начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

Проблем с майчинство

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Проблем с майчинство

Мнениеот van4eto_as » 12 Дек 2016, 16:28

Здравейте,
Първо искам да благодаря на всички, които ще отделите време и внимание на моя казус, с молба да ме насочите към правилната институция!
В отпуск по майчинство съм, родих началото на февруари 2016г. и ми беше изплатено обезщетение за бременност за част от периода 40 дни преди термин. От тогава не съм получавала никакви пари, в системата на НАП фигурирам неосигурена, нямам здравни осигуровки. Счетоводителката твърди, че е станала грешка и са ме прекратил, като после за заличили прекратяването. В момента има ревизия от НАП и НОИ и това било причината да ми се бавят преводите. Аз обаче вече чакам 10 месеца. Знам, че парите за които имам входиран болничен не се губят, но това е до май месец, след това нали се подава декларация от работодател, какво се случва с тази процедура (предала съм копие от акта за раждане на детето).
В безизходица съм и дори не зная до НАП, НОИ или Инспекция по труда да си отнеса въпроса, а нямам физическото време да отида на място, само чакам по телефоните...
Надявам се на насока от ваша страна, не желая да злепоставям работодателя си, но ако се наложи ще се обърна и към адвокат. За момента моля просто да ме насочите коя институция следва да разгледа проблема ми и дали имам безвъзвратно изгубени пари някъде по веригата.
Благодаря за отделеното внимание!
van4eto_as
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 03 Юли 2014, 12:00

Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron