начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Тълкуване на точна дата на престъпление извършено в период

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Тълкуване на точна дата на престъпление извършено в период

Мнениеот georgialexandrov » 19 Ное 2016, 17:02

Преди време ми откраднаха колата в периода, в който застраховката се подновява. Оставих колата в петък вечерта и в понеделник сутринта забелязах нейната липса като старата полица изтича в 23:59 в събота, а новата важи от 00:00 неделя.
Въпросът ми е по коя полица би следвало да се изплати каското? Как точно се дефинира времето на извършване на престъпление след като е забелязано в периода на новата полица, но не е ясен точния момент на извършване.
В постановлението на полицията съм описал целия период от 3 дни, в които не съм ползвал и виждал колата.
Може ли начало на престъплението да се тълкува последния момент, в който колата е видяна или се счита момента, в който е забелязано престъплението?
georgialexandrov
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Ное 2016, 16:53

Re: Тълкуване на точна дата на престъпление извършено в пери

Мнениеот svettoslav » 19 Ное 2016, 19:36

Въпросът е застрахователен, не наказателноправен.
Много често при престъпленията не може да се установи точно време. Което не е пречка за осъждане.

За мен лично, релевантен е момента на установяване на кражбата. Няма логика да е последния ден, в който е видя на . Точно обратното даже,защото е виждана в този ден,била е налична до някое си време.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron