начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Даване на сведения пред полицията неприсъствено/дистанционно

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Даване на сведения пред полицията неприсъствено/дистанционно

Мнениеот ivan81 » 31 Яну 2017, 13:32

Здравейте!

Не успях да намеря никъде информация по моя казус - имам важна информация във връзка с тежко престъпление извършено в България, но в момента съм в чужбина. Нямам възможност да се явя в РПУ-то, където е извършено престъплението. Вече пробвах с позвъняване в полцията, но оттам бяха крайно незаинтересувани и се чудеха къде да ме препратят ...
Бих ли могъл да го направя дистанционно - имейл, телефонен разговор, нотариално заверено писмо , или по някакъв друг начин? Или по друг начин зададен, въпросът ми е - задължително ли трябва да присъствам при даването на сведенията?

Благодаря Ви за съдействието!
ivan81
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Яну 2017, 13:25

Re: Даване на сведения пред полицията неприсъствено/дистанци

Мнениеот katerinakuch » 31 Яну 2017, 21:11

Разпит на свидетел извън страната може да се извърши и чрез видеоконференция или телефонна конференция в съответствие на разпоредбите на НПК и при условията на международен договор, по който Република България е страна.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Даване на сведения пред полицията неприсъствено/дистанци

Мнениеот Pause » 31 Яну 2017, 22:21

Закона , не изисква спазването на определена форма ,но е необходимо особеностите касаещи случая ако сте извън пределите на страната обясненията ви да бъдат адресирани писмено до съответния полицейски орган,като за целта следва също да бъдете призован.Това предвижда текста на чл.69,ал.1 ЗМВР и чл.258 ЗМВР и ви предоставя възможност да изложите причините които ви възпрепятстват и преценят за уважителни.Това е при условие,че някъде се е осъществил състав на текст по НК,административно или друго нарушение на обществения ред и се работи по заявителски материал или е разкрит непосредствено от компетентния затова орган.
Аватар
Pause
Активен потребител
 
Мнения: 1615
Регистриран на: 29 Авг 2008, 16:14

Re: Даване на сведения пред полицията неприсъствено/дистанци

Мнениеот ch3oh » 31 Яну 2017, 22:30

Хайде да пофантазираме...Нека си представим, че са убили някой много близък ваш родственик, а заподозреният иска да го разпитват от някъде "дистанционно"...и е ми казвайте, че няма нищо общо. Това разследващият не го знае.
ch3oh
Активен потребител
 
Мнения: 1022
Регистриран на: 21 Ное 2007, 12:03

Re: Даване на сведения пред полицията неприсъствено/дистанци

Мнениеот ivan81 » 01 Фев 2017, 08:53

Благодаря за информацията(и фантазиите)!
ivan81
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 31 Яну 2017, 13:25

Re: Даване на сведения пред полицията неприсъствено/дистанци

Мнениеот kpts_ » 01 Фев 2017, 11:57

Тук опитахте ли? https://www.mvr.bg/contactus.htm
kpts_
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Авг 2014, 22:42

Re: Даване на сведения пред полицията неприсъствено/дистанци

Мнениеот gridiron » 01 Фев 2017, 15:13

Аз намирам че при това невежество и првна неграмотност на "милионерите "трябва да им се отмени функцията да снемат показания . Безпредметно е да се ходи при "Милиционер" който незнсе .че е длъжностно лице.не е запознат с "Етичния кодекс на милиционера" ,не е отварял Закона за мвр и правелкика за прилагането му.Това е неговата рамка от която нетрябва да излиза. Тяхното призвание е .нехранимайковци да са. подлоги на мутрите. заедно с циганите да крадът имущестсото на хората. натапяния на неудобни лица. скалъпване на дела .подмяна на документи в преписката и т.н
gridiron
Потребител
 
Мнения: 290
Регистриран на: 10 Ное 2013, 21:28

Re: Даване на сведения пред полицията неприсъствено/дистанци

Мнениеот kpts_ » 01 Фев 2017, 17:09

gridiron написа:Аз намирам че при това невежество и првна неграмотност на "милионерите "...

Вярно бе, много невежи тия милионери.
И не само те.

Добре тръгва месецът - със смях и веселие. :P
kpts_
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Авг 2014, 22:42

Re: Даване на сведения пред полицията неприсъствено/дистанци

Мнениеот Pause » 01 Фев 2017, 22:12

ivan81 написа:Здравейте!

Не успях да намеря никъде информация по моя казус - имам важна информация във връзка с тежко престъпление извършено в България, но в момента съм в чужбина. Нямам възможност да се явя в РПУ-то, където е извършено престъплението. !


Да не би във самото РПУ да се е извършило престъплението ,че от тях да искате да се опазите.
Аватар
Pause
Активен потребител
 
Мнения: 1615
Регистриран на: 29 Авг 2008, 16:14


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 28 госта


cron