начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Относно досъдебно производство

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Относно досъдебно производство

Мнениеот Гост. » 25 Юли 2012, 05:39

:D Протоколите са самото тайнство, но пък решенията са публични :arrow: http://legalacts.justice.bg/ShowAct.aspx?actId=2317972

Не знам, какво сте правили по това дело, ама трудно сте му дали ход- начало 2010г.- край на І инстанция- 24.01.2012г. Като се замисля, добре, че не е вещен иска.
В Радне махле с 14х. жители, 4 магистрати и .... общо наказателни и граждански - 1235 бр. дела за 2011г..


п.п. Статистиката е неумолима:
доклад за дейността на съда за 2011 написа:2011 година са постъпили 883 бр. граждански дела, от които 652 бр. частни граждански дела (в т.ч. 607 бр. дела по чл.410 и чл.417 от ГПК; 4 бр. обезпечителни заповеди; 1 съдебна поръчка; 1 дело за приемане на наследство; 28 бр. дела за теглене и закриване на детски влог; 11 бр. дела за отказ от наследство)
Искове по КТ (за обезщетение по чл.200 от КТ и за отмяна на уволнение): през 2011 г. са постъпили 26 бр. дела, по чл.200 от КТ – 9 бр. и за отмяна на уволнение – 17 бр. дела; ведно с останалите висящи – 10 бр. дела, за разглеждане са стояли 36 бр. дела по КТ.
През 2010 г. са постъпили 21 бр. дела по КТ (за обезщетение по чл.200 от КТ и за отмяна на уволнение): по чл.200 от КТ – 5 бр. и за отмяна на уволнение – 16 бр. дела; ведно с останалите висящи – 8 бр. дела, за разглеждане са стояли 29 бр. дела по КТ.
През 2009 година са постъпили 18 иска по КТ, от които по чл.200 от КТ – 11 бр. и за отмяна на уволнение – 7 бр., ведно с останалите висящи от предходния период– 10 бр. дела, за разглеждане са стояли 28 бр. дела по КТ.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Относно досъдебно производство

Мнениеот kami7212 » 01 Авг 2012, 09:52

Здравейте! Моля Ви да ми препоръчате добър адвокат от Стара Загора по наказателни дела. Искам да повдигна 2 обвинения
1) за набедяване от бившия ми работодател
2 ) за търсене на наказателна отговорност от вещото лице в гражданското ми дело.


Ще обясня с няколко думи за какво става въпрос:

Относно набедяването... По ДП имам "Постановление за прекратяване на наказателно производство"......техническата експертиза доказа," че тахографа не е манипулиран както той ме обвини пред прокурор , а икономическата че : има икономия ,а не пари които съм присвоил" - така е написано от прокурора в постановлението.

Относно вещото лице в гражданското ми дело, което се обърна в наказателно :mrgreen:
1) Сама си назначи едната от експертизите, без определение от съдията, вписа и я в справката-декларация и и я платиха.Тоест по едно определение направи две експертизи и си взе парите.
2) Последната и експертиза трета по ред, а втора назначена от съдия ме вкара с 290 литра=643 лева, които сега въззивния съд ми ги взе от иска и по тази причина ми намалиха и адвокатския хонорар от 720 на 237, и трябва и на ответника да платя 156 лева.Решението е без обжалване.Искам да повдигна обвинение към ВЛ като целта ми е ако се стигне до наказателно дело да си искам парите, с които ме ощети поради чудната си експертиза, нито стотинка повече.Икономическата експертиза в ДП доказва, че имам икономия на гориво, в гражданското, което аз водя за неправомерно уволнение и отпуски ме осъждат да плащам гориво.
Да спомена, че вчера се срещнах и с няколко вещи лица за консултация, които ми казаха, че експертизата и е много, много грешна. Първо ми заприходи 475 литра за които няма нито мой подпис нито номер на камиона ми , но и с тях пак има недостиг на предоставено гориво от работодателя ми , в експертизата и има 300 литра отгоре, които вещите лица днес след много смятане не можаха да открият от къде са дошли. Нейната експертиза е със същите задачи както в ДП , което е прикрепено като доказателство в гражданското ми дело , в което има недостиг на средства за гориво от страна на работодателя ми, а според нейната съм присвоил 290 л = 643 лева. Оспорих в съдебно заседание експертизата и поисках назначаването на нова, но съдията я прие и отказа нова. Това го има записано в протокол.


След консултация с вещите лица отидох при адвокат по наказателни дела с молба за правна помощ.След като поговорихме той ми отказа с мотива - "много е трудно да докажеш в съда че някой те е набедил" и по второто ми искане "няма осъдено вещо лице, защото те се назначават от прокуратурата, има грешки и на съдията в твоето дело, а да тръгнеш срещу цялата система си е лудост, и то за някакви си 1000 лева."Помолих го за още една консултация относно решението на въззивния съд : Мога ли да подам възражение срещу възивното решение, което е без обжалване и до кого. защото се основава на експертиза, която аз не приех, оспорих и поисках нова в райония съд но ми бе отказано - записано е в протокол, а точно заради нея търпя тези вреди. Мнението е че вече нищо не може да се направи,не мога да възразявам , няма пред кого и т.н,
Намерих втори адвокат чието мнение почти се покрива с колегата му и той ми отказа с препоръка да потърся някой друг негов колега.

Сумата е 1192 лева, толкова загубих заради ВЛ в гражданското дело, искам си моето , не искам повече.За тях сумата е смешна, за мен са си пари , за които изминавам 10 000 км. Вече пътувам в чужбина и се прибирам 1 път в месеца за 2 дни , разполагам с малко време в БГ за да обикалям и търся кой ще се навие, а с моята каръщина откъм адвокати този месец си останах без такъв, защото след малко пак тръгвам на път.
С или без адвокат аз съм решил да повдигна обвинения. Много по добре ще е да е с такъв, за това, ако може да ми препоръчате някой или ако тук влизат такива, нека ми пишат на личен за да се срещнем, разговаряме и си кажат мнението ..дали, или и как :lol: Ще съм благодарен дори и само за консултация да ме приемат. Не върви постоянно да питам тук, че вече и на себе си омръзнах, а за Вас не зная :lol:
Вечер като спирам да почивам ще поглеждам за отговори във форума.
Благодаря Ви предварително !
kami7212
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 18 Яну 2011, 04:32

Предишна

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron