начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ДОСЪДЕБНО ПРОИЗВОДСТВО ПРЕСТЪПЛЕНИЕ ЧУЖДА ДЪРЖАВА

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ДОСЪДЕБНО ПРОИЗВОДСТВО ПРЕСТЪПЛЕНИЕ ЧУЖДА ДЪРЖАВА

Мнениеот nomercy » 21 Мар 2017, 13:29

Здравейте!
Има заведено досъдебно производство срещу неизвестен извършител по прокурорска разписка преди повече от половин година. Става въпрос за преведена сериозна сума по банкова сметка по повод търговска сделка, но в последствие се оказа че са предоставени фалшиви данни, на фирма в Англия, от където твърдят че нямат нищо общо със случая. Сметката е била открита на друго име и парите са изтеглени от банкомат.

До този момент съм получила отговор от разследващ полицай в UK:

"This matter was investigated by Pc Smith who has since left the Police which is why you never got an update.

The crime was investigated but we were unable to progress it any further due to lack of identifying the suspect and any other evidence.

The banks account were opened by false names and the money had gone before we even checked the balance.

The investigation is now closed."
Изпратих по официален ред Statutory Demand under section 123(1)(a) or 222(1)(a) of the Insolvency Act 1986 до официалния представител на фирмата, от който разбрах че по схемата са изгорели още поне 5 лица.
Имам номер на случая, но никаква информация - проверени ли са физическите адреси до които водят телефони, ip протоколи, банкови документи, записи от камери.

По българското дело при справка ми дава резултат: Преписката е решена от прокурор.
Този месец бях извикана при следовател в районната прокуратура, където ми беше показан доклад от интерпол - с информация по разследването,която съдържаше единствено показанията пред ActionFraud - моите и на останалите жертви и име на лице,на което е открита сметката.

Имаше напътствия за проверка на адресите, но не и резултати от тях.

Изрично беше посочено че не мога да използвам тази информация като доказателствена.

Мисля че вече изчаках достатъчно и няма да получа сламка от разследващите органи.


Моля за компетентно мнение:
1. Мога ли да си търся правата по вече заведените производства и изобщо има ли смисъл да разчитам на обратна информация.
2. Къде е по-добре да заведа дело - в България, от където аз съм наредила сумата, или в Англия, страната в която е открита банкова сметка и срещу кого - лицето, което най-вероятно не съществува,фирмата,за която нямам доказателства че няма вина или банката като съучастник в източване на средства.
3. Съдействие от специалист - Български адвокат в Англия, или практикуващ тук, но с опит в международни дела.

Благодаря предварително за отделеното внимание!
nomercy
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Мар 2017, 12:32

Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron