начало
Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд Трима депутати с писма „иди ми, дойди ми“ до Конституционния съд

Въпрос относно регистриране в БЮРА ПО ТРУДА - СОФИЯ

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Въпрос относно регистриране в БЮРА ПО ТРУДА - СОФИЯ

Мнениеот xwarior » 27 Фев 2017, 18:56

Здравейте,

Прекратихме по взаимно съгласие трудовите взаимотношения с настоящия работодател. Всичