начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Да попитам

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Да попитам

Мнениеот depresiran » 31 Май 2017, 20:19

Здравейте,
бях брутално пребит след което пуснах жалба в полицията с медицинско ....
Но ме достраша че може да се задълбочи проблема /т.е. пак да бъда бит/ и oтеглих жалбата като писах че сме се помирили с човека.
тъй като унижението от побоя не ми дава мира ,искам да попитам мога ли да отида в полицията и да анулирам по някакъв начин това което съм писал последно /че сме се помирили и т.н./
И те съответно да си търсят доказателства,свидетели ....?

Благодаря!
depresiran
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 31 Май 2017, 20:11

Re: Да попитам

Мнениеот katerinakuch » 31 Май 2017, 21:22

Да, можете да отидете в полицията.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Да попитам

Мнениеот depresiran » 16 Юни 2017, 21:49

Здравейте,
Така и направих.
Мина вече месец от случилото се-а състоянието ми все още не е добро...
мисля да си направя ЯМР ,предполагам че нещата няма да са добри,трябва ли да информирам инспектора за състоянието ми?
Също май е време да си намеря адвокат.
Каква сума трябва да си подготвя за едно такова дело,трябва да знам в случай че загубя колко ще олекна.щото до колкото разбирам освен че ядох бой ,може да остана и без пари...
Поздрави!
depresiran
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 31 Май 2017, 20:11

Re: Да попитам

Мнениеот depresiran » 06 Юли 2017, 19:03

Предполагам полицията вече е разпитала свидетелите
Последна промяна depresiran на 06 Юли 2017, 19:09, променена общо 2 пъти
depresiran
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 31 Май 2017, 20:11

Re: Да попитам

Мнениеот depresiran » 06 Юли 2017, 19:06

Предполагам полицията вече е разпитала свидетелите ,трябва ли да чакам да се свържат с мен за да ми дадът събраните доказателства или аз трябва да ги търся от тях?
Тъй като свидетелите ми бяха споделили че ще кажат че не са видели ,нито чули ситуацията,а аз имам доказателство че са били свидетели и предвид че ги грози наказание-може ли да им се размине?Аз ли решавам това или съда?Все пак не мога да си създавам безкрайно врагове....
Благодаря!
depresiran
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 31 Май 2017, 20:11

Re: Да попитам

Мнениеот depresiran » 12 Юли 2017, 16:56

Не били разпитали все още свидетелите?!
Попитах дали ще мога да прочета какво е писано-отговориха ми че всичко отива в прокуратурата ?!
Не е ли редно да се запозная с това какво са писали свидетелите,за да преценя дали да пиша частна тъжба,т.е. да повдигам дело?
Благодаря!
depresiran
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 31 Май 2017, 20:11

Re: Да попитам

Мнениеот katerinakuch » 13 Юли 2017, 12:46

depresiran написа:Не били разпитали все още свидетелите?!
Попитах дали ще мога да прочета какво е писано-отговориха ми че всичко отива в прокуратурата ?!
Не е ли редно да се запозная с това какво са писали свидетелите,за да преценя дали да пиша частна тъжба,т.е. да повдигам дело?
Благодаря!


Можете да се запознаете с преписката. Отидете в прокуратурата и направете там справка. Безплатно е.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Да попитам

Мнениеот depresiran » 01 Сеп 2017, 17:24

Благодаря Ви,отново !
Все още я няма преписката ...
Да попитам:
В случай че загубя делото ,освен хонорарите на адвокатите друго плаща ли се?
И В случай че спечеля, и обжалват и на новото дело загубя - разноските и по двете дела ли трябва да заплата?
Благодаря Ви!
depresiran
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 31 Май 2017, 20:11

Re: Да попитам

Мнениеот depresiran » 14 Сеп 2017, 22:10

Пристигна постановление от прокурора.
Пише че няма да се занимават защото било лека телесна..също пише че мога да обжалвам в седем дневен срок.
Мисля обаче че е средна телесна повреда ,тъй като от случката имам шум в ушите ,от време на време и главоболие и това вече пет месеца,но как да докажа това?
Ядрен магнитен резонанс навярно би показал мозъчната травма,но предполагам че ще има съмнения дали не съм я имал по рано,преди случката..
Най много се" зарадвах" на свидетелите, които категорично отказали да свидетелстват.
Пребиват човек пред очите им,ритат го в главата не един или два пъти...и свидетелите остават равнодушни !?
А докато се случваха нещата се бях притеснил за тях, че видяното може да ги травмира психически...
Не мога да повярвам!идвами да взема един прът...
depresiran
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 31 Май 2017, 20:11

Re: Да попитам

Мнениеот depresiran » 15 Ное 2017, 18:44

Днес пуснах тъжба в съда ... тъй като е последния срок ...
След което тръгнах по адвокати -3ма човека ми казаха че шанса ми е минимален ...
Смятах да ходя при още ... но се отказах и разколебах на цяло!
Въпрос:Може ли да спра делото или вече е късно?
Благодаря на отговорилите!
depresiran
Младши потребител
 
Мнения: 60
Регистриран на: 31 Май 2017, 20:11


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron