не ме плашиш с предложението.

Човек трябва да има реална преценка за възможностите си, а ако я няма- трети да му я направи. Ако не го взема би означавало, че не съм подготвена ( хващаш ли намека за вината у мен), отделно имам и друго образование... човек никога не знае с какво ще го сюрпризира съдбата. Кой знае дали пък няма да реша просто да изкупувам чужди, съдебно признати, вземания примерно. :lol:

Изобщо, Иванов, мислиш ли, че ми пука? :)
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот crossbike » 23 Яну 2015, 11:13

Щом те е изпитвал Джеров, ми е ясно на какъв изпи си се явил/а...по онова време "изпитът" беше подобен на този за юридическа правоспособност, така че ай по-леко!
crossbike
Потребител
 
Мнения: 196
Регистриран на: 24 Фев 2014, 16:28

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот neutralen » 23 Яну 2015, 12:30

8) Абе ти какво се блещиш на всички. Написал ли си някакво правно мнение в този форум. Птичката е един от най-добрите юристи участници във този форум, с най-много мнения в най-различни области на правото.
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот crossbike » 23 Яну 2015, 12:37

neutralen написа:8) Абе ти какво се блещиш на всички. Написал ли си някакво правно мнение в този форум. Птичката е един от най-добрите юристи участници във този форум, с най-много мнения в най-различни области на правото.


Голямо подмазване, ей...хахахахаха
На никой не се блещя! Разказвам на незнаещите!!!

Ти в качеството си на какъв определяш кой е добър юрист и кой не?
crossbike
Потребител
 
Мнения: 196
Регистриран на: 24 Фев 2014, 16:28

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот neutralen » 23 Яну 2015, 13:09

:D Имам информация, примерно - ти си ту crossbike, ту datadjumangi Научи се да уважаваш другите. Не си въобразявай, че всичко започва от тебе. :idea:
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот ivanov_p » 23 Яну 2015, 13:21

Не съм визирал никой, даже не съм гледал кой какво е писал.
Джеров ме е изпитвал по вещно и вместо 2, както правил когато не отговориш на единият от въпросите(за кадастъра, дори не знаех за какво иде реч) ми писа 4, беше се впечатлил от отговора на другия въпрос. Не съм се явявал за адвокат, имам фирми. Вероятно когато вече не ме бива за друго, поради напреднала възраст, ще се явя или ще си взема тапия заради стажа и ще дремя по залите, а не по градинките с изкукали пенсии.
Въпросът е принципен и не е само за адвокатурата. Не може бранша да дава разрешение на конкурентите си. Ако ще има изпит трябва да е държавен, а не да те изпитват тези, дето мислят, че ще им вземеш хляба. Не може държавата да определя количеството нотариуси, синдици, съдии по изпълнението и да се стига до там, да ти определят изповядване след месец (по време на бума по малките морски общини с по 1-2 нотариуси), а в същото време нотариуса/те да вадят по няколко милиона на година. Има общини с по един ЧСИ и ДСИ, при един такъв на доклад ми седи молба от две седмици, а най-голямата изненада за огромното болшинство е, че справката не е изпълнително действие и 3/4 от делата им са прекратени. В болшинството си синдиците са тиквеник до тиквеника или поне се преструват на такива, защото успоредно с това имат големи адвокатски или счетоводни кантори, върви им месечното възнаграждение и влачат дела по 10 години.
Който иска и има образование става адвокат, синдик, СИ и в процеса на работа започва да си събира клиенти. Като няма клиенти има разходи които го карат да затвори. Това е критерия, щом не те бива след няколко месеца затваряш.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4334
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот minov_nz » 23 Яну 2015, 14:44

ЧЕТЕТЕ ЛИ ВСИЧКИ КАКВО Е НАПИСАЛ Г-Н. ИВАНОВ
Не може зарзаватчията да определя колко зарзаватчии ще има на пазара, и да казва, че неговите домати са по-добри, само защото той ги е произвел.
Знам нотариуси, че и служебни адвокати родени през 1937 година. При цялото ми уважение към тях лично, и към стажа им мисля, че е време да бъдат сменени. Човекът е биологичен вид, а когато работи такава напрегната работа като нотариалната това дава отражение на качеството и.
Относно лицензите искам да кажа, че във връзка с работата ми трябваше да представим едно пълномощно от САЩ, и там беше отразено, че нотариуса заверил пълномощното има лиценз мисля до 2018 година. Колко ли от нашите нотариуси биха го взели ако не си платят разбира си. В момента само Бог е над тях.
При нас тази длъжност е до гроб. Ако стана например нотариус и съм жив и здрав, за да си наемам помощници, мога да направя един солиден 50- 60 годишен стаж
В едно малко населено място знам за нотариус , който се подиграва с клиентите си, но поради това, че нямат друга алтернатива хората си мълчат и го търпят – за да не го разсърдят.
minov_nz
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 11 Яну 2014, 20:05

Re: Изпита за адвокати и младши адвокати - безобразие и паро

Мнениеот crossbike » 23 Яну 2015, 16:25

neutralen написа::D Имам информация, примерно - ти си ту crossbike, ту datadjumangi Научи се да уважаваш другите. Не си въобразявай, че всичко започва от тебе. :idea:


Ама и ясновидец си бил ти...я по-леко с обвиненията!!!

МАГ неутрален...хахахаха..."ясновидецът"
Само за милиционер си!
crossbike
Потребител
 
Мнения: 196
Регистриран на: 24 Фев 2014, 16:28

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron