начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Поръчител

Дискусии на тема съдебната власт в България


Поръчител

Мнениеот pepi70 » 12 Дек 2014, 13:18

Според закона за договорите поръчителят трябва да е работоспособен , да не е пенсионер и до 65 години.
Аз станах поръчител за заем от 40000 лева на 74 години,който не е обслужван и в просрочиеТова не е ли нарушение на договора ,и не става ли невалиден в частта си за поръчител ,защото съм осъден от ЧСИ да платя сумата ,опис на имущество ,запор на колата и спиране от НОИ на 1/3 от пенсията.Не са ли нарушени гражданските ми права ?Как да изляза от това положение?

Благодаря предварително.
pepi70
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Дек 2014, 13:04

Re: Поръчител

Мнениеот portokal » 12 Дек 2014, 13:43

Къде го прочетохте това за закона за договорите? Само не казвайте, че в закона за договорите сте го прочели.
Валидно е задължението Ви. Нещо повече - валидно е дори банката, както някои банки правят за собствена сигурност, по принцип да не отпуска такъв вид кредит при кредитополучатели или поръчители над 65 години (което и без това не вярвам да е станало, най-вероятно кредитът е такъв, който се отпуска на всеки или с всякакви поръчители). Вече сигурно и сам сте разбрали, че поръчител се става само ако сте готов да жертвате сумата, за която поръчителствате.
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron