начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Платен отпуск при ползване на НО по 189, ал. 1, т. 6 ЗМВР

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Платен отпуск при ползване на НО по 189, ал. 1, т. 6 ЗМВР

Мнениеот frezist » 16 Дек 2016, 12:23

Здравейте,
Възникна въпрос дали държавен служител от МВР който е в НО по 189, ал. 1 т. 6 ЗМВР и работи в ЕК от няколко години, му се трупа платен отпуск за всяка година. Според електронния модул който обслужва процеса на отпуските се генерира такъв отпуск, но модула е правен от програмисти, а мен ме интересува правната страна как е уреден въпроса. Не открих обаче директно разрешение в нормативната база и съдебна практика по този член. От компетентните дирекции чувам само мнения и предстои да ги ангажирам с писмено становище.
ЩЕ съм благодарен ако някой сподели своето виждане или посочи съдебна практика.
Моето лично мнение е че не би следвало когато си в продължителен НО и през това време си на работа в ЕС, да се ползват други права от работодателя в БГ, освен това да ти тече трудов стаж и да ти се пази работното място.

Предварително благодаря!
frezist
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 24 Сеп 2006, 23:39

Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron