начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Съдебен спор при проектиране

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Съдебен спор при проектиране

Мнениеот atanaskaatanasova » 04 Дек 2016, 17:37

Здравейте приятели,
работя като проектант.Проектирах овцеферма на клиент,но поради грешка в размерите се наложи проекта да се преработи отново и да се внесе за втори път за одобрение от органите на БАБХ (там се одобряват технологичните проекти).Първият път беше платена таксата за одобрение на проекта,която е 700лв,но при внасянето втория път също им поискаха таксата да се заплати за повторното рзглеждане.Той я заплати,но сега ме заплашва да ме съди,че поради моя грешка е платил таксата 2 пъти и иска да му възстановя 700лв.Искам да уточня,че грешката е моя,защото аз съм взела грешно размерите на овцефермата на терен.От друга страна,по принцип,когато се изготвя технологичен проект практиката е следната:аз правя груб чертеж,а с точните размери се занимава архитекта-той го снема от обекта и ми изпраща подложка(с точните размери), върху която аз нанасям технологията на овцефермата.Но клиента ми тогава не пожела да заплати капаро на архитект,за да ми подадат размерите на овцефермата.
Договор с клиента нямам.Имам и проектантска застраховка,ако това има значение.
Благодаря предварително!
atanaskaatanasova
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Дек 2016, 17:23

Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron