начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Постановление за прекратяване на НП по чл.311-липса на умисъ

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Постановление за прекратяване на НП по чл.311-липса на умисъ

Мнениеот slavka73 » 09 Яну 2017, 19:29

Здравейте на всички! Обръщам се към вас за за съвет как да постъпя, какво да направя или към кой още бих могла да се обърна, защото в никакъв случай не мога да се съглася с прекратяването на НП и преписката като цяло.
Казуса е следния:
От отдел УТ при общината за периода от 2007-2014г. за имота са издадени 5бр. различни скици, 4бр. от които невярни и не само различни между тях си, но и некорспондиращи с плана на общината.
2 от тези скици са послужили за изповядване на дарения през 2007г. и после през 2012г., които дарения припокриват част от наша собственост която сме придобили през 1996г. чрез покупка.
Мотива за прекратяване на почти двугодишното досъдебно производство е,че цитирам "обвиняемите не са искали настъпването на противоправни последици, като и не са съзнавали същите. В този смисъл престъплението не е било реализирано и до колкото не се установява обвиняемите да са преследвали специална цел- документът да бъде използван от тях или от трето лице" и след като няма вина правило конкретното деяние непрестъпно.
Написах протест до РП с моите мотиви против пректатяването и получих писмо от РП в случай на несъгласие да обжалвам птед ОП.
Написах и до ОП обжалване за това, че първо в постановлението невярно е описана собствеността и така се получава грешна представа за нея, после за това, че обвиняемата изчертала скицата е била и пълномощник за данъчната оценка и на документа фигурира нейното име и това да послужи пред нотариус и е писмено доказателство за умисъл в едно със скицата, после че не става ясно как се приеха за верни неверни показания за лични псещения в имота и така били възприели въпросните обекти, като описаните квадратури в даренията не съществуват в действителност, нито по плана на общината, после за това, че на скицата по второто дарение освен, че е очиизвадно невярна няма попълнен номер на заявление, нито номер на платена квитанция и как е минала пред нотариуса е също неясно. Споделих и това че казуса клони и към хипотезите на чл.209 и чл.212 т.2 от НК. Следата от изтрита разделителна линия при МЖ на плана констатирана при предварителната проверка, в досъдебното производство не е изследвана, тази разделителна линия е показана на ксерокопието от плана подадено на вещото лице при експертизата по гр. ни дело а после при предварителната проверка на РП никой от отдела на общината незнаеше за съществуването й. Как се появи на експертизата от Съда като в отдела уж не знаят за нея?
Спечелихме си гр.дело, но косата ми побеля от проблемите, които допълнително ми създадоха.
Сега ОП е потвъдила постановлението на РП за прекратяване, но още не съм получила писмото.
Моля ви, дайте ми съвет. Не е честно тези хора да останат ненаказани, защото тази престъпна практика ще продължи и много хора няма да имат моя късмет да се справят до някъде поне, или няма да имат сили да издържат.
Благодаря!
slavka73
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 09 Яну 2017, 11:50

Re: Постановление за прекратяване на НП по чл.311-липса на у

Мнениеот doc03 » 09 Яну 2017, 20:16

Надцакайте ги. С пари, с власт, или с влияние. Там, където и те са цакали!
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Постановление за прекратяване на НП по чл.311-липса на у

Мнениеот slavka73 » 11 Яну 2017, 12:21

Благодаря ти за отговора и как не ми се иска да се окажеш прав, защото имах доверие в Прокурора-огромно на истина. Сега не знам... Обърквам се от това защо не прецакаха преписката по-рано, а след почти 2 години? Как мислиш? Има ли вариант друг да е свършил това? Да пиша ли и до Гл. Прокурор?
Излиза,че сме потенциални клошари в собствената ни държава по чужда вина с огромното съдействие на държавни служители и никой не знае кога ще го стигне това. Та това е равносилно на поръчково убийство...
slavka73
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 09 Яну 2017, 11:50

Re: Постановление за прекратяване на НП по чл.311-липса на у

Мнениеот slavka73 » 13 Яну 2017, 21:19

Здравейте отново!
Получих постановлението на ОП,че жалбата ми е неоснователна и потвърждават постановлението на РП.
Много е интересно как се потвърждава като правилно и законосъобразно, след като описаната собственост при РП е невярна, въпреки че при ОП това е коригирано точно. Това обаче не прави правилно постановлението на РП. И то при други обстоятелства ще се приема в този му вид и то като правилно.
Не трябваше ли да го върне за поправка?
После и нова, различна от тази на РП фактическа част. " Обвиняемата преди да издаде скицата извършила и проверка на място, като приспособената стая в навеса възприела като лятна кухня, което и отразила в процесната скица въпреки кадастралния план. На практика обвиняемата отразила в скицата действителното фактическо положение..." Дрън, дрън, дрън...
Как при 24кв. навес по план, в действителност и графика на скицата ще видиш при лично посещение 26кв. стая обособена в навеса, пък и навес да ти остане. Тази служителка хич няма да е в час, а как и вярват вече ми се изяснява. Още повече, че си присвоиха не "стая в навес", а две стаи+банята. И това чудо е правилно и законосъобразно? Е, не ...несериозно е и дори брутално. Пише да обжалвам пред АП.
Дали?
slavka73
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 09 Яну 2017, 11:50

Re: Постановление за прекратяване на НП по чл.311-липса на у

Мнениеот svettoslav » 13 Яну 2017, 22:57

Обжалвай директно пред Папството.
svettoslav
Активен потребител
 
Мнения: 3901
Регистриран на: 07 Апр 2009, 07:11

Re: Постановление за прекратяване на НП по чл.311-липса на у

Мнениеот slavka73 » 14 Яну 2017, 18:58

А как се пише до там?
Май на истина ще стана писателка пък да става каквото ще... само да не започна да виждам и стаята в навеса, че както е тръгнало...
slavka73
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 09 Яну 2017, 11:50

Re: Постановление за прекратяване на НП по чл.311-липса на у

Мнениеот oleg-56 » 14 Яну 2017, 23:19

Уважаема, колега!

Изпратете ми постановлението за прекратяване и въобще копия от документите ... ще Ви помогна!
Имам немалък професионален опит по наказателни дела, касаещи имуществени престъпления.
мейла ми е o.atanasov@mail.ru , тел: 088 80 80 444
oleg-56
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 21 Фев 2011, 08:01

Re: Постановление за прекратяване на НП по чл.311-липса на у

Мнениеот slavka73 » 15 Яну 2017, 13:35

Благодаря Ви oleg-56, и за смелостта да оставите контакт! Ще Ви се обадя в понеделник. Днес ще сканирам постановленията.
Още веднъж ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ за подкрепата, а тя е като вливане на нова сила да продължиш!
slavka73
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 09 Яну 2017, 11:50


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron