начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

Относно досъдебно производство

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Re: Относно досъдебно производство

Мнениеот kami7212 » 20 Апр 2011, 21:13

street написа:
marek972 написа:
kami7212 написа:Следователя ми каза да си извадя свидетелство за съдимост


..култово !!!


Ще "падна от стола" чесна дума :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

То не култово ами Ултра-култово е това...
още повече , че ако е осъждан - на него Бюлетин няма да му дадат... а той е доста необходим "по-принцип"

:shock:

Все едно да ида на лекар и той да ми каже болен си .. напиши си сега рецептата.. :lol: :lol: :lol:


Радвам се, че Ви забавлявам с моите "неволи" :D , както бях написъл веднъж по горе в мой пост и аз искренно щях да се забавлявам, ако не беше за моя сметка. Днес наистина беше поредното шоу. Викат ме в съда за да си изкарам от там свидетелство и да им го занеса. Не съм осъждан, никога не съм имал допирни точки нито с полиция, нито със прокуратура. Следователя каза, че не ми знае данните- ЕГН, номер на лична карта и т.н. и "няма от къде да ги вземе" за това отивам, изкарвам си го и му го нося.Три пъти съм писал обяснения в полицията, 4-5 пъти вече ме викат в прокуратура, имам преписка на мое име, досъдебно производство, те не ми знаят данните още и нямало от къде да ги вземат.Смях пауза и пак смях :D :D :D
kami7212
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 18 Яну 2011, 04:32

Re: Относно досъдебно производство

Мнениеот kami7212 » 26 Май 2011, 21:38

МОЛЯ ВИ да ми препоръчате добър адвокат по наказателни дела от Стара Загора

На 29.04 получавам отново призовка...обвиняем..да се яви при следователя от прокуратурата на 02.05.2011 гд.Призовкаря е идвал 4 пъти до нас тъй като съм на работа до късно. Явявам се на точната дата и ми връчват "постановление за привличане на обвиняем" в присъствието на назначен ми служебен защитник. Следователят го прочита и пита имам ли какво да кажа.Отговарям : "Не се признавам за виновен, отказвам да давам обяснение и искам да ми се предяви разследването".
Подписвам се на постановлението, а след това трябва да подпиша протокола от разпита, виждам че часта с "искам да ми се предяви разследването" липсва, питам защо, отговора е " сега не е момента за това, а когато ти връчват обвинителния акт", настоявам да го впише, но той отказа категорично. Поисках да допълня саморъчно ,това пък било невъзможно. През цялото време адвоката потвърждава думите му.В крайна сметка се подписах.
След като излязохме от там я помолих да седнем да поговорим да и обясня някои неща, тя да ми разясни някои, но много бързаше.Отидох в кантората и след 2-3 дни и пак се опитах да проведем разговор- беше много заета в момента.След няколко дена излизам в отпуска и един ден срещам призовкаря на улицата и на шега му казвам, че скоро не ми е носил призовка, а той отговаря че ми е носил но "съпругата ми" (а тя ми е хазайка) отказала да я подпише, призовката е била за предявяване на раследването но прокурора е казал, че могат да минат и без това и следователят му е дал вече делото .Никой не е отказвал поради простата причина че никой не е идвал да носи такава или по точно, не и когато е имало някой.Няма призовка за която не са ме намерили,точно за това, което чакам толкова време да прочета, точно за него не ме намериха и решиха че може и без мен, а аз си бях подготвил и искания които са важни за защитата ми .Отивам на момента в деловодството на прокуратурата за да поискам информация какво става.Казвам си имената и след половин час търсене се оказва, че няма такъв човек при тях.Обаждам се в Главна прокуратура и моля за съдействие от там ми казаха номера на делото , връщам се пак в деловодството от където вече ме намират, но нямали право да ми дават информация.Цитирам си правата като обвиняем, но служителката е категорична.Обаждам се отново в Главна и пак моля за съдействие, от там ми казват, че делото е внесено при прокурора на 10.05 и срока е до 10.06.
На следващия ден отиваме с хазайката при следователя да науча за какво е била призовката и как така не са ме намерили този път след като за толкова много призовки са ме намирали дори и в в 22:00. Следователя каза, че "съпругата ми" е отказала да я получи:)) Тя му обяснява точно каква ми , че никой не е идвал поне докато си е била в къщи и след като го попита има ли свидетели за отказа и, я изпъди от кабинета, а на мен ми обясни че..."аз съм длъжен да бъда по всяко време на разположение на адрес и че няма да си прочета обвинението щом не го изпълнявам и защо не съм казал, че нямам съпруга, а щом прокурора му е наредил да му даде така делото той не може да не го изпълни.По памет му цитирах колко възможности имат за връчването на призовката - на работодателя ми, на адвоката ми... и на мен ми каза да си отивам :lol: Работя, не съм под домашен арест какви са тези правила в наше село :D от 9 месеца призовки колко време трябва да им бъда на разположение на адрес ?
От няколко месеца от следовател в кабинета си и случайна среща с прокурор в коридор чувам едно и също "нещата са много сериозни, да направим споразумение, отговора ми е: "не искам , искам да отидем на съд".
Отидох веднага при адвоката си , едва я навих да поговорим беше много заета.
Обяснявам и какво става и питам какво ще правим, правилно ли е всичко това?
Да правилно било можело и без да чета разследването обадили са и се , за предявяването но след като мен ме няма, тя нямала право да го чете, след това започва познатата песен "трябва да направим споразумение, нещата са много сериозни става въпрос за 13 гд обща присъда , доказателствата са железни" Питам я от къде аджаба знае, че и за доказателствата ,на което ми се отговаря, че се имат с прокурора и и дал да прочете маааааалко :D
Поисках да науча това малко, което е прочела но чувам "нямам право да ти казвам, ще отидем някой ден при прокурора и ще го помолим да ни покаже раследването".
Това беше върха и края на нервите ми.Адвоката ми ходи на лаф с прокурора, чете ми делото , няма право да ми казва нещо което е свързано с мен, вече не зная на кой свят съм. Нямам намерение да се моля ни на прокурор, ни на адвокат за който така или иначе ще ми вземат пари, ни на никой.
Казах и че не я искам и да ходи да обслужва интересите на който иска но не и моите.
Отивам и намирам адвокат , сядам да обясня ..така и така , за това става въпрос , в момента е много зает да се видим след 4-5 дни.Отивам при следващия и пак почвам като стара плоча да повтарям, той не се занимава с такива дела, отивам при следващия - обяснявам - зает е няма време.Ако се наложи да обясня на още един всичко, ще ме освидетелстват, за това спирам и се прибирам.Сядам и Ви написвам всичко това.
Кажете ми какво да правя , препоръчайте ми адвокат в Стара Загора и ако мога да си позволя хонорара му да се почне по нормален начин и аз да се почувтсвам малко бял човек, макар и обвиняем.
И още нещо понеже бях много афектиран от всичко, което чух днес, при всеки адвокат, при който ходих казвах, че ще правя жалба до Инспектората на върховна касационна прокуратура за призовки без дати и номер на дело, за писане на тях на обвиняем без да ми се повдига обвинение и т.н, но всеки ме посъветва да не го правя, че само ще си навредя и прокурора щял да ме закопае повече. За мен това е подигравка и ще я напиша, може и да не съм прав, може и да си навредя , но аз така го чувствам.
Благодаря Ви предварително!!!
kami7212
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 18 Яну 2011, 04:32

Re: Относно досъдебно производство

Мнениеот eliana » 27 Май 2011, 20:00

Сега трябва да изчакаш да ти пратят призовка от съда.Когато я получиш иди в деловодството на съда , на гишето на съответния състав и поискай да ти дадат да прочетеш делото. За съжаление не познавам адвокат от Стара Загора ,не се отказвай да търсиш! Когато влезеш в офиса на адвокат , първо го попитай дали се занимава с наказателни дела,после обяснявай! Ако си получил обвинителният акт преди по-малко от седем дни преди съдебното заседание и нямаш адвокат , можеш да поискаш отлагане на делото ,за да си подготвиш защитата.Можеш да поискаш нов служебен заитник.Споразумение можеш да сключиш най-късно до края на съдебното следствие в първа инстанция. Първо преценете доказателствата с новия адвокат! Но първо да видим дали изобщо ще има обвинителен акт.
eliana
Потребител
 
Мнения: 342
Регистриран на: 04 Фев 2006, 18:28

Re: Относно досъдебно производство

Мнениеот eliana » 27 Май 2011, 20:02

Кажи каква е правната квалификация на деянието / по кой член от закона ти е повдигнато обвинение /! За какво пресъпление става дума?Осъждан ли си до сега?
eliana
Потребител
 
Мнения: 342
Регистриран на: 04 Фев 2006, 18:28

Re: Относно досъдебно производство

Мнениеот kami7212 » 27 Май 2011, 23:58

eliana написа:Кажи каква е правната квалификация на деянието / по кой член от закона ти е повдигнато обвинение /! За какво пресъпление става дума?Осъждан ли си до сега?

Никога не съм осъждан и в полиция не съм викан.
престъпление по чл.201, вр. с чл.26, ал.1 от НК и
престъпление по чл.311, ал.1, вр. с чл.26, ал.1 от НК
kami7212
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 18 Яну 2011, 04:32

Re: Относно досъдебно производство

Мнениеот Гост. » 28 Май 2011, 00:10

Неосъждан, колега- някъде на стр. първа.

Чета темата и наистина съм потресена- как всички вкупом премълчават голяма част от истината в защита на съсловието.
От разследващия, през прокурора до служебния за са пляскане през ръцете.
Свидетелство за съдимост( някой спомена бюлетина- е, да, ама има разлика между свидетелство, справка и бюлетин, колега, а представяне на това доказателство не е въздигнато в задължение на привлечения- служебно е!), разиграване с призовавнето, непредявяване на материалите, неявяване на служебния( т`ва най- ми хареса 8) ), щото видиш ли нещо си...Четене на делото като апокрифна литература :mrgreen: под сурдинка и тайно с бай Стамат, страх от лявото крило, наведени глави....

