начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Работодател твърди, че имаме заем към него

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Работодател твърди, че имаме заем към него

Мнениеот sashka11 » 26 Окт 2016, 21:33

Здравейте! Мъжът ми работеше 2 години в едно предприятие, тъй като започната да му бавят заплатата в началото на септември си пусна 13 дни платена отпуска и до края на октомври е неплатена. В началото на месеца занесох молба за прекратяване на договора по взаимно съгласие, консултираха я с юрист, но ми казаха, че трябва той да отиде лично. Тази вечер директорът ми обяви, че имал да им връща заем от 900 лв. и че може да ми покаже документ за това. По принцип имат да му плащат 300 лв. за платената отпуска. Не знам дали това е оправдание, за да не му дадат парите. Той не помни да е подписвал нещо различно от ордери за взета заплата. Но е осигурен на 450 лв,, а всъщност е взимал 700 и се е подписвал за толкова взети – възможно ли е за това да се хванат, за да не му дадат последните пари?
sashka11
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 12 Май 2016, 20:09

Re: Работодател твърди, че имаме заем към него

Мнениеот ivanov_p » 27 Окт 2016, 09:39

А вас какво ви интересува кое е възможно и кое не? Една бъдеща възможност какво отношение има и към кое?
Съпругът ви напуска, оправя си документите, иска тези 300 лв., ако не му ги дадат имате два варианта - забравяте ги, завеждате дело за тях. Като заведете дело ще разберете защо работодателят му твърди, че има да дава 900 лв.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4355
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Работодател твърди, че имаме заем към него

Мнениеот sashka11 » 27 Окт 2016, 17:44

Работодателят е мошеник и се притеснявахме, че може да му е бутнал нещо да подпише. Днес пазчът не ни пусна да се видим с него, но щом казахме, че ще извикаме медии веднага „касиерката" каза по телефона, че единственото подписано е трудовия му договор.
sashka11
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 12 Май 2016, 20:09

Re: Работодател твърди, че имаме заем към него

Мнениеот ivanov_p » 27 Окт 2016, 20:03

Значи нямате повече работа с тях, пускате иск за неплатената отпуска и каквото стане. Добре е да го направите, защото ако има нещо срещу вас може да ви изработи с давностните срокове.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4355
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron