начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Какво да правя?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Какво да правя?

Мнениеот mitkobg12 » 20 Май 2017, 17:57

Здравейте не намерих въпрос подобен на моя във форума и затова ще го задам. Моля някой да ми обясни. Накратко случката стана като бях грубо между 3-5,6 клас не помня, вече съм на 19 и си търся работа . Бяхме с едни приятели и се бяхме хванали на бас дали ще мога да открадна нещо без да ме хванат ... Доста глупаво много съжалявам . Откраднах близалка и ме хванаха на излизане заведоха ме при управителя той ми записа имената адреса пита ме кой клас съм звънна на баща ми говориха по телефона и ми казаха да не ме виждат в магазина повече аз се извиних и ме пуснаха да си ходя . От тогава до сега през всичките години нито полицията ме е търсила (вадил съм си паспорт и лична през това време и никога като съм ходил в полицията не са ми казвали нещо) . Дали съм регистриран в полицията? Дали имам досие и съдебно минало ? Дали ще ми пречи да си намеря работа тази глупост ? Моля за отговори много съм притеснен .
mitkobg12
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Май 2017, 17:50

Re: Какво да правя?

Мнениеот mitkobg12 » 20 Май 2017, 20:35

да допълня малолетен съм бил тогава под 14 години
mitkobg12
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Май 2017, 17:50

Re: Какво да правя?

Мнениеот kpts_ » 20 Май 2017, 21:08

Не си регистриран, нямаш досие, търси си работа!
Даже полицай можеш да станеш, аз знам немалко такива /съвсем сериозно го твърдя това/.
kpts_
Потребител
 
Мнения: 146
Регистриран на: 15 Авг 2014, 22:42

Re: Какво да правя?

Мнениеот mitkobg12 » 20 Май 2017, 23:05

искам да попитам дали могат да те регистрират в полицията без да са те викали в районното или да си осъден без да са те викали във съд и то като си бил малолетен. извинявам се за глупавите въпроси.
mitkobg12
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Май 2017, 17:50

Re: Какво да правя?

Мнениеот TheOldMan » 20 Май 2017, 23:18

Я не се притеснявай за глупости ... :)
До 16 години няма как да те осъдят - просто няма как. Още по-малко пък без да разбереш... Така че не си съден.
За регистрация - дори и да имаш регистрация, тя е за времето когато си бил малолетен, т.е. не си бил отговорен за действията си. Няма как това да рефлектира върху това което си сега - пълнолетен и отгорен да постъпките си млад човек. Дори и в полицията можеш да кандидатстваш, и в ДАНС, и в НСО... :)
А и за една близалка ... стига бе човек ... :)
Аз не съм юрист. Ползвайте съветите ми на своя отговорност!
TheOldMan
Активен потребител
 
Мнения: 1646
Регистриран на: 08 Май 2008, 15:19

Re: Какво да правя?

Мнениеот mitkobg12 » 20 Май 2017, 23:34

значи все пак могат да ме регистрират без да юе викнат в районното . притеснявам се да не съм си пропилял бъдещето затова задава толкова въпроси... регистрация в полицията ако имам може ли да се махне? и как мога да проверя? когато постъпваш на работа ще излезе ли че съм регистриран или искат само свидетелсво за съдимост а аз щом не съм съден значи всичко е наред прав ли съм?
mitkobg12
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Май 2017, 17:50

Re: Какво да правя?

Мнениеот ilian_todorov » 22 Май 2017, 12:57

mitkobg12 написа:значи все пак могат да ме регистрират без да юе викнат в районното . притеснявам се да не съм си пропилял бъдещето затова задава толкова въпроси... регистрация в полицията ако имам може ли да се махне? и как мога да проверя? когато постъпваш на работа ще излезе ли че съм регистриран или искат само свидетелсво за съдимост а аз щом не съм съден значи всичко е наред прав ли съм?

Всичко е наред, споко.
Не, не могат да те регистрират без да те викат в районното...
Аз имах три регистрации. Снимаха ме, взеха ми отпечатъци и т.н., но не бях осъден затова за което бях разследван и в последствие и трите регистрации бяха заличени от министъра на вътрешните работи. Получих писмо от него.
За да си сигурен иди в ОД на МВР и направи справка дали имаш регистрации. Ако имаш, което според мен е невъзможно.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Какво да правя?

Мнениеот bludniq_sin » 22 Май 2017, 15:06

Старче - от 14 г. нагоре можеш да бъдеш съден /и осъден/.
Moral und Gerechtigkeit haben nichts mit Rechtswissenschaft zu tun.
bludniq_sin
Потребител
 
Мнения: 967
Регистриран на: 06 Яну 2011, 14:56

Re: Какво да правя?

Мнениеот mitkobg12 » 26 Май 2017, 22:24

имам последен въпрос. така и не можах да отида защото спешно трябваше да замина за чужбина и 1 въпрос ме мъчи от няколко дни. Понеже разбирам от коментарите че няма как да съм съден в тази ситуация и да не са ме викали в съд и да не съм разбрал следователно съм с чисто свидетелство за съдимост. Въпроса който ме притеснява регистрацията в полицията за какво се използва ако имам регистрация ще излезне ли в свидетелстово за съдимост въобще ще излезе ли някъде работодателите искат ли я и ще ми пречи ли за намиране на работа? И като ме хванаха и понеже не си спомням на колко точно съм бил могат ли да изчакат да стана над 14 и да отидат тогава в полицията и да ми повдигнат обвинение но дори да могат ако го бяха направили полицията щеше да ме потърси нали? Това са ми въпросите моля някой да отоговри.
mitkobg12
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 20 Май 2017, 17:50

Re: Какво да правя?

Мнениеот kozelet » 28 Юни 2017, 16:48

Стига глупости. За кражба на близалка от магазин, и пълнолетен да беше, и полиция да беше дошла и да те беше водила в районно и разпитвала (което няма как да не разбереш), и да те бяха съдили (което също няма как да не разбереш), свидетелството ти за съдимост пак щеше да е чисто (първия път). Ти си се притеснил за нещо където дори в полиция не си ходил.

Регистрация в полицията също няма начин да се направи без да знаеш защото се ходи в районното и за нея, и работодателите (освен ако работодателя не е МВР/съд/НСО/ДАНС) нямат достъп да я гледат и без това.
kozelet
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 20 Окт 2015, 11:09

Re: Какво да правя?

Мнениеот dog123 » 29 Юни 2017, 14:56

Има работодатели , при които производството е малко по специално , заданията по поръчките се водят секретни ,строго секретни, и или поверителни. Не говорим за ДАНС манс и т.н.
На такива места , обикновенно не се взимат на работа лица срещу което са завеждани следствени действия.
Това е следствие на стандарти за сигурноста по които се работи, обикновенно световни такива. Такива работодатели , правят отделна справка, и излизат дори пътно-транспортни произшествия , по които е имало следствени действия.

Извода че работодателите НЯМАТ достъп до информация за регистрации и други , е абсолютно неверен.
dog123
Младши потребител
 
Мнения: 67
Регистриран на: 30 Авг 2010, 13:51

Re: Какво да правя?

Мнениеот commodoro » 29 Юни 2017, 15:53

Аз пък като ученик откраднах гащите на едно момиче. И нищичко не можаха да ми направят :P
commodoro
Потребител
 
Мнения: 158
Регистриран на: 04 Фев 2013, 23:11


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron