начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Отпуск при напускане

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Отпуск при напускане

Мнениеот marlaa » 22 Яну 2017, 14:27

Здравейте, смятам да подам предизвестие, по чл.325,мисля че това беше правилното. Имам два въпроса, колко отпуск ми се полага, при положение, че смятам да напусна м.февруари. Имам годишна 24дни, както.и останали 9дни от 2016г..Също така ме.интересува, ако напусна по този чл. имам ли право на обещетение от бюрото по труда? Могат ли да.ме задържат повече от месец на работа? Благодаря :)
marlaa
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 22:13

Re: Отпуск при напускане

Мнениеот chima » 23 Яну 2017, 11:03

За отпуска- трябва да изплатят 9-те дни за 2016, а за 2017 г - пропорциално на отработеното, напр. при 24 дни за 2017 г, а напуснете в края на февруари, ще се изплатят 4 дни.
Обезщетение за безработица, напусналите по чл.325 - взаимно съгласие, получават минималния дневен размер на обезщетението за безработица съгласно Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване за срок 4 месеца.
chima
Потребител
 
Мнения: 113
Регистриран на: 09 Яну 2006, 17:00
Местоположение: София

Re: Отпуск при напускане

Мнениеот marlaa » 24 Яну 2017, 20:51

Благодаря ви, да разбирам, че не могат да ме.задържат повече от месец? И освен по 325, мога ли да подам молба за.напускане по друг член?
marlaa
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 06 Сеп 2014, 22:13


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron