начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Питане относно нарушена пробация!

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Питане относно нарушена пробация!

Мнениеот allroy » 11 Ное 2016, 11:35

Здравейте!имам един въпрос,наруших пробацията като се явих два пъти в нетрезво състояние и сега ме предложиха на районен съд Пловдив да се замени наказанието с лишаване от свобода или лечение,според вас кое решение е по вероятно?Благодаря ви предварително!
allroy
Младши потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: 28 Юни 2014, 15:40

Re: Питане относно нарушена пробация!

Мнениеот svettoslav » 11 Ное 2016, 11:40

Замяната се прави от окръжен съд . Не от районен.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Питане относно нарушена пробация!

Мнениеот allroy » 12 Ное 2016, 12:57

Извинявам се за грешката,става въпрос за окръжен съд Пловдив,каква е вероятността да ме осъдят с лишаване от свобода като ми остава 1год. от пробацията и колко ще трябва да лежа?
allroy
Младши потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: 28 Юни 2014, 15:40

Re: Питане относно нарушена пробация!

Мнениеот allroy » 24 Ное 2016, 14:05

Няма ли кой да ми отговори колко се лежи 1 год.от пробацията?
allroy
Младши потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: 28 Юни 2014, 15:40

Re: Питане относно нарушена пробация!

Мнениеот ivanov_p » 24 Ное 2016, 14:35

Проблемът е, че си в ОС, Пловдив, а там може и на доживот да те осъдят. Явяваш се, по възможност трезвен и каквото дадат.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Питане относно нарушена пробация!

Мнениеот allroy » 18 Яну 2017, 10:33

Проблема е че някои хора не разбират че за дребно нарушение ако те вкарат в затвора излизаш по голям престъпник!!!
allroy
Младши потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: 28 Юни 2014, 15:40

Re: Питане относно нарушена пробация!

Мнениеот allroy » 22 Яну 2017, 11:42

Искам да ви питам има ли смисъл да хващам адвокат или да остана с служебен,имам още документи(епикриза) от клиниката в която лежах колко време ще има той за да се запознае с тях?п.п.Делото ми е на 14 февруари,късно ли е вече за частен адвокат?
allroy
Младши потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: 28 Юни 2014, 15:40

Re: Питане относно нарушена пробация!

Мнениеот allroy » 25 Яну 2017, 10:20

Кажете някой сайт където може да ми отговорят адекватно на моя прост въпрос?Аз съм се явил на подписка в опианено състояние в резултат че отказвам алкохола използвам медикаменти изписани ми от психиатрична клиника,от пробационната служба ме съдят че съм се явил в нетрезво състояние и сега искат да заменят пробацията с лишаване от свобода като имам епикризи от съответните лечебни заведения!как да постъпя в тази ситуация?
allroy
Младши потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: 28 Юни 2014, 15:40

Re: Питане относно нарушена пробация!

Мнениеот bestman » 04 Фев 2017, 03:10

Трябва да докажете пред съда, че сте бил под влияние на хапчета и медикаменти, които са Ви предписани.
В този случай е възможно да Ви изпратят за принудително лечение, като предполагам ще се брои еквивалентно на затвор.

Успех
bestman
Потребител
 
Мнения: 203
Регистриран на: 16 Сеп 2012, 16:01

Re: Питане относно нарушена пробация!

Мнениеот allroy » 07 Мар 2017, 10:22

На делото ми предложиха 6 м. лишаване от свобода при първоначален общ режим,казах че ще обжалвам но по късно размислих да не обжалвам,сега като изтече 14 дневния срок какво следва?
п.п.Какво е общ режим?
allroy
Младши потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: 28 Юни 2014, 15:40


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 34 госта


cron