Съберете малко пари, че на съдебната фаза ще е голям купон.

"трябва да направим споразумение, нещата са много сериозни става въпрос за 13 гд обща присъда , доказателствата са железни"

:roll: при тези обвинения? .....не`ам думи!
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Относно досъдебно производство

Мнениеот nk7702n » 28 Май 2011, 00:32

Странна работа е това ДП. Да не ти връчват призовки, да не ти се предявят материалите,неявяване на защитника. Явно сте нямал късмет с назначения служебен. Но, все пак не е късно за съдебната фаза да си упълномощите някой колега, който по - добре да защити интересите Ви.
nk7702n
Старши потребител
 
Мнения: 6454
Регистриран на: 01 Юли 2010, 11:02

Re: Относно досъдебно производство

Мнениеот eliana » 28 Май 2011, 16:53

eliana написа:Кажи каква е правната квалификация на деянието / по кой член от закона ти е повдигнато обвинение /! За какво пресъпление става дума?Осъждан ли си до сега?

А кога е извършено деянието според постановлението за привличане на обвиняем? Какъв е размерът на причинените щети ?
eliana
Потребител
 
Мнения: 342
Регистриран на: 04 Фев 2006, 18:28

Re: Относно досъдебно производство

Мнениеот kami7212 » 28 Май 2011, 18:32

eliana написа:
eliana написа:Кажи каква е правната квалификация на деянието / по кой член от закона ти е повдигнато обвинение /! За какво пресъпление става дума?Осъждан ли си до сега?

А кога е извършено деянието според постановлението за привличане на обвиняем? Какъв е размерът на причинените щети ?



Според "Постановление за привличане на обвиняем" за периода 1.06.20010 - 31.08.2010 присвол чужди пари в размер на 2 430,62 лв.

А по гр.д ...../2010 гд заведено от мен за неправомерно уволнение и спряно заради ДП твърдението на бившия ми работодател до съдията е :

за периода 1.06.2010 - 31.08.2010 присволил чужди пари в размер на 1902,60 лв.
kami7212
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 18 Яну 2011, 04:32

Re: Относно досъдебно производство

Мнениеот eliana » 28 Май 2011, 20:31

kami7212 написа:
eliana написа:Кажи каква е правната квалификация на деянието / по кой член от закона ти е повдигнато обвинение /! За какво пресъпление става дума?Осъждан ли си до сега?

Никога не съм осъждан и в полиция не съм викан.
престъпление по чл.201, вр. с чл.26, ал.1 от НК и
престъпление по чл.311, ал.1, вр. с чл.26, ал.1 от НК

За първото престъпление наказанието е "До 8 год.ЛОС " , за второто "До 5 г.ЛОС " , тоест няма законоустановен минимум- например от 1 до 6 год.,няма долна граница, което означава ,че при сключване на споразумение с прокуратурата и прилагане на чл.55 от НК, наказанието ЛОС ще се замени с пробация,но само ако към момента на сключването си възстановил материалните щети. Дали да сключваш споразумение ще решите с адвоката ти , който ще прецени доказателствата по делото. Ако твоя работодател се конституира като частен обвинител по делото ,без неговото съгласие не можеш да сключиш споразумение.
Странното е ,че са ти предлагали да сключиш споразумение на досъдебното производство , но не са ти разяснили какво наказание можеш да получиш.Все пак трябвда да има доказателства, в противен случай съдът , който удобрява споразумението ,просто няма да го направи.
eliana
Потребител
 
Мнения: 342
Регистриран на: 04 Фев 2006, 18:28

Re: Относно досъдебно производство

Мнениеот kami7212 » 28 Май 2011, 22:16

Благодаря за разсясняването, но нямам никакво намерение да сключвам с тях споразумение, никога и по никакъв начин.Те настояват ( следовател, прокурор сега вече се включи и "адвоката ми" ) при всяка наша среща, но аз винаги отказвам категорично и интересното е защо моя отказ ги ядосва :D
Номерата, които ми въртят с предявяване на разследването и запознаването ми с доказателствата, няма как да го правят на съдията и в крайна сметка в съда ще ги разбера. Абсолютно съм убеден, че доказателствата им не са толкова "железни", как иначе да си обясня, че като кажа на следователя и прокурора, че не искам споразумение , а да отивам на съд отговорът е "е не е нужно да се стига до там".Това ми го казва следовател, който ме разследва и прокурор, който още септември месец преди да е почнало раследване ми е заявил, че ще ме вкара в съда. Ами като не е нужно да стигаме до там, какво правя през седмица в прокуратурата, питам ги и отговор не чакам...
При поредното предложение на прокурора за споразумение го попитах "ние в съд ли сме или на пазар" :lol: с което мнооооооооого го ядосах :lol:
Искам да влезем в съда!!! И колкото по бързо толкова по добре. Може да нямам юридическо образование, но не съм чак толкова тъп да не виждам какво правят.Привикват ме през седмица, къде с нередовни призовки, къде по телефона, разпитват ме, не водят протоколи, плашат ме, сега се включи и "моя адвокат", който повтаря дословно думите им...ами като са "тоооооолкова сериозни нещата" защо не ме вкарват в съда, да ме осъдят и това е,
толкова ли е сложно при "железни доказателства", какво ме размотават вече десети месец.
При последното ми посещение отидох малко по рано и като влязох в стаята на следователя, там на неговото бюро и неговия компютър прокурора пише и ми заявява "седни и изчакай да ти напиша постановлението за привличане на обвиняем". Прокурор и следовател в мое присъствие обсъждат как точно да го формулират, след като приключиха прокурора се подписа и каза на следователя "връчвай му го и след това ела да ми докладваш" :D :D :D ще му докладва нещо писано от него :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: За какво говорим.....
kami7212
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 18 Яну 2011, 04:32

Re: Относно досъдебно производство

Мнениеот dsatanasov » 14 Юни 2011, 23:52

Моля да ме извините ако Ви засегна, но според мен тази случка не е истина. Мислех, че сте жертва на някакъв шантаж на дребно, но към края всичко стана прекалено. Ако все пак описаното по-горе се е случило, направете от постовете си едно писмо до Главна прокуратура.
dsatanasov
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Юни 2011, 23:22

Re: Относно досъдебно производство

Мнениеот REVOLUTION » 15 Юни 2011, 11:26

:shock: :lol: :cry: :D
Да се смея ли , да плача ли?Разказа наистина е абсурден и граничи с фантастична гротеска.Цялото ДП е изобилства от куп процесуални нарушения.Възмутен съм от колегата служебен защитник.Аз също работя като такъв и подобно поведение петни и без това не много радостната репутация на служебните.
Към питащия най-полезния съвет е да си намерите адвокат.Не е нужно да търсите най-добрия , най-известния и т.н.Всеки съвестен колега , който се занимава с наказателни дела и поеме защитата досега да ги е вкарал в ред разследващите , гарантирам.
При тези обстоятелства никакви споразумения , а адвокат и борба.Остава ми някакъв горчив привкус от цялата история.21 век в България подобни безобразия.
REVOLUTION
Активен потребител
 
Мнения: 4455
Регистриран на: 25 Сеп 2007, 11:26
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Относно досъдебно производство

Мнениеот sava » 16 Юни 2011, 07:53

Ей заради, такива изпълнения и още по големи дивотии се разведох преди 5 години с НБПП и и след като нееднократно сърбах манджата на полуграмотни служебни защитници плюс системата име на перманентно НЕплащане или смешно такова им бих шута.Опитах се да сондирам мнение и в САК и в ВАС да има някакви поне минимални изисквания , но не би "глас в пустиня, дет се вика" и за себе си мога да кажа едно ,докато съм вземал служебни защити, съм го правил винаги изключително отговорно, към клиента си и работата, което по късно ми се отплати по съответния начин, но няма да спра да повтарям, че ако не ти се работи нещо , НЕ ГО ПРАВИ.Не ми дреме кой полицай, бил той дознател, следовател, прокурор или там каквато и да е разследваща кукла , какви дивотии върши , то си е за негова сметка, но адвоката е КОРЕКТИВА на цялото ни безумно досъдебно производство и това , че някой си го слага някъде доведе до там, че тепърва наново трябва да воюваме за авторитета си .
sava
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 23 Авг 2001, 19:26

Re: Относно досъдебно производство

Мнениеот kami7212 » 21 Юни 2011, 09:29

Здравейте на всички !!!
Ето края на моята история , която приключи на 8.06.2011 гд. с Постановление за прекратяване на ДП


Първо искам да благодаря на всички, които ме съветваха четейки моите постове, за мен това беше голяма подкрепа ....marek972 , lexiss , lawyer_plsabev , street , ivan_lawyer, eliana, nk7702n, poli_g !!!

Получавам поредната призовка за 31.05.2011 гд,този път ме вика прокурора ( издигаме се :roll: .Същия ден пиша молба, че искам да ми се предяви разследването, да имам аз черно на бяло, нося я в деловодството и взимам номер. Явявам се на 31.05 , при прокурора,служебния ми защитник също е там (за който вече съм Ви писал ).Тя казва на прокурора, че се отказва от това дело защото ..( слушайте сега за какво иде реч ) .."обвиняемия ( и за нея съм такъв, не клиент :lol: не се съгласява на споразумение, не мога да се справя" .Упълномощава свой колега, който се занимава с наказателни дела.Прокурора пък от своя страна ми каза, че "след като ходя да говоря много, че призовките са нередовни ми слага мярка за неотклонение - подписка, за да станели редовни :D . Адвокатката се обажда на своя колега и се разбират на другия ден да се срещна с него.На следващия ден се срещаме с новия адвокат, който за мен не е нов защото на него съм платил за гражданското си дело и по съвпадение ми става служебен и за това.Преди да влезем му обяснявам някои неща, за какво става въпрос ( голяма моя грешка ) и го моля нищо да не казва и коментира пред прокурора .Влизаме,сядаме, четем разследването, показвам на адвоката километри, суми и той се убеждава, че е вярно това, което му казах преди да влезем.Вече виждам в съзнанието си купона в съдебна зала, който беше предвидила poli_g в свой коментар
Съберете малко пари, че на съдебната фаза ще е голям купон
, представям си как прокурора се поти, а работодателя ми е с наведена глава.ДА ама НЕ :lol: След като приключваме четенето идва голямата изненада, която ме връща на земята ама не с плесник, а с юмрук :lol:
Адвоката казва на прокурора ( и той му говори на малко име :D явно тук си е практика ."....... виж сега да ти кажа като на приятел, много неща не си видял и ако влезем в съда ще станеш за смях.Седни и смятай.Ей на това му казвам адвокат аз, евала, точно каквото го помолех и го направи.
След като сметна на компютъра си и разбра, че приведената сума не стига за километрите по GPS дори ["как така не сме го видели, как не го е видял дознателя, следователя, ами икономическата експертиза :roll: ] се хвана за главата, стана отвори вратата и почна да вика като луд и да търси следователя, пристига призовкаря и му казва, че следователя го няма, а прокурора му нарежда да намери следователя и работодателя и да се явят веднага при него.Това става от вратата на стаята му, аз слушам и гледам.Беше забавно, малко компенсация за мен за изминалите 10 месеца.

Сега ще Ви кажа какво споделих с адвоката, а той предупреди прокурора, а го помолих, помолих го искренно да си мълчи. Споделих му, че сумата за гориво по GPS я няма цялата , да не говорим за останалата.В мой пост в този форум от 14.02.2011 гд. казвам
Някой от нас тримата( моя милост, работодател и прокурор) не може да смята, но един ден надявам се да е скоро ще разберем кой.
този ден дойде, но не бях предвидил, че има и още един който не може да смята - вещото лице от икономическата експертиза , която струва 360 лв. И още един - следователя .Всички чели, чели "железните доказателства"...
Работодателя ми ме обвинява че: "Манипулира тахографа, надписвам километри , с цел кражба на гориво" - цитата е точен дума по дума.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Доказателствата му представени пред прокурора, които четох на предявяването на раследването дадени още септември 2010 гд., които бях видял при дознателя в полицията на 21.09.2010 гд са си същите, нищо ново, в следствие на които преживях всичко това са :
1 ) Изминати километри по GPS система 11 982 км - написани на 3 обикновенни листа в таблици , няма лого на оператора, няма подпис , няма печат на тях.....(за няма и половин час мога да ги направя на PC и изкарам у нас на принтера) - това му е най желязното доказателство
2) По пътни листи 13 850 км
3) Преведена сума по банков път за служебни разходи - 5750 лв, има печат и подпис от банката
4) Предоставено гориво - 1535 л извадено от обща фактура на фирмата, не на мое име
5) Разход на камиона 40 литра - замерването е правено не от вещо лице, а от сина на работодателя ми и написано на един лист.
13850 - 11982 = 1868 км надписани по 40 л. разход на камиона = 747 л по 2.22 лв = 1658 лв. присвоени
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Точка, да се осъди :lol: Да се осъди за присвояване, ооо това не е достатъчно дай да му лепнем и документна измама :lol:
Работодателя ми е поискал 3 експертизи :
Вещото лице от икономическата експертиза така се е опелтечило, че е изкарала търсената сума 2436 лв .Срещу половината сума пише - непредставени, а срещу другата - отнети.Кой какво от кого и кога е отнел не можах да разбера :D Нито адвоката, нито прокурора успяха да изкарат търсената от нея сума. И тя не е могла да обясни :oops: като са я извикали и в последствие отпаднаха отнетите парички :lol:
Другото вещо лице е дал становище, че тахографа не е манипулиран и не му е оказвано въздействие.
Графологическата експертиза доказва, че пътните листи са писани от мен.

Да ама работодателя не може да докаже цялата сума за изминатите километри по GPS системата, липсват му 1482 лв , да не говорим за надписаните, липсващата сума там е 3141 лв.

Та тази сума в постановлението за прекратяване е записана като икономия .Няма присвояване, няма престъпление има икономия :lol:
Питам аз и отговор не чакам ; От 21.09.2010 гд. до 1.06.2011 гд. са ги чели :първо прокурор, след това дознател в полицията, следовател от прокуратурата, прокурора чете на всички докладите( предполагам) .За толкова месеца никой ли не видя че няма "железни доказателства" защо бях обвиняем, на база какво, защо имах мярка за неотклонение, защо прокурора увеличи разследването с 2 месеца и пак никой не ги видя , какво беше това????????
Въз основа на това, което Ви написах от 21.09.2010 гд. до 8.06.2011 гд. ...образуване на ДП, призовки от полиция, прокуратура, полиция, прокуратура ,привличане като обвиняем, мярка за неотклонение и т.н. и всички повтарят като папагали "нещата са много сериозни" В началото на октомври почвам работа, на втория месец бившия отива при новия " ти знаеш ли, че си взел крадец" - оставам без работа.Почвам другаде ..бившия + новия = оставам без работа. Почвам другаде ...бившия + новия = оставам без работа.Повече от месец не мога да изкарам на едно място. Пак търся , градчето малко, вече се знае какъв съм, никой не иска да ме вземе.През това време призовки, разпити, нещата са мнооооого сериозни, постоянно искане на споразумение. Намери се светен работодател, взе ме ,пътека направиха за да ме махне,то бившия шеф, то сина му, то приятелите им, този път не успяха, повярва на мен и сега си имам работа вече трети месец, ураааааааа :D и ще имам!!!!!!!!! Днес му подарих копие от Постановлението за прекратяване на ДП с голяма благодарност, че ми даде хляб в толкова труден за мен момент, а и ми го запази.

dsatanasov казвате, че


Моля да ме извините ако Ви засегна, но според мен тази случка не е истина
това е измислена история - за жалост не е.Започна с една призовка да се явя на 21.09.2010 гд в полицията и приключи днес, след като мина срока за обжалването. Благодаря Ви за мението, виждам, че сте се регистрирал на 14.06.2011 гд и имате само едно мнение във форума и то е за мен. Благодаря Ви за оказаната чест!Малко не ми харесва фамилията Ви, съвпадение с един от участниците в тази история, който също не може да смята :lol: О...Атанасов, а ds е съкращението на заеманата от него длъжност.Извинявам се ако съм Ви засегнал :lol: Всичко което писах месеци наред е истина, писах тук защото търсих помощ и съвет, поради това, че постоянно ме махаха от работа не можех да си позволя адвокат и наистина я намерих в лицето на хората, на които благодаря в началото..Всичко, което съм написал тук е истина!!!.Аз бях главния герой в тази гротеска.Казвате, че "накрая всичко става прекалено" .Да прав сте наистина беше така, дори повече от прекалено! Имам призовка за 19.01.2011 гд на която няма нито номер на дело, нито дата от следовател в прокуратурата.Протокол на разпита не се води. Имам призовка на която пише "обвиняем" от 20.04, а не само, че не ми повдигат обвинение, но и протокол не се води, бях извикан за свидетелство за съдимост обвинението ми го повдигнаха 2 седмици след това, ,привикванията по телефона няма да ги броим, нали трябва да се говори с доказателства т.н. и т.н. , да не се повтарям.Призовките са в мен, а в прокуратурата може да се види останалото .Аз показвам призовките, те да извадят протоколите.Не съм освиделстван, нямам заболяване поради, което да съчинявам, измислям, фантазирам и аз не зная как точно да го формулирам.Намеквате, че лъжа или обвинявам някого ли, не мога точно да схвана? На 9.11.2010 гд е образувано ДП , на 1.06.2011 гд се разбира, че са направели грешка.6 месеца какво разследваха, убийство ли?
Всичко им е дадено още при подаване на сигнала в прокуратурата , аз го видях в полицията първия път когато ме извикаха на 21.09.2010 гд. и като се прибрах в къщи го сметнах , видях им доказателствата;ама никой не си направи труда да смята.
Тази сметка се прави за 10-15 мин : поне за мен като "прост" шофьор ми трябват толкова :

Километри по пътни листи 13850 км x 40 л разход = 5540 литра х 2.22 лв = 12 298 лв
Километри по GPS 11982 км х 40 л.разход = 4792 литра х 2.22 лв = 10 638 лв
Работодателя твърди, че ми е изплатил изминатите и надписаните километри тоест 12 298 лв и ме съди за разликата, която се получава. Доказва, че ми ги е изплатил с банкови преводи на стойност 5750 лв + предоставено гориво 1535 литра х 2.22 = 3407 лв или общо 9157 лева ми е дал за зареждане.С тези пари не може да докаже "желязното доказателство" според всички ( защото 10 месеца слушах GPS - а, та GPS - а ) да не говорим пък за "пътните листи" .
10 638 лв. по GPS - 9157 лв. предоставени ми от него = 1481 лв. недостиг на парични средства, не може да покаже документ за парите по GPS -а .Той ме съди за: по гражданското иска 1902 лв, по ДП 1660 лв, вещото лице ги изкарва 2436 лв и то не знае как е стигнало до тази сума.

6 месеца дознатели, следователи, прокурор, вещи лица - никой не обърнал внимание,никой не си направил труда да седне да прочете , па да извади молива и да сметне , 6 месеца , 3 експертизи на стойност 700 лв , иначе чудно написано - за присвояване до 8 гд, за документна измама до 5 гд.
dsatanasov всичко това го има в папката , има преписка, после ДП и накрая следствено дело , всички си имат номерца :lol: , тези сметки са написани и в постановлението за прекратяване , всичко е описано подробно на 4 страници.Още ли смятате че е измислица на болен мозък???
Ако постановленията се публикуват в съда както делата, ще постна линк да прочетете за какво става въпрос.
Да, мислех да правя оплаквания до Главна, но който и адвокат да попитах ми казваше "недей, цялата система ще скочи срещу теб".След написаната от Вас препоръка да изпратя постовете си в писмо до Главна прокуратура искам да Ви попитам:- Е и? Има ли смисъл, кого ще защити държавата един шофьор или един прокурор, дознател и следовател вкупом? Не беше ли достатъчна тази подигравка с мен? Нужно ли е да се подложа на друга, да зная, че съм прав, но да съм безсилен да направя каквото и да е? Ако зная, че има кой да ме чуе - да, ще го направя, но не вярвам вече ни на градски, ни на селски прокурори, дознатели,следователи и изобщо на цялата система.Първия адвокат не можа да ме убеди за споразумение,втория не застана на моята страна, а реши да спечели малко точки пред прокурора.Ако имаше държавност, справедливост, контрол щях ли да мина през всичко това? Как смятате Вие? Надявам се да ми отговорите?
Мислех и друго да правя, да подам жалба за набедяване,нали уж мислех, че и прокурора ще го прави, но ето защо се отказах:
Аз си взех постановлението от съда на 8.06.2011 гд не чаках да ми го пращат, ходех всеки ден да питам какво става, старият - нов адвокат:)) и той няма време за мен, винаги като отида при него си играе на една игра с топчета на компютъра и ми говори с гръб обърнат към мен, така си е от гражданското ни дело,ама той най- добрия в града, другите ги оставям без коментар,След като го прочетох и след като бях свидетел колко много се ядоса прокурора си мислех, че може да образува набедяване срещу работодателя ми, бях решил и аз да подам жалба за такова. .Явно на тези години още съм наивен да вярвам в Дядо Мраз. На 13.06.2011 гд излизам из града да пазарувам и какво виждам .В едно заведение чиято градина е на тротоара обядват прокурора, работодателя и жена му в добро настроение, много им беше смешно нещо..Мислех че прокурора ще е ядосан, че са го подвели, а работодателя ми че ДП е спряно. Да ама не, обядваха си и се смееха.Точно в този момент спрях да вярвам в правосъдието в България и никога няма да повярвам, няма такова!!!!!!!!!!!
Бях следствен месеци наред.Адвокати и прокурори си говарят на "ти" и с малки имена, все едно са в детската градина, този който подава сигнала яде и пие с прокурора, целия град говори, че в затвор ще отивам, а в деловодството не могат да ме намерят ни по име, ни по ЕГН , разкарват ме до прокуратурата да си кажа ЕГН - то и номера на ЛК нямали от къде да го разберат, не могат със свидетелство за съдимост да се справят в съда .
Последния куриоз от днес, след който като излязох почнах да говоря сам със себе си.Отивам в деловодството на прокуратурата да попитам дали се е върнала обратната разсписка от работодателя, кога е я получил защото чакам да мине срока от 1 седмица и да пусна молба за възобновяване на гр. си дело.На 13.06.2011 гд. работодателя ми я е получил , до днес 20.06.2011 гд няма подадено за обжалване и аз и казвам значи мога да отивам в съда да подновявам, срока е изтекъл.Жената почва да ми обяснява, че... при тях не е като в съда няма такива срокове , можело и след 1 месец , можело и след 2 гд. да се обжалва имали такива случаи , той прокурора си ги приемал, луднах направо, почнах да и цитирам закони, кодекси и тя вика "бе качи се при прокурора да поговориш с него и ще видиш, че съм права".Казах, не благодаря и си тръгнах.Ще си напиша молбата за подновяване на гр. дело , което ще спечеля ( и там историята е супер интересна и забавна) ще си я подам в съда, изкарвам си го и се надявам никога, ама никога повече да нямам допирни точки с цялата тази п......я наречена правосъдна система. И адвокат от тук НИКОГА!

Не зная дали някога ще мога да си отговоря какво беше всичко това, зная причината поради, която беше направено.Отказах категорично на работодателя да пътувам с фалшиви бележки ( по мой сигнал от ДАИ го скъсаха от актове и глоби) , казах че си искам вече заплатата за месеца в разумна дата, а не с закъснение 2 месеца и то на 3 пъти.Уволни ме. Пратих му НОИ, ИТ, и ДАИ, глоби, актове едните си отидат, другите дойдат :lol: :lol: :lol: Реши да ми покаже кой е и да сплаши колегите и наистина успя, показа им, че не само че ще бъдат уволнени, но ще бъдат съдени и няма да могат да си намерят работа в града.Сега си работят, слушкат и мълчат. Трудно ми е обаче да приема поведението на останалите участници в моята история - тези на които трябва да вярваме, че има законност и справедливост в тази страна и на тези, на които плащаме за да ни защитават!
kami7212
Младши потребител
 
Мнения: 24
Регистриран на: 18 Яну 2011, 04:32

Re: Относно досъдебно производство

Мнениеот Гост. » 21 Юни 2011, 12:51

На 13.06.2011 гд. работодателя ми я е получил , до днес 20.06.2011 гд няма подадено за обжалване и аз и казвам значи мога да отивам в съда да подновявам, срока е изтекъл.Жената почва да ми обяснява, че... при тях не е като в съда няма такива срокове , можело и след 1 месец , можело и след 2 гд. да се обжалва имали такива случаи , той прокурора си ги приемал


Всичко е ок., когато завършва ок., но във вашия случай не бих избързвала.
Трябва да сте на сто процента убеден, че именно на 13.06. бившия работодател е получил лично П.
И още един момент на изненада може да очаквате- срокът е 7 дневен, но има правната възможност да е изпратил жалбата .... чрез БП "ЕАД" и да е допустима.

Съветвам ви да си заличите поста. Поне докато се убедите в посоченото от мен.

Инак- не губете вяра в правораздаващите органи- макар и човешки същества, на които нищо човешко не е чуждо, все пак има честни ( пред себе си и заинтересованите) и почтени хора.
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Относно досъдебно производство

Мнениеот omertaomega » 07 Юли 2011, 14:48

eliana написа:Този път ще бъдеш привлечен като обвиняем с Постановление за привличане.За обвинителен акт е много рано.Ще ти кажат в какво те обвиняват и веднага пристъпват към разпит. Съвет : поискай да ти назначат служебен защитник,кажи че нямаш възможност да платиш хонорар.Независимо от присъствието му , когато започне разпита казваш 2 неща и с това разпита приключва: не се признавам за виновен и отказвам да давам обяснения, третото нещо е да поискаш и това да бъде написано в протокола за разпит, който ще подпишеш,че искаш да ти бъде предявено разследването- да ти бъдат предоставени всички материали за проучване. изрично трябва да го поискаш! така ще разбереш какви доказателства са събрали срещу тебе. въздържай се да
говориш друго и дано не си го направил вече.


Ако може да се включа с въпрос: материалите не си ли предоставят едва след приключване на досъдебното производство? Така разбрах от адвоката си в съответния казус, който няма смисъл да разказвам в момента...
omertaomega
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Юли 2011, 14:43

Re: Относно досъдебно производство

Мнениеот eliana » 07 Юли 2011, 16:17

Да ,точно така , но привличането,разпита и предявяването могат да се извършат и в рамките на един и същи ден и с това , ако няма искания ,бележки и възражения и няма да се извършват нови следствени действия,досъдебното производство приключва.
eliana
Потребител
 
Мнения: 342
Регистриран на: 04 Фев 2006, 18:28

Re: Относно досъдебно производство

Мнениеот dizhel » 07 Юли 2011, 22:44

Слушай гледай да мислиш по- малко за тези простотии, живота е твърде кратък да го пропиляваме :?
dizhel
Потребител
 
Мнения: 177
Регистриран на: 21 Яну 2003, 02:02

Re: Относно досъдебно производство

Мнениеот dsatanasov » 19 Юли 2011, 23:57

Уважаеми Ками, както сте забелязъл Вашата история ме порази до такава степен, че си позволих да коментирам твърде рязко. Отново моля да ме извините. Съжалявям за асоциациите, които Ви навява моята фамилия, но мога да Ви уверя, че те не са съвсем безпочвени. Работата ми е свързана с наказателното право от около 15-16 години. Видял съм доста "интересни" неща, като държа да отбележа, че погледа ми винаги е бил само от едната страна - на досъдебното производство, /което разбира се води до някакво изкривавяне/. Написаното от Вас, пак ще кажа граничи със абсурда. Отделните детайли - крещящия по коридорите прокурор, кооперирания с него адвокат, услужливия следовател, човека с парите, съществуват на много места. Но цялото това бедствие да се стовари върху Вас...!!! Професионалистите , които са чели знаят за какво говоря-пропуски, невежество, арогантни нарушения на основни права и правила. Между другото, Вие също много добре сте уловили и предали тук съществените нарушения и пропуски на органите на досъдебното производство. Прокурора, следователя и адвоката обаче са си свършили работата и както правилно сте забелязали, на тях не им пука дали сте осъден, дали сте оправдан и изобщо даже не им пука за Вас. Може би не си спомнят и името Ви. Дали това ще им се размине, зависи от Вас, аз не съм човека, който ще иска да продължите борбата. Но изтърканата истина е че всики народ си заслужава съдебната система.
dsatanasov
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Юни 2011, 23:22

ПредишнаСледваща

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron