начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

как се става от следовател прокурор или съдия

Дискусии на тема съдебната власт в България


Re: отговор

Мнениеот mm222 » 27 Яну 2006, 11:21

от системата написа:изнесеното не е вярно, поне в нашия район
в прокуратурата, в която работя ни се сведе да предложим за преназначение трима от четиримата следователи в ТО - критерият за подбор беше, че четвъртия има години за пенсия
нямаше никакви връзки, неформални контакти или др. п.

Или сте от скоро в системата колега или при вас наистина има изключение.Но това което съм написал по горе важи за всички големи служби в страната.Така, че моля ви не твърдете че изнесеното е невярно.А на по бладия колега ще отговоря какво ще стане с неприключените дела.Според мен дори и там където успяхме да исчистим старите дела пак ще се натрупат купчините от 1999г.когато имахме по 130-150 дела на производство и не се събираха в касите.Аз лично се надявам да си остана следовател, ако съм искал да бъда друг имах достатъчно време да се преместя до сега.Говори се , че ще останат по трима четирима човека в окръг кото службите ще бъдат закрити като ЮЛ.Но това е само слух официално още няма нищо или поне аз не съм чул.
mm222
Потребител
 
Мнения: 103
Регистриран на: 18 Окт 2005, 16:35

Мнениеот koshks » 28 Яну 2006, 23:27

Да наистина,официално нищо не е изнесено.Дочу се,че директорите са свикани в София и там им е обяснено какво точно ще става занапред и какво от ставащото да сведат до знанието на следователите.До знанието на следователите от нашата служба нищо не е сведено.Нито се говори по темата,директора я избягва като дявола,тамян.От време на време злобно пуска прозрението,че скоро нито службата,нито него ще го има,но това само....нищо по същество.В нашият съдебен район натиска за прокуратурата и съда е направо нечовешки.От 52 следователи на щат само около 14 човека ще продължат да работят нещо в съдебната система.Останалите...........един господ знае,най-вероятно ще поадвокатстват или нещо такова.
Аз и на друго немога да се начудя,продължават да назначават следователи?????????????????????????????????????????????
koshks
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 14 Окт 2005, 15:01

Мнениеот Следовател по млад » 31 Яну 2006, 22:55

Колега , Вие от ОСл.С-Варна ли сте? :?:
Следовател по млад
 

Мнениеот koshks » 09 Фев 2006, 16:06

И така да е ,какво значение има дали съм от Варна или друг град.Явно нещата никъде не се различават особенно щом като в моите думи,откривате познати картинки. :lol:
koshks
Младши потребител
 
Мнения: 18
Регистриран на: 14 Окт 2005, 15:01

Re: как се става от следовател

Мнениеот takancov » 26 Юли 2009, 21:51

Можите ли да ми помогните.Като ми кажите какви са изпитите за следовател :)
takancov
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Юли 2009, 21:47

Re: как се става от следовател прокурор или съдия

Мнениеот donna » 29 Юли 2009, 17:44

:) :) :) Рекорд!

Следовател се кандидатира за 11 шефски поста
29 юли 2009 / News.dir.bg
Следователят от Варна Михаил Желев се кандидатира за 11 ръководни поста в съдебната система, предаде БТА.
Той се състезаваше за ръководното място в 10 съдилища в цялата страна и за заместник-председателското място на районния съд в Самоков. Висшият съдебен съвет (ВСС) обаче не го избра за нито един пост.
Висшите магистрати решиха Димо Цолов да оглави съда в Девня, Пламен Дочев - в Бяла, Иванка Димитрова - в Етрополе, а Ерна Павлова - Районния съд във Варна. В Исперих председател на съда остава Юлияна Цонева, а в Крумовград - Иван Йорданов.

http://dnes.dir.bg/2009/07/29/news4841176.html
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Предишна

Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron