начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Назначаване на стажант чужденец

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Назначаване на стажант чужденец

Мнениеот atina84 » 07 Фев 2017, 14:54

Здравейте,

имам следния казус: Искам да назнача стажант на някакъв временен договор. Момчето е чужденец от държава извън европейския съюз и има студентска виза тип D с неограничен брой на влизания в държавата.
На визата пише. че е за Обучение по чл. 15, ал 1 и чл. 24В, ал1.

Не виждам изрично разрешение или забрана за каране на платен стаж на трудов или граждански договор. Но това, което видях в чл.24 е " Разрешение за продължително пребиваване могат да получат чужденци, които притежават виза по чл. 15, ал. 1 и:
1. (изм. - ДВ, бр. 42 от 2001 г., изм. - ДВ, бр. 112 от 2001 г., в сила от 01.01.2002 г., доп. - ДВ, бр. 33 от 2016 г., в сила от 21.05.2016 г.) желаят да извършват работа по трудово правоотношение след разрешение от органите на Министерството на труда и социалната политика по реда на Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност;"

За съжаление не съм специалист и ще съм благодарен ако някой ми разясни дали имаме право да му предложим граждански или трудов договор при тази ситуация?

Благодаря предварително.
atina84
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Фев 2017, 14:42

Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron