начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

инвитро

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


инвитро

Мнениеот svetlla » 28 Май 2016, 09:19

Здравейте , имам следния проблем. Работя в частна фирма 2г.7мес. В инвитро процедура съм. При предния ми опит работодателя ме пусна в отпуск, 20 дни календарни. Опита ми беше неуспешен и се върнах на работа. Казуса ми е че неискам и при този опит въпросната отпуска ( и то в календарни дни)! , а болничен , който работодателя ме предупреди да не вземам. Работя 195 часа месечно . Как мога да се защитя в този случай от некоректния работодател?
svetlla
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 05 Мар 2013, 19:28

Re: инвитро

Мнениеот morka » 28 Май 2016, 23:31

Не разбирам от какво смятате да се защитавате и как точно е некоректен работодателят. При положение, че в тази си част КТ е толкова неграмотно написан, че работодателят може да ви даде силом 5 дни на това основание, а той ви е дал 20.
Болничният лист се издава от медицинските органи, работодателят може да го оспори, но ако е действителен (а явно ще бъде, поне този от деня на пункцията) оспорването е безсмислено. А ако имате предвид болничен лист за периода на стимулация - не ви се полага само на това основание и работодателят е в правото си да го оспорва.
morka
Младши потребител
 
Мнения: 71
Регистриран на: 24 Авг 2014, 22:24


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron