начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Кой има право да ни посещава в дома?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Кой има право да ни посещава в дома?

Мнениеот ivan_mirchev » 24 Май 2017, 15:54

Не съм сигурен в кой точно раздел трябва да поставя въпроса, за което предварително се извинявам. Ситуацията е неприятна. :( Закъснявам с изплащането на вноски по бърз кредит и в дома ми внезапно цъфнаха двама яки пичове (очевидно идеята е да ми вдъхнат респект). Нахлуха най-нахално и се позоваха на клауза от договора, която гласи, че съм съгласен на домашни посещения. Доколко тази клауза обаче е законосъобразна? При условие, че не желая да ме посещават (психическият тормоз е приведен в ход с пълна сила). Кредитът е оскъпен двойно в резултат на не предоставяне на обезпечение. Всякакви насоки съвети ще ми бъдат полезни. (Следваща стъпка - очаквам да ме набият!).
ivan_mirchev
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 18 Дек 2013, 12:02

Re: Кой има право да ни посещава в дома?

Мнениеот katerinakuch » 29 Май 2017, 20:40

Не би следвало да има такава клауза и щом не желаете да Ви посещават, просто няма да ги пускате у дома си.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Кой има право да ни посещава в дома?

Мнениеот doc03 » 01 Юни 2017, 20:18

Има разлика между "посещава" и "влиза".
Има разлика между "влиза" и "нахлува". При второто бихте могъл да ги изхвърлите, но защо не е станало, не знам. А за това въпросното, второто, си има чл.170, ал.1 и ал.2 от НК.
Действайте! Нападението е добра защита в случая, но следващият път си осигурете свидетели, с един повече като бройка, спрямо нахлуващите.
Това бих посъветвал.

P.S. Ако проработи :arrow:

Изображение
:-)
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Кой има право да ни посещава в дома?

Мнениеот ivanov_p » 01 Юни 2017, 21:06

Първо, вие сте кривата страна! Пределно ясно е какви са бързите кредити и въпреки това сте теглили, а сега се чудите как да не платите. Имате два избора, или по модерно му-две опции.
1. Плащате дълга и следващия път си опичате акъла;
2. Не плащате, изпращате им писмо, че ако още веднъж се опитат да влязат в дома ви ще сезирате прокуратурата, след което те завеждат дело срещу вас, товарят ви с разноските, после ви прибавят и изпълнението, общо около 1000-1500 лв.

Вие избирате вариантите.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4329
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron