начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

ПОРЕДНИЯ ГАФ

Дискусии на тема съдебната власт в България


ПОРЕДНИЯ ГАФ

Мнениеот bastard » 27 Сеп 2012, 17:35

След случая Борилски, поредният гаф:

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5161531

И после някои тук се опитват да ни убеждават как били независими магистратите, много компетентни и съвсем не корумпирани и как, разбираш ли, едни 95 % корумпирани магистрати разваляли доброто име на останалите 5 % честни :lol: :lol:

При еднакви факти и еднакви доказателства, как може в Германия да има присъди, а тука да няма.. Е няма такава държава....
bastard
Потребител
 
Мнения: 247
Регистриран на: 04 Мар 2009, 15:18

Re: ПОРЕДНИЯ ГАФ

Мнениеот neutralen » 27 Сеп 2012, 17:50

Процентът на честните съдии е силно преувеличен.
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: ПОРЕДНИЯ ГАФ

Мнениеот lexy21 » 27 Сеп 2012, 18:52

Лично мен въобще не ме вълнува колко е притеснен шефът на ОЛАФ. Шефът на ОЛАФ, както и аз, не сме запознати с материалите по делото - нито с повдигнатото с ОА пред съда обвинение, по което в България, според българското законодателство, са били предадени на съд определени лица, нито със събраните доказателства. Нито пък шефът на ОЛАФ, за разлика от мен, е запознат с българското законодателство. Да си анализира колкото иска, като започне от законодателството, ако обича. Да сравни първо нормативната уредба в България и Германия. Така щото, когато предприсъединително ни бяха полазили всякакви комисии с включени в тях представители на разследващите органи и на съдебната система и идваха да се срещат с българските си колеги и да си "беседват", не можехме да им обясним що е това поемно лице в нашия процесуален закон. И много други неща, залегнали в закона, не успяха да разберат защо са там. Същите неща и днес ги има и практикуващите юристи, независимо в какво качество, трябва да се съобразяваме с тях. После да ми обяснява за кого и какво е показателно - за съдебната система ли, за законодателната власт ли. То и аз не разбрах защо Калина Илиева се ползваше с протекциите на ОЛАФ в България, ама разбрах, че дипломата й била фалшива. Не разбрах обаче шефът на ОЛАФ да се притесни от това.
А тези, които се чувстват компетенти да определят в проценти колко са честните съдии в България, искам да попитам - знаят ли колко точно са съдиите в България, познават ли ги всички лично, познават ли работата им и как точно определиха кои от тях са честни и кои - не. По слух? А по презумпция всички в ОЛАФ и всичко иностранно е компетентно и честно. Новият голям брат, на който трябва безрезервно да се кланяме.
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: ПОРЕДНИЯ ГАФ

Мнениеот nk7702n » 27 Сеп 2012, 21:50

lexy21 написа:Лично мен въобще не ме вълнува колко е притеснен шефът на ОЛАФ. Шефът на ОЛАФ, както и аз, не сме запознати с материалите по делото - нито с повдигнатото с ОА пред съда обвинение, по което в България, според българското законодателство, са били предадени на съд определени лица, нито със събраните доказателства. Нито пък шефът на ОЛАФ, за разлика от мен, е запознат с българското законодателство. Да си анализира колкото иска, като започне от законодателството, ако обича. Да сравни първо нормативната уредба в България и Германия. Така щото, когато предприсъединително ни бяха полазили всякакви комисии с включени в тях представители на разследващите органи и на съдебната система и идваха да се срещат с българските си колеги и да си "беседват", не можехме да им обясним що е това поемно лице в нашия процесуален закон. И много други неща, залегнали в закона, не успяха да разберат защо са там. Същите неща и днес ги има и практикуващите юристи, независимо в какво качество, трябва да се съобразяваме с тях. После да ми обяснява за кого и какво е показателно - за съдебната система ли, за законодателната власт ли. То и аз не разбрах защо Калина Илиева се ползваше с протекциите на ОЛАФ в България, ама разбрах, че дипломата й била фалшива. Не разбрах обаче шефът на ОЛАФ да се притесни от това.
А тези, които се чувстват компетенти да определят в проценти колко са честните съдии в България, искам да попитам - знаят ли колко точно са съдиите в България, познават ли ги всички лично, познават ли работата им и как точно определиха кои от тях са честни и кои - не. По слух? А по презумпция всички в ОЛАФ и всичко иностранно е компетентно и честно. Новият голям брат, на който трябва безрезервно да се кланяме.

+1 Много ми хареса изказването ти. То е ясно, че на българина най - големият му проблем е чуждопоклонничеството и стремежа да се отрича от миналото си и да подражава на другите. Това са най - лошите ни национални характеристични особености. Затова рушим всичко, свързано с миналото - паметници, мавзолеи. Преписваме оттук оттам от чуждото законодателство, само и само да им отговорим на специалните изисквания към съдебната система. Сякаш човек не трябва да знае откъде е тръгнал, през какво е преминал и да има своя идентичност и национално самочувствие.
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: ПОРЕДНИЯ ГАФ

Мнениеот bastard » 28 Сеп 2012, 10:59

Чуждопоклонничество, ама на запад ИМАТ ПРИСЪДИ! Ефективни, бързи и справедливи! А тук - по нито едно от знаковите дела няма присъди ВИНОВЕН. От 9 кладенеца вода ще ти донесат и пак ще ги изкарат невинни като сълза на девица. Кой е виновен - законодателството ни ли, прокуратура и следствие или съдът? Всички казват, че законите ни са добри. Значи няма да е от закона. Остават другите два варианта - или прокуратурата не си върши работата като хората, или съдът. А може би и двете институции.
Преди време ОЛАФ казаха, че България и българските "бизнесмени" са най-честия им "клиент", така да се каже, обект на интерес и разследвания. Както е обичайно, тук присъди няма.. Как да има, като се разцъкат на тоз 1 милион, на другия 1 милион и така... кучетата лаят, керванът си върви... Ама иначе си браним националното достойнство и не даваме на други да ни се месят в работата.
Нека има европейски прокурор. И европейски съдии нека има. И следователи, и дознатели и всичко. Нека си предоставим суверенитета на Европа. Белким заработи най-сетне тази съдебна система, както трябва и белким повярват хората в нея. Защото в момента, недоверието на обществеността към съдебната система е изключително високо и надали някой се заблуждава относно противното.
bastard
Потребител
 
Мнения: 247
Регистриран на: 04 Мар 2009, 15:18

Re: ПОРЕДНИЯ ГАФ

Мнениеот lexy21 » 28 Сеп 2012, 12:51

bastard написа:Всички казват, че законите ни са добри. Значи няма да е от закона.

Кои са тези всички? Може да има много причини, при едни и същи факти, в една държава да има осъдителни присъди, в друга - не. Какво правим, ако в едната държава определено поведение осъществява елементите на престъпен състав, а в другата не? Ето на, сега Великобритания се пощурила да издирва учител, избягал с ученичка, включително има Европейска заповед за арест за отвличане на дете, защото при тях конкретното поведение е престъпно. За последно били заснети да си държат ръцете на ферибот към Франция. Да, ама французите имали "малко по-различно виждане по случая", защото фактите не подлежат на преследване в тази страна, та британците били силно обезпокоени от видимата липса на сътрудничество. Натискат, натискат и най-многото, което са постигнали, е във Франция да ги издирват като изчезнали хора.
http://fakti.bg/krimi/49241-interpol-ta ... uchenichka
И, когато ги намери, Франция няма да предаде учителя на Великобритания.

Ще излезят мотивите на присъдата, която така силно Ви възмути, ще ги прочетем и тогава, ако искате, ще ги коментираме.

bastard написа:Нека си предоставим суверенитета на Европа. Белким заработи най-сетне тази съдебна система, както трябва и белким повярват хората в нея. Защото в момента, недоверието на обществеността към съдебната система е изключително високо и надали някой се заблуждава относно противното.


Вярно е, че доверието на българина в съдебната система е критично ниско. Такова е и доверието му към НС, представителите в което пряко е излъчил и които коват законите. Вижте обаче доверието на гражданите на старите страни-членове към европейските институции. Те не пърхат с ентусиазма на новите членове на съюза. Аз пък не искам като сляпа кобила да си предлагаме наляво-надясно целия държавен суверенитет - преди се предлагахме да ставаме поредната съветска република, сега пък юруш в другата посока. После, когато се разочароваме и от тях какво - на африканците ли ще се предлагаме?
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: ПОРЕДНИЯ ГАФ

Мнениеот REVOLUTION » 29 Сеп 2012, 16:51

Стана ясно , че в Германия присъдите са за съставяне на фалшивите фактури.Стана ясно , че подсъдимите там са сключили споразумение с прокуратурата по време на процеса.
Тъй че нерде Ямбол , нерде Стамбул.
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: ПОРЕДНИЯ ГАФ

Мнениеот lexy21 » 30 Сеп 2012, 19:42

REVOLUTION написа:Стана ясно , че в Германия присъдите са за съставяне на фалшивите фактури.Стана ясно , че подсъдимите там са сключили споразумение с прокуратурата по време на процеса.
Тъй че нерде Ямбол , нерде Стамбул.

Мммм да, освен това стана ясно и, че и една от общо двете присъди, които били
bastard написа:Ефективни, бързи и справедливи!

съвсем не била ефективна :wink: Както и, че там обвинението не е твърдяло съучастие под каквато и да било форма, дори с част от "нашите герои".
Както и да е, мода е да правим заключения и да плюем неподготвени. Това, че аз съм демоде, си е изцяло мой проблем :lol:
Аватар
lexy21
Активен потребител
 
Мнения: 2607
Регистриран на: 14 Фев 2008, 18:34

Re: ПОРЕДНИЯ ГАФ

Мнениеот kostadin_yordanov » 03 Окт 2012, 18:53

Германски власти отказаха да арестуват осъден за неплатени данъци българин

Прокуратурата в германския град Кобленц изиска още доказателства от Окръжна прокуратура Монтана за ареста на ломчанинът Славчо Антов. През март тази година той бе осъден в Монтана на две години затвор при строг режим за неплатени данъци в размер на 17 млн. лева. ...

Две седмици след присъдата на 31 март Славчо Антов напуска страната през граничния пункт Брегово към Германия. Окръжната прокуратура в Монтана издава европейска заповед за задържането му и през юли е открит в град Кобленц, Германия. Според главния прокурор в заповедта не са посочени неоспорими доказателства за това, че Славчо Антов е извършил престъпление и властите в Германия не могат да ограничат правата му. В кореспонденцията с прокуратурата в Монтана предстои да се изясни какво точно е направил осъденият.
...

3 октомври 2012
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=972706
maxilian.free.bg
kostadin_yordanov
Потребител
 
Мнения: 676
Регистриран на: 03 Дек 2009, 10:08

Re: ПОРЕДНИЯ ГАФ

Мнениеот kleines » 08 Окт 2012, 09:50

Дори когато ги признае за виновни, нашият почитаем съд е толкова пестелив откъм наказания, сякаш, че от джоба си им плаща издръжката на затворниците. Малко офтопик, но все пак да илюстрирам казаното: Из съдебната практика в демократична република БГ - т.нар. гълтач е хванат на летище София със 750 грама кокаин в капсули в стомаха, с високо качество 80 %. Обвинението е по чл. 242, ал. 2, пр. 1 - от 10 до 15 г. Съдът приема, че чистото съдебно минало и това, че бил беден и го направил за пари са изключителни смекчаващи вината обстоятелства и му дава само 3 години в затворническо общежитие. В други държави ще лежи поне 20 г. ефективно. Кво е тва нещо - 3 години??? Кое му е изключителното? Ми то дай всеки да се оправдава, че бил беден и да намаляме наказанията, както си искаме. За мен са пълен скандал такива решения, само отчитане на дейност. Че той като му сметнеш излежаното в ареста, като работи 2 за 3 дена и предсрочно освобождаване след 1 година ще е пак навън. Да не говорим, че за тази една година, то ще му е като почивка в това ЗО. Трябва да се вдигнат минимумите на наказанията, според мен и да се ограничи прилагането на институтите на условното осъждане, предсрочното освобождаване, замяната с адм. наказание. Да се прилага законът с цялата му строгост. А не като сега мижи да те лажем! Осъден ама условно! Кел файда!
kleines
Потребител
 
Мнения: 204
Регистриран на: 26 Авг 2009, 16:49

Re: ПОРЕДНИЯ ГАФ

Мнениеот justmy » 23 Авг 2013, 23:31

ТЕБЕ те съдим по доносче и пукваш невинен-обичайна практика :evil:
Принцип от римското право е по-добре десет виновни на свобода, отколкото един невинен в затвора. У нас нагласите са обратни. Съдебна система" - разбирай система, която трябва да бъде съдена.
Аватар
justmy
Потребител
 
Мнения: 325
Регистриран на: 16 Окт 2009, 16:03
Местоположение: пред Съдебната палат(к)а

Re: ПОРЕДНИЯ ГАФ

Мнениеот ivan_lawyer » 25 Авг 2013, 09:58

Както казваше колежката, "общественото животно" е гладно за зрелища и за кръв.

Да напълним затворите с някакви хорица, леле. Да не сме в Щатите. Имаме нормална нужда от нормална практика.

Говорим за "пенитенциарна" система. Впрочем темата е застъпена и от Ф. Достоевски.

В затворите е ужасно, дори имам впечатление от по-добри времена.

Впрочем в такова мрачно време не сме живели и през соц-а.

А тогава и следователите бяха други и милицията беше по-добре обучена. И пак нямаше такива гоненици.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron