начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 2017

Дискусионен форум, посветен на конкурсите за магистрати


Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот vilifly » 09 Фев 2017, 18:40

Наистина не виждам обявление за градовете, в които има обявени места за първоначално назначаване? Това означава ли, че няма обявен конкурс за тях?
vilifly
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Ное 2006, 15:18

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот boxko » 10 Фев 2017, 12:05

Би трябвало точно това да означава.
boxko
Потребител
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Авг 2010, 14:54

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот marmaid » 10 Фев 2017, 15:33

В момента няма обявен конкурс за първоначално назначаване. Той ще бъде обявен след като приключи конкурса с вътрешно преместване. Като се има предвид, че изпитите са в края на февруари, може би този конкурс ще приключи през април. Така, че след това ще бъде обявен и т.нар. външен за първоначално назначаване. Малко търпение ще е необходимо!!!
marmaid
Младши потребител
 
Мнения: 88
Регистриран на: 07 Авг 2006, 11:17

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот ratsa91 » 11 Фев 2017, 09:48

Здравейте !

В обявата пише, че заявлението за конкурса може да се подаде и чрез "писмено пълномощен представител", според вас нужна ли е нотариална заверка на пълномощното!?
ratsa91
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 19:28

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот peacemakerbgg » 11 Фев 2017, 10:39

Няма нужда от нотариална заверка на пълномощното, до сега съм опълномощавал човек да ми подава документите без заверка и не са правили проблем от ВСС.
peacemakerbgg
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 21 Апр 2015, 21:02

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот teogeo » 11 Фев 2017, 17:40

peacemakerbgg написа:Няма нужда от нотариална заверка на пълномощното, до сега съм опълномощавал човек да ми подава документите без заверка и не са правили проблем от ВСС.


Явно, много пъти си опитвал да щурмуваш върха :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот peacemakerbgg » 11 Фев 2017, 19:19

По скоро подножието :D
peacemakerbgg
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 21 Апр 2015, 21:02

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот mimeto_8189 » 12 Фев 2017, 16:01

Здравейте, искам да попитам автобиографията в европейски формат ли трябва да е или свободен текст?
mimeto_8189
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Яну 2010, 08:20

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот marmaid » 12 Фев 2017, 17:09

В европейски формат е.
marmaid
Младши потребител
 
Мнения: 88
Регистриран на: 07 Авг 2006, 11:17

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот gogogo79 » 12 Фев 2017, 18:12

Здравейте , колеги ! Някой може ли да отговори , в случай ,че кандидатът желае да се яви и на 3 те изпита.... три комплекта документи ли трябва да подаде ? Че то ще стане цял класьор.... :roll:
gogogo79
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 03 Ное 2004, 01:07

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот vse_tazi » 12 Фев 2017, 18:28

gogogo79 написа:Здравейте , колеги ! Някой може ли да отговори , в случай ,че кандидатът желае да се яви и на 3 те изпита.... три комплекта документи ли трябва да подаде ? Че то ще стане цял класьор.... :roll:


Да, колега, 3 комплекта трябва. Единият с оригинали,другите 2 копия, само че не помня, дали на копията се пишеше "вярно с оригинала", ще попиташ на място. Успех.
vse_tazi
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 24 Юни 2016, 17:29

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот gogogo79 » 12 Фев 2017, 19:24

Колеги , някой може ли да изясни , изисква ли се някакъв вид стаж и ако да , какъв точно за кандидатстване и заемане на длъжност мл. Съдия , мл. Прокурор и мл. Следовател?
Визирам по -точно изискването за предоставянето на този документ: ”– нотариално заверено копие от трудова/служебна и/или осигурителна книжка или друг документ, удостоверяващ съответен стаж по чл. 164 ЗСВ за длъжността”.
Разбира се изчетох чл.164 ЗСВ , но не съм сигурен ,че ми се изясни съдържанието за това за което ме интересува.
gogogo79
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 03 Ное 2004, 01:07

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот teogeo » 12 Фев 2017, 19:39

marmaid написа:В европейски формат е.


Колега.... писали сте ми на лични, но не сте си "отпушили" личните, та не мога да Ви отговоря.

Но ще Ви отговоря публично - не продавам теми за изпити. Ако сте останали с обратното впечатление - извинявам се, подвел съм Ви с поведението си. Аз съм си бъзикчия... ...

Четене му е майката. Не забравяйте, че имате устен изпит пред комисия, а тя безпогрешно ще надуши, ако сте "зубрили" от купените теми и това няма да им хареса.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот marmaid » 12 Фев 2017, 20:38

Знма, че четене му е майката, имам достатъчно учебници и съдебна практика за това. В една от темите се заяждаше в добрия смисъл на думата за такива подготени теми за конкурса.
marmaid
Младши потребител
 
Мнения: 88
Регистриран на: 07 Авг 2006, 11:17

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот gogogo79 » 12 Фев 2017, 21:53

elicahristova написа:На мен ми е по-интересен момента с препоръките, особено за хората, които са били на стаж преди 5-6 години?!

Колеги , искам да ви информирам ,че за мен на сайта на ВСС има противоречива информация за това от кого трябва да бъдат издадени въпросните препоръки. Става въпрос за публикувани извлечения от два различни протокола :
http://www.vss.justice.bg/root/f/upload ... nie-sk.pdf
http://www.vss.justice.bg/root/f/upload ... poryki.pdf
Според единия протокол (този дето е с по- нова дата) не е задължително препоръките да са от юристи при които е каран стажа.Не знам. Най –добре ще е на сайта да публикуват само еднозначна информация за да не ни объркват , но за сега това не е така.
gogogo79
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 03 Ное 2004, 01:07

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот peacemakerbgg » 12 Фев 2017, 22:32

Из ЗСВ
7. (нова - ДВ, бр. 62 от 2016 г., в сила от 09.08.2016 г.) най-малко две препоръки от преподаватели по правни науки, съдии, прокурори, следователи, адвокати или други юристи, при които е проведен стажът за придобиване на юридическа правоспособност и които познават нравствените и професионалните качества на кандидата;

чл.181, ал 4, т.7
Четете закона!
Коригирам се, явно от това извлечение на прокола става ясно, че разширяват кръга за юристи, които могат да пишат препоръки. Но все пак мисля, че е по добре да са от посочените от ЗСВ. Всеки сам си преценява какви препоръки да представи.
peacemakerbgg
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 21 Апр 2015, 21:02

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот gogogo79 » 12 Фев 2017, 23:03

Моят стаж беше преди 4 години. Магистратите при които съм си карал стажа , не са си написали имената в стажантската книжка.Фигурират само подписите.Въобще не си спомням имената им , за да ги търся. Само следователката си е написала името под подписа,но се оказа ,че тя вече пенсионер !
gogogo79
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 03 Ное 2004, 01:07

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот lawchoice » 12 Фев 2017, 23:15

В тази държава, всеки чете Закона, както си иска и без да му "пука" дали притежава необходимата компетентност затова... Няма смисъл да упрекваш конкретеният състав на ВСС за тълкуването на закона, тъй като вероятността да бъдеш разбран е минимална.
До голяма степен поведението му е унаследено от предходни порочни политики и практики при управлението на органите на съдебната власт. Ние сами сме виновни, че вече толкова години не успяваме да защитим прилагането на напрактика на прокламирания чрез чл.8 КРБ, принцип на разделение на властите. Тук не става въпрос само за органите на съдебната власт /в частност за волята и характера на отделния магистрат при отстояването на неговата независимост/, но и за пороци във всяка сфера на обществено-политическия живот в тази държава.
Каквото си надробим, това ще сърбаме...

Успех на всички, които биха проявили волята, характера и смелостта, бидейки част от състава на органите на съдебната власт, да допринесат за утвърждаването върховенството на Закона, чрез упражняването на магистратската професия - определено една самотна професия.

Лека вечер!
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот teogeo » 13 Фев 2017, 01:18

Елате, пиленца, при батко. С Яската Тодоров сме приятели по дупе и чашка. На Татарчев съм хранил куцата котка. Мондешки ми е преподавал по "право и морал". Пеевски съм го носил на ръце от ВКП до ВСС и обратно.
Ще ви напиша препоръки директно без изпит да минете и да скочите право на "окръжно прокурорче".
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Конкурс за младши съдии, прокурори и следователи през 20

Мнениеот boxko » 13 Фев 2017, 11:20

Колеги, трябва ли да се прилага копие от трудовата книжка при условие, че малко по-доле в ЗСВ ясно е записано, че младши съдии не доказват стаж, защото не е нужно да имат? Още повече- възможно е част от кандидатите да не са работили никога и да нямат изначало трудови книжки.
boxko
Потребител
 
Мнения: 151
Регистриран на: 01 Авг 2010, 14:54

ПредишнаСледваща

Назад към Конкурси, изпити


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron