начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Освобождаване на веществено доказателство

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Освобождаване на веществено доказателство

Мнениеот kockas » 18 Сеп 2017, 13:36

Здравейте,

През ноември 2007 година изискаха от вече бившия ми съпруг да предаде личния си компютър, за да направят копие на твърдия диск във връзка с разследване (имам номер на следствено дело), но докато съм на работа, дал моя харддиск. Уж до 2 месеца щели да го върнат. Няколко пъти в следващите години съм го молила да пусне молба за освобождаване на доказателството, тъй като на диска имам лични неща, на които държа, но не е предприемал нищо.

Дали след толкова години пазят доказателства и възможно ли е аз да изискам връщането на харддиска, въпреки че не аз съм го предала?
kockas
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 12 Юли 2016, 17:42

Re: Освобождаване на веществено доказателство

Мнениеот doc03 » 18 Сеп 2017, 19:48

С документ за собственост на харда и заявление, адресирано до номера на делото в прокуратурата (прокурора, наблюдаващ делото). Ако откажат - обжалвате.
P.S. Може и да ги светнете, че бившият ги е врътнал.
ПРЕД НАЙ-ВАЖНИТЕ ПЪТИЩА НЯМА УКАЗАТЕЛНИ ТАБЕЛИ ...
http://vbox7.com/play:7d23a9b5&r=emb :D

Простичко е: http://gramatika-bg.com/pravopis/koga-pishem-pi6em-i-i-koga-j.html
Аватар
doc03
Активен потребител
 
Мнения: 2306
Регистриран на: 16 Апр 2009, 22:24

Re: Освобождаване на веществено доказателство

Мнениеот kockas » 18 Сеп 2017, 23:22

Благодаря! Документ за собственост обаче нямам, за съжаление.
kockas
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 12 Юли 2016, 17:42

Re: Освобождаване на веществено доказателство

Мнениеот bestman » 25 Сеп 2017, 07:36

документ за собственост може да нямате за дискът, но ще ви свърши и документ за собственост на компютър или лаптоп.
Опитайте и ако не стане - пишете
bestman
Потребител
 
Мнения: 203
Регистриран на: 16 Сеп 2012, 16:01

Re: Освобождаване на веществено доказателство

Мнениеот kockas » 30 Сеп 2017, 15:17

Писах тази седмица до прокуратурата, ще видим дали ще има резултат. Не тая почти никакви надежди, но поне да знам, че съм направила всичко възможно.

Никакви документи нямам, никога не съм предполагала, че биха ми потрябвали за нещо такова - най-много да съм ги пазила до изтичане на гаранцията.
kockas
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 12 Юли 2016, 17:42


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron