начало
Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов Прокурорската колегия не образува дисциплинарка срещу обвинител, предложен за наказание от Сарафов

как се става от следовател прокурор или съдия

Дискусии на тема съдебната власт в България


как се става от следовател прокурор или съдия

Мнениеот koshks » 20 Яну 2006, 23:05

Привет.Напоследък ставаме свидетели как "разпадащото се "следствие прелива кадри по други части от съдебната система.Повечко в прокуратурата и много малко към сда.Не всички работещи в следствието ще имат шанса да са с ново работно място,обаче.Не защото не искат или са некадърни,а просто защото няма да бъдат предложени за преместване.Колкото и да се разширява щтата на прокуратурата и съда,всички са наясно,че доста ще са останалите на улицата след като следствените служби приключат и последното налично дело.Интересно ми е какви са принципите на приемане на кадри от следствието в прокуратурата и съда.Стажа ли ще се вземе в предвид,резултатите за опредено време назад,"близостта" ли с ръководителя,който ще прави предложенията............... :?:
koshks
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 14 Окт 2005, 15:01

Мнениеот kiary » 21 Яну 2006, 09:51

Добър въпрос.И на мен също ми е интересен критерия за подбор.
kiary
 

Мнениеот Рая » 21 Яну 2006, 20:48

Критерият е един и той е близост,връзки и т.н. За съжаление ГОЛЯМО!Това го казвам от наблюденията си, относно преназначаването в нашия съдебен район.Две дами в прокуратурата и две-в съда.Нямат професионални качества,но...............други ДАЛ БОГ!
Рая
 

Мнениеот Гост » 21 Яну 2006, 21:13

няма значение стажа, квалификацията и т.н., важни са връзките, ако няма връзки или корелативно, с връзкит, решаващия критирий е платежоспособността.
Гост
 

Мнениеот lordd » 21 Яну 2006, 21:37

До скоро се ставаше и по-лесно, а сега само с пари, ако не е с пари е с повече пари :D
lordd
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Яну 2006, 21:32

ес

Мнениеот syela » 23 Яну 2006, 22:47

Ох , да можеха ония от мониторинга по реформата да четат тук лошо щеше да им стане.А те милите се чудят как да ни дръпнат в Европата ама ние си знаем нашта Ганьовата реформа!!!!!
syela
 

Мнениеот plamche_plamche » 24 Яну 2006, 10:04

Ех, за съжаление е вярно всичко това. Но аз не мога да си представя, че ще остана на улицата - няма такъв вариант. Никъде не съм канен но с две деца ученици и два заема които свършват 2012 година, изход просто няма. Аз лично, не мога да напусна жив следствената служба. Не си го представям и просто няма да стане - защото при тия условия живот няма..... :evil:
plamche_plamche
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 11 Яну 2006, 14:20

Мнениеот D » 24 Яну 2006, 10:58

За съжаление основният критерий при преназначенията са "връзките". Нищо друго няма значение. Няма значение как и колко работиш. Колкото по-здрави връзки - толкова по-сигурно ще има място за теб. Останалите да продължават да работят в името на народа. Като свършим делата, ще ни кажат, че сме били "до тук" и това е. Да му мислим и да си търсим нова работа. Както никой не се интересува дали вършиш дора работа, така и никой не се интересува дали имаш да връщаш заеми. Щом нямаш кой да застане зад теб и да те защити.... :(
D
 

Мнениеот Гост » 24 Яну 2006, 11:02

какво ще стане с младшите следователи, някой знае ли
Гост
 

Мнениеот D » 24 Яну 2006, 11:09

Същите правила са валидни и за тях.
D
 

Мнениеот inazamorano » 24 Яну 2006, 11:15

не винаги става въпрос за връзки. работата в районните прокуратури е повече и по-тежка от следствието. Не мислите ли че връзкарите минават в съда или градски прокуратури, а не отиват да бачкат черната работа. От друга страна е доста типично да оправдаваме неуспехите си с 4извънслужебните" възможности на колегите си.
inazamorano
 

Мнениеот D » 24 Яну 2006, 11:20

За съжаление знам какво говоря и заставам зад думите си. Не става въпрос за неуспех.
D
 

Мнениеот koshks » 24 Яну 2006, 23:09

Привет пак от автора на темата.Много ми се искаше да прочета нещо по-различно от написаното тук,но явно оптимизма ми е безграничен...
В нашият съдебен район също преназначиха някой мадами по институциите и с чиста съмест мога да кажа,че не професионализма им е бил критерий.Не желая да съм злобна,аз също съм от женки пол,не съм превалила христовата възраст,но явно не съм от тази приказка( както казало розовото джудже,стоящо на син камък в синята страна).Големи бяха приказките,как никой няма да остане на улицата,сега се говори,че непожеланите в прокуратурата и съда ще кандидатствуват за дознатели в полицията???????????????????просто ще замълча,пред тази перспектива.Нашият шеф обходи институциите със списък на протежетата си в ръчица и се опита да ги пробута-на всяка цена.Колко са му вързали е отделен въпрос........Друго се питам аз,като ни оставят на зелената росна поляна,дали ще им хрумне,поне да дадат обезщетения и на тези,които нямат 10 години стаж като следователи??????????
Честно казано,на тази цена не ми се влиза в европа,просто защото вариантите за влизане май се оказват само два- влизане с високо вдигнати крачета или ръсейки едри банкноти по пътя си........
koshks
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 14 Окт 2005, 15:01

към inazamorano

Мнениеот plamche_plamche » 25 Яну 2006, 09:51

Вярно, тежка е, знаем го. Но ставаше въпрос, че и за там се канят определени хора - за това става въпрос!!!! Не го мерим по тежест на работата, а по друг критерий....
plamche_plamche
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 11 Яну 2006, 14:20

Мнениеот mm222 » 25 Яну 2006, 09:51

Здравейте колеги !!
Явно навсякъде е едно и също.Трябва или да имаш връзки или да си послушен.За професионалистите няма място в прокуратурата.На мен ми казаха, че не отговарям на критериите за прокурор.Попитах окръжния прокурор какви са критериите и той ми се изсмя в лицето.При нас за преназначаване във съда нищо не се чува.Ако някой знае нещо по конкретно го моля да пусне малко информация.И аз съм с две малки деца и голям заем :( както повечето от нас.Единия път ща не ща е в полицията а другия нямам идея накъде е.Абе въобще мамата си .................Успех на всички дано успеем да се спасим някак си.
mm222
Потребител
 
Мнения: 103
Регистриран на: 18 Окт 2005, 16:35

Мнениеот гост » 25 Яну 2006, 10:38

mm222 написа:Здравейте колеги !!
Явно навсякъде е едно и също.Трябва или да имаш връзки или да си послушен.За професионалистите няма място в прокуратурата.На мен ми казаха, че не отговарям на критериите за прокурор.Попитах окръжния прокурор какви са критериите и той ми се изсмя в лицето.При нас за преназначаване във съда нищо не се чува.Ако някой знае нещо по конкретно го моля да пусне малко информация.И аз съм с две малки деца и голям заем :( както повечето от нас.Единия път ща не ща е в полицията а другия нямам идея накъде е.Абе въобще мамата си .................Успех на всички дано успеем да се спасим някак си.


Колеги, говори се за промяна в НПК през месец април - искат да върнат част от делата отново на следствието, защото с големия обем работа в дознанието физически не биха се справили...Така, че останете до последно по местата си - нещата може и да се пооправят :wink: От друга страна, проектът на ЗМВР предвижда, че следователите ще се назначават без конкурс в системата на МВР... Но до месец април-май никой още не знае какво ще се случи.
гост
 

отговор

Мнениеот от системата » 25 Яну 2006, 10:50

изнесеното не е вярно, поне в нашия район
в прокуратурата, в която работя ни се сведе да предложим за преназначение трима от четиримата следователи в ТО - критерият за подбор беше, че четвъртия има години за пенсия
нямаше никакви връзки, неформални контакти или др. п.
от системата
 

Мнениеот Гост » 25 Яну 2006, 11:35

Много ясно, че съответният ръководител на прокуратурата ще си избере кого да вземе. Предполага се, че има представа кой следовател какво представлява. Защо този, а не друг - негово право е да си прецени.
Гост
 

Мнениеот koshks » 26 Яну 2006, 23:12

Да,така е ама преценката да е обестивна,а не началника на следствената служба да ходи като цветарка от прокуратура в съд и обратно и да си хвали протежетата колко са можещи и знаещи и кадърни и ,и,и,и...............а всеки от нас знае как се става протеже на шефа,нали.В нашата служба например ,колегите пред пенсия са много малко,броят се на пръстите на едната ръка.Все си мисля,че най-обестивен критерий за това кой колко става за тая работа са резултатите му.Колко и какви дела е водил и приключил(да речем за последната една година),как ги е водил,колко са му връщани и за какво.Самоче ,тези дето трябва да ги вземат предвид тези неща са мноооооого заети и не им се занимава,та им е по-лесно така-някой да им каже,този става,а онзи не.
koshks
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 14 Окт 2005, 15:01

Мнениеот Следовател по млад » 26 Яну 2006, 23:36

Аз съм от тези, които ще успеят да се прехвърлят в Прокуратурата . Но кълна Ви се , че не съм използвал връзки. Не, че съм супер следовател или супер юрист, но в работата си отдавам всичко от себе си . То с моите две години стаж в Следствието едва ли мога да науча всичко и да работя с пълен капацитет от възможностите си,тъй като от по стари колеги съм чувал , че за да стане един юрист добър следовател му трябват минимум 3г. стаж .
Някой знае ли какво ще стане с висящите дела в Следствието .В някои служби следователите са много натоварени и сега когато колегите им започнат да се прехвърлят в прокуратурите те още повече ще се натоварят. Има опасност делата да се"затлачат" и системата да блокира.Ако са пък по новия НПК то масово ще има оправдателни присъди както беше казал И.Григоров
Следовател по млад
 

Следваща

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта


cron