начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Къде да търся правосъдие!!

Дискусии на тема съдебната власт в България


Къде да търся правосъдие!!

Мнениеот eclaire » 10 Юни 2013, 22:20

Възмутена съм от действията на Върховни съдии във ВКС!
Мога да приложа доказателства за нарушение на Закона от Висши магистрати - съдии във Върховен Касационен Съд - решение по дело, което е постановено без да се вземат впредвид приложените доказателства, изпълнено с противоречия, грешки, неточности и неясно мотивирано! Парадокса обаче е там, че няма на кого да се оплача и къде да се жалвам в Република България! Та това са Върховни Съдии, които могат да си правят каквото си искат, като знаят, че никой няма право да им потърси отговорност! Сигурна съм, че аз не съм единствена с такива проблеми и искам да направя нещо, за да бъде предотвратена тази порочна практика и вече да няма повече потърпевши от такава несправедливост!
eclaire
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 10 Юни 2013, 22:10

Re: Къде да търся правосъдие!!

Мнениеот nmitova » 13 Юни 2013, 11:56

Здравейте,

можете да подадете жалба пред Европейския съд по правата на човека в Стразбург, ако са налице основанията по Конвенцията за защита правата на човека, свързани с правото на справедлив и бърз процес.
nmitova
Потребител
 
Мнения: 140
Регистриран на: 22 Апр 2013, 13:05

Re: Къде да търся правосъдие!!

Мнениеот niki1975 » 27 Юли 2013, 15:00

Здравейте ! Това със Стразбург не решава проблема. Ако осъди България ще плащаме всички за грешките на други. Пуснах сигнал до етичната комисия и главния прокурор за използване на документи с невярно съдържание от прокурор от спец прокуратурата- оправдаха я. Бях приложил и документи ! Сега чакам вече месец да ми дадат да се запозная с мотивите. Сега ме заплашва да ме сади за набедяване. Даже ме викаха да давам показания в 4 рпу. Сигнала беше за това че прокурорката е укрила наследник в удостоверение за наследници при положение че укритата и е сестра. И занижена данъчна оценка на имот. Аз си мислех че законите са еднакви за всички! :?:
niki1975
Младши потребител
 
Мнения: 64
Регистриран на: 25 Юни 2013, 13:42

Re: Къде да търся правосъдие!!

Мнениеот nmitova » 31 Юли 2013, 11:56

Здравейте,

при осъдително решение на Европейския съд по правата на човека, на жалбоподателя се присъжда обезщетение за причинените имуществени, съответно неимуществени вреди за нарушени права по Конвенцията за защита правата на човека. Така че не съм съгласна, че осъдителните решения на съда в Стразбург не решават проблема.
nmitova
Потребител
 
Мнения: 140
Регистриран на: 22 Апр 2013, 13:05

Re: Къде да търся правосъдие!!

Мнениеот huligan » 31 Юли 2013, 13:26

@nmitova, дразни тази грешка - Стразбург.
@eclaire, с възмущения по форумите тази работа не става. Съдът в Страсбург не е контролна инстанция на българския съд. Потърси компетентно мнение.
Аватар
huligan
Потребител
 
Мнения: 123
Регистриран на: 02 Окт 2007, 16:53

Re: Къде да търся правосъдие!!

Мнениеот bludniq_sin » 01 Авг 2013, 16:48

niki1975 написа:Здравейте ! Това със Стразбург не решава проблема. Ако осъди България ще плащаме всички за грешките на други. Пуснах сигнал до етичната комисия и главния прокурор за използване на документи с невярно съдържание от прокурор от спец прокуратурата- оправдаха я. Бях приложил и документи ! Сега чакам вече месец да ми дадат да се запозная с мотивите. Сега ме заплашва да ме сади за набедяване. Даже ме викаха да давам показания в 4 рпу. Сигнала беше за това че прокурорката е укрила наследник в удостоверение за наследници при положение че укритата и е сестра. И занижена данъчна оценка на имот. Аз си мислех че законите са еднакви за всички! :?:


Следих темата Ви относно сигнала в раздела за наказателно право. Прокурорът не може да са я "оправдали" тъй като до колкото разбирам след подаване на сигнала прокурорът не е внесъл обвинителен акт и е отказал да образува досъдебно производство защото според него няма извършено престъпление. Можело е да обжалвате този отказ. Ако сте го направил и са потвърдили акта на първия прокурор - ами съмнявам се че ако данните са били толкова убедителни е нямало да образуват поне едно досъдебно ама ..
А Вие като какъв сте разбрал съдържанието на молбата за издаване на удостоверението за наследници? До колкото знам в молбата заявителя (прокурора срещу която сте подал сигнал) посочва наследниците по закон според нея. След това длъжностното лице по гражданско състояние прави справка в регистъра на населението и изброява наследниците по закон на наследодателя такива каквито са. Не виждам къде е престъплението след като в молбата-декларация заявителя изброява наследниците които той/тя мисли че имат право на наследствен дял. Органът който издава удостоверението ако установи че има повече от изброените от заявителя наследници може да допълни удостоверението или да изиска от него допълнителни данни. След като административният орган не е допълнил удостоверението а и да го е допълнил няма според мен престъпление (поне не и престъпление извършено от лицето срещу което сте подали сигнал на този етап). Плюс това в декларацията не видях да се предвижда отговорност по 313 за подаване декларация с невярно съдържание а и формата "по преценка на заявителя" предполага че заявителя може да не знае бройката на всички наследници. Единственият вариант е и заявителя и административния орган да са "партийка" и тогава вече има престъпление от страна на административния орган (издаване на документ с невярно съдържание) + престъпление извършва и този който съзнателно го използва (прокурора) НО вие никъде не давате данни че документа е използван (например прокурорът да е продала наследствен имот и тн.) Така че ако сте пуснал сигнала само заради издаването на документа то не е трябвало да е срещу прокурора а срещу този който го е издал. .. Не знам дали ясно обясних ама..?
А Вие какъв сте на прокурора? Роднина? Като какъв сте засегнат от случая? А за оценката .. при оценката на имота мисля оценителят носи отговорност (той е специалист който си поставя подписа под нея), а не този който е възложил оценката.
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: Къде да търся правосъдие!!

Мнениеот niki1975 » 02 Авг 2013, 15:03

А бе голямо пазене бе! Ами доколкото знам данъчната оценка се прави спрямо данните как е вписан имота поправете ме ако сам в грешка . А удостоверението е използвано в сделка . :D :cry:
niki1975
Младши потребител
 
Мнения: 64
Регистриран на: 25 Юни 2013, 13:42

Re: Къде да търся правосъдие!!

Мнениеот bludniq_sin » 02 Авг 2013, 15:30

Удостоверението за данъчната оценка се издава от служител на общинската администрация по местонахождение на имота, след подаване на молба по утвърден образец. Ако се подава от наследници или заветници, към искането се прилага удостоверение за наследници или заверен препис от завещанието.При условие че в информационната система са налице всички данни, необходими за издаване на удостоверението, служителят в общинската администрация по местонахождение на имота извършва нужните изчисления и издава удостоверението за данъчна оценка. Имотът е регистриран с данни .. кой какво пази?
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: Къде да търся правосъдие!!

Мнениеот niki1975 » 02 Авг 2013, 17:11

:D Недей че изместваме темата ! Имота първо е закупен после дарен :!: Та май се декларира пред някой след като си го закупил :roll: И май ти трябва пак оценка за да дариш имота. Па може и да греша :wink:
niki1975
Младши потребител
 
Мнения: 64
Регистриран на: 25 Юни 2013, 13:42

Re: Къде да търся правосъдие!!

Мнениеот ilian_todorov » 28 Дек 2014, 23:14

eclaire написа:Възмутена съм от действията на Върховни съдии във ВКС!
Мога да приложа доказателства за нарушение на Закона от Висши магистрати - съдии във Върховен Касационен Съд - решение по дело, което е постановено без да се вземат впредвид приложените доказателства, изпълнено с противоречия, грешки, неточности и неясно мотивирано! Парадокса обаче е там, че няма на кого да се оплача и къде да се жалвам в Република България! Та това са Върховни Съдии, които могат да си правят каквото си искат, като знаят, че никой няма право да им потърси отговорност! Сигурна съм, че аз не съм единствена с такива проблеми и искам да направя нещо, за да бъде предотвратена тази порочна практика и вече да няма повече потърпевши от такава несправедливост!

Така е, правят си каквото си искат, веднъж ме порязоха и мене, но не се оплаквам. Там работят хора, така че нормално е да има грешки и безобразия. Каквото и да е правосъдие обаче е по-добро от анархията.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Къде да търся правосъдие!!

Мнениеот fani999 » 02 Фев 2015, 21:36

Здравейте,през 2013. заведох дело във Софийски районен съд срещу бивш работодател(СИЛВЕР СТАР ЛОГИСТИК) СЪС СОБСТВЕНИК ВАСИЛ ГЕОРГИЕВ ДИМЧЕВ,със седалище в гр.Самоков,за неплатено трудово възнаграждение.Преди да заведа самото дело в Софийски районен съд,подадох жалба във ИТ,откъдето бяха много точни и адекватни,доказаха че в действителност парите за труда ми не са ми изплатени.Предоставих и ЧМР-та за доказване на километрите които реално съм изминал.Хванах адвокат и заведох дело,чаках повече от година за приемлив резултат но уви.Работодателят ми обжалва всяко мое действие,разбирам,адвокатът ми не е успял и да запорира камиона за да не може да го продаде...И преди дни най накрая получих отговор от адвоката си че всичко е против мен,че делото вече е прехвърлено във Самоков,и то точно на негова почва.Ами кажете ми как да имам вяра на съда,след като е подкупен,а сега още повече е плюс за него в неговия си град.Аз обикновения работник който съм оставил семейство в България заради насъщния,сега ако загубя делото ще трябва пак да плащам и неговите разходи,макар че аз съм прав.Как кажете ми.Сега в скоро време може би ще е първото ни явяване в съда,т.е. ще се яви адвокатът ми понеже пак ме няма,и поради тази причина не знам как адвокатът ми е процедирал досега.Моля дайте ми съвет,отчаян съм.ЮДЖЕЛ,0897691105.
fani999
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 12 Дек 2013, 10:17

Re: Къде да търся правосъдие!!

Мнениеот aaaaly » 02 Фев 2015, 21:59

ilian_todorov написа:
eclaire написа:Възмутена съм от действията на Върховни съдии във ВКС!
Мога да приложа доказателства за нарушение на Закона от Висши магистрати - съдии във Върховен Касационен Съд - решение по дело, което е постановено без да се вземат впредвид приложените доказателства, изпълнено с противоречия, грешки, неточности и неясно мотивирано! Парадокса обаче е там, че няма на кого да се оплача и къде да се жалвам в Република България! Та това са Върховни Съдии, които могат да си правят каквото си искат, като знаят, че никой няма право да им потърси отговорност! Сигурна съм, че аз не съм единствена с такива проблеми и искам да направя нещо, за да бъде предотвратена тази порочна практика и вече да няма повече потърпевши от такава несправедливост!

Така е, правят си каквото си искат, веднъж ме порязоха и мене, но не се оплаквам. Там работят хора, така че нормално е да има грешки и безобразия. Каквото и да е правосъдие обаче е по-добро от анархията.




Абе вие в кой коловоз се движите? как може да ви хрумне, че е опустимо да имасъдебни грешки? това сачовешки съдби, това е живо същество! вие се подигравате със съществуването на хората!


Никак не е нормално да има грешки и безобразияц - да си вземете думите назад! Грешка да скъсаш лентата на тиксото е едно - а да счупиш съдбата на живо човешко същество е друго!


Как не ви е срам да пишете и говорите такива неща! това си е жив комформизъм! защо не си признаете, че лочите и лапате от системата и не ви дреме за жертвите и пострадалите!


Какъв срам!
aaaaly
Младши потребител
 
Мнения: 99
Регистриран на: 20 Авг 2014, 22:13

Re: Къде да търся правосъдие!!

Мнениеот lawchoice » 02 Фев 2015, 23:30

Здравейте aaaaly,
Все пак това е юридически форум и тъй като автора на темата не предоставя данни за твърдяните от него нарушения, за мен е непонятно въз основа на какво решихте кой е виновен за счупването на съдбата на живо човешко същество, както сте се изразили чрез поста си. Подводните камъни в един съдебен процес могат да много и от най-различно естество.
За пълнота следва да се отбележи, че "счупването на съдбата" на страната зависи преди всичко от нейните действия, съответно на ангажирания от нея процесуален представител, след това от действията на отсрещната страна и най-после от действия на органа решаващ спора, т.е. от съда.
Ако действително е налице нарушение на чл.6 на ЕКЗПЧОС, претенцията подлежи на разглеждане от Европейския съд по правата на човека. Освен репариране на причинените вреди, за страната съществува и възможността да поиска отмяната на порочния съдебен акт на основание чл 303, ал.1, т.7 ГПК.
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron