начало
Прокуратурата е изплатила над 7 млн. лв. обезщетения за загубени дела през 2016 г. Прокуратурата е изплатила над 7 млн. лв. обезщетения за загубени дела през 2016 г.

отложени отпуски и давност по чл.176а ал.1 КТ

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


отложени отпуски и давност по чл.176а ал.1 КТ

Мнениеот hristen » 11 Яну 2017, 13:01

Здравейте, бих искала да попитам и по-възможност да ми разясните давността, която тече по чл. 174 б. "а" ал.1 КТ,т.е когато работника/служителя има отложен или неизползван отпуск , който минава в следващата календарна 2017г. и не го ползв в рамките на 6-месечния срок на - до юни 2017г., то тогава счита ли се, че може да се позове на тази погасителна давност от две години. В Кодекса на труда има противоречиви разпоредби относно отлогонето на отпуск по реда за ползване на отпуски и по-точно чл. 173 ал.4 и чл. 176 ал.2 и чл.176 а ал.1. Бихте ли ми дали отговор на следния въпрос : Ако работникът откаже да подаде молба за използване на отложен отпуск и не го ползва до юни месец, то тогава за него важи ли тази две годишна давност?
hristen
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Яну 2017, 12:21

Re: отложени отпуски и давност по чл.176а ал.1 КТ

Мнениеот hristen » 17 Яну 2017, 14:50

hristen написа:Здравейте, бих искала да попитам и по-възможност да ми разясните давността, която тече по чл. 174 б. "а" ал.1 КТ,т.е когато работника/служителя има отложен или неизползван отпуск , който минава в следващата календарна 2017г. и не го ползва в рамките на 6-месечния срок - до юни 2017г., то тогава счита ли се, че може да се позове на тази погасителна давност от две години. В Кодекса на труда има противоречиви разпоредби относно отлагането на отпуск по реда за ползване на отпуски и по-точно чл. 173 ал.4 и чл. 176 ал.2 и чл.176 а ал.1. Бихте ли ми дали отговор на следния въпрос : Ако работникът откаже да подаде молба за използване на отложен или неизползван отпуск и не го ползва до юни месец, то тогава за него важи ли тази две годишна давност или отпуската "изгаря" след изтичане на 6 месечния срок?
hristen
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Яну 2017, 12:21


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron