начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Обжалване на наказателно постановление от КАТ

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Обжалване на наказателно постановление от КАТ

Мнениеот yante » 20 Апр 2017, 18:55

Здравейте , ще се радвам ако някой ми помогне за следния казус .

На паркинг пешеходец твърди, че съм го ударил , а той беше поне на метър зад колата .
Спрях защото го видях ,че е паднал - възрастен човек,помогнах му да стане и си тръгнахме-всеки по пътя си .
Имам свидетел , който е видял същото. Оказа се , че стареца обича да води такива дела .
След като си тръгнах е извикал линейка. Аз се върнах, дадох проба за алкохол - отрицателна.
Досега нямам наказания и актове.
Полицаите също видяха , че по колата няма след дори от допир ( понеже беше много прашна), но казаха , че процедурата е такава.
Свидетеля и аз писахме показания .

Има ли шанс да се обжали ?

Постановява :
ПО
чл. 183, ал2,т.11 от ЗДвП - 20 лв
чл. 175, ал1,т.5 от ЗДвП - 100 лв + лишаване на право за управление на МПС за 2 месеца
чл. 183, ал1,т.1 ПР2 от ЗДвП - 20 лв - 10 лв

Благодаря Ви за отделеното време !
yante
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Апр 2017, 18:36

Re: Обжалване на наказателно постановление от КАТ

Мнениеот bobi9 » 21 Апр 2017, 09:47

Много въпроси възникват. Как се върнахте, как разбрахте, че човека е останал там и е викнал линейка. При разговора с него установихте ли дали се чувства добре, той какво ви каза? Имаше ли външни белези от наранявания? Какво констатира спешна помощ? Свидетелят Ви може ли да потвърди, че не е имал наранявания и че е казал, че е добре ?

Да може да се обжалва и има вариант да се отмени, най-вече наказанието лишаване от СУМПС и високата глоба. Нормата предписва, че задължение за уведомяване на службите има, когато са пострадали хора. Ако докажете, че той самият Ви е казал, че е добре, нямал е видими следи от наранявания, то няма да ви накажат по този член и НП в тази част ще го отменят, тъй като в този момент не сте го възприемал като пострадал или, че изобщо, че сте бил като участник в ПТП.
bobi9
Потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: 21 Фев 2014, 17:46

Re: Обжалване на наказателно постановление от КАТ

Мнениеот yante » 21 Апр 2017, 12:29

Здравейте , искрено ви благодаря за отделеното време !

Разбрах от живущи в блока, че е извикана линейка .
Човека се е притеснил , понеже скоро му е сменена става (причината за което е била катастрофа) и искал да го прегледат, при което казва, че пак го е ударила кола и от болницата по процедура викат полиция.
В показанията ни пише , че човека не е бил ударен от колата.Но дали това е достатъчно ?
Могат ли да се изискат снимките на полицаите , на които ясно се вижда, че дори праха от колата не е докоснат ? - може ли това да се счита за доказателство ?

Притеснява ме , че ще ме съдят, за нещо , което не се е случило !

На НП пише следното :
"При движение назаа не се убеждава ,че пътя зад него е свободен и блъска намиращия се зад него пешеходец
И.П , откаран в МБАЛ и са установени контузия на двете колена , ломбална област и лява тазобедрена става.Водачът не уевдомява компетентната служба в МВР.Не носи контролен талон.
yante
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Апр 2017, 18:36

Re: Обжалване на наказателно постановление от КАТ

Мнениеот bobi9 » 21 Апр 2017, 13:28

Съветвам ви да си намерите адвокат, който да ви съдейства още на този етап. Сега щом се оказва, че е с контузии, глобата по НП, ще ви е най-малкият проблем.
bobi9
Потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: 21 Фев 2014, 17:46


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 31 госта


cron