начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Обжалване на наказателно постановление от КАТ

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Обжалване на наказателно постановление от КАТ

Мнениеот yante » 20 Апр 2017, 18:55

Здравейте , ще се радвам ако някой ми помогне за следния казус .

На паркинг пешеходец твърди, че съм го ударил , а той беше поне на метър зад колата .
Спрях защото го видях ,че е паднал - възрастен човек,помогнах му да стане и си тръгнахме-всеки по пътя си .
Имам свидетел , който е видял същото. Оказа се , че стареца обича да води такива дела .
След като си тръгнах е извикал линейка. Аз се върнах, дадох проба за алкохол - отрицателна.
Досега нямам наказания и актове.
Полицаите също видяха , че по колата няма след дори от допир ( понеже беше много прашна), но казаха , че процедурата е такава.
Свидетеля и аз писахме показания .

Има ли шанс да се обжали ?

Постановява :
ПО
чл. 183, ал2,т.11 от ЗДвП - 20 лв
чл. 175, ал1,т.5 от ЗДвП - 100 лв + лишаване на право за управление на МПС за 2 месеца
чл. 183, ал1,т.1 ПР2 от ЗДвП - 20 лв - 10 лв

Благодаря Ви за отделеното време !
yante
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Апр 2017, 18:36

Re: Обжалване на наказателно постановление от КАТ

Мнениеот bobi9 » 21 Апр 2017, 09:47

Много въпроси възникват. Как се върнахте, как разбрахте, че човека е останал там и е викнал линейка. При разговора с него установихте ли дали се чувства добре, той какво ви каза? Имаше ли външни белези от наранявания? Какво констатира спешна помощ? Свидетелят Ви може ли да потвърди, че не е имал наранявания и че е казал, че е добре ?

Да може да се обжалва и има вариант да се отмени, най-вече наказанието лишаване от СУМПС и високата глоба. Нормата предписва, че задължение за уведомяване на службите има, когато са пострадали хора. Ако докажете, че той самият Ви е казал, че е добре, нямал е видими следи от наранявания, то няма да ви накажат по този член и НП в тази част ще го отменят, тъй като в този момент не сте го възприемал като пострадал или, че изобщо, че сте бил като участник в ПТП.
bobi9
Потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: 21 Фев 2014, 17:46

Re: Обжалване на наказателно постановление от КАТ

Мнениеот yante » 21 Апр 2017, 12:29

Здравейте , искрено ви благодаря за отделеното време !

Разбрах от живущи в блока, че е извикана линейка .
Човека се е притеснил , понеже скоро му е сменена става (причината за което е била катастрофа) и искал да го прегледат, при което казва, че пак го е ударила кола и от болницата по процедура викат полиция.
В показанията ни пише , че човека не е бил ударен от колата.Но дали това е достатъчно ?
Могат ли да се изискат снимките на полицаите , на които ясно се вижда, че дори праха от колата не е докоснат ? - може ли това да се счита за доказателство ?

Притеснява ме , че ще ме съдят, за нещо , което не се е случило !

На НП пише следното :
"При движение назаа не се убеждава ,че пътя зад него е свободен и блъска намиращия се зад него пешеходец
И.П , откаран в МБАЛ и са установени контузия на двете колена , ломбална област и лява тазобедрена става.Водачът не уевдомява компетентната служба в МВР.Не носи контролен талон.
yante
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 20 Апр 2017, 18:36

Re: Обжалване на наказателно постановление от КАТ

Мнениеот bobi9 » 21 Апр 2017, 13:28

Съветвам ви да си намерите адвокат, който да ви съдейства още на този етап. Сега щом се оказва, че е с контузии, глобата по НП, ще ви е най-малкият проблем.
bobi9
Потребител
 
Мнения: 302
Регистриран на: 21 Фев 2014, 17:46


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron