начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Кой има право да ни посещава в дома?

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Кой има право да ни посещава в дома?

Мнениеот ivan_mirchev » 24 Май 2017, 15:54

Не съм сигурен в кой точно раздел трябва да поставя въпроса, за което предварително се извинявам. Ситуацията е неприятна. :( Закъснявам с изплащането на вноски по бърз кредит и в дома ми внезапно цъфнаха двама яки пичове (очевидно идеята е да ми вдъхнат респект). Нахлуха най-нахално и се позоваха на клауза от договора, която гласи, че съм съгласен на домашни посещения. Доколко тази клауза обаче е законосъобразна? При условие, че не желая да ме посещават (психическият тормоз е приведен в ход с пълна сила). Кредитът е оскъпен двойно в резултат на не предоставяне на обезпечение. Всякакви насоки съвети ще ми бъдат полезни. (Следваща стъпка - очаквам да ме набият!).
ivan_mirchev
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 18 Дек 2013, 12:02

Re: Кой има право да ни посещава в дома?

Мнениеот katerinakuch » 29 Май 2017, 20:40

Не би следвало да има такава клауза и щом не желаете да Ви посещават, просто няма да ги пускате у дома си.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Кой има право да ни посещава в дома?

Мнениеот doc03 » 01 Юни 2017, 20:18

Има разлика между "посещава" и "влиза".
Има разлика между "влиза" и "нахлува". При второто бихте могъл да ги изхвърлите, но защо не е станало, не знам. А за това въпросното, второто, си има чл.170, ал.1 и ал.2 от НК.
Действайте! Нападението е добра защита в случая, но следващият път си осигурете свидетели, с един повече като бройка, спрямо нахлуващите.
Това бих посъветвал.

P.S. Ако проработи :arrow:

Изображение
:-)
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Кой има право да ни посещава в дома?

Мнениеот ivanov_p » 01 Юни 2017, 21:06

Първо, вие сте кривата страна! Пределно ясно е какви са бързите кредити и въпреки това сте теглили, а сега се чудите как да не платите. Имате два избора, или по модерно му-две опции.
1. Плащате дълга и следващия път си опичате акъла;
2. Не плащате, изпращате им писмо, че ако още веднъж се опитат да влязат в дома ви ще сезирате прокуратурата, след което те завеждат дело срещу вас, товарят ви с разноските, после ви прибавят и изпълнението, общо около 1000-1500 лв.

Вие избирате вариантите.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron