начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Поръчител

Дискусии на тема съдебната власт в България


Поръчител

Мнениеот pepi70 » 12 Дек 2014, 13:18

Според закона за договорите поръчителят трябва да е работоспособен , да не е пенсионер и до 65 години.
Аз станах поръчител за заем от 40000 лева на 74 години,който не е обслужван и в просрочиеТова не е ли нарушение на договора ,и не става ли невалиден в частта си за поръчител ,защото съм осъден от ЧСИ да платя сумата ,опис на имущество ,запор на колата и спиране от НОИ на 1/3 от пенсията.Не са ли нарушени гражданските ми права ?Как да изляза от това положение?

Благодаря предварително.
pepi70
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Дек 2014, 13:04

Re: Поръчител

Мнениеот portokal » 12 Дек 2014, 13:43

Къде го прочетохте това за закона за договорите? Само не казвайте, че в закона за договорите сте го прочели.
Валидно е задължението Ви. Нещо повече - валидно е дори банката, както някои банки правят за собствена сигурност, по принцип да не отпуска такъв вид кредит при кредитополучатели или поръчители над 65 години (което и без това не вярвам да е станало, най-вероятно кредитът е такъв, който се отпуска на всеки или с всякакви поръчители). Вече сигурно и сам сте разбрали, че поръчител се става само ако сте готов да жертвате сумата, за която поръчителствате.
Citrus sinensis от семейство Седефчеви
Аватар
portokal
Старши потребител
 
Мнения: 5497
Регистриран на: 13 Яну 2005, 20:36


Назад към Съдебна власт


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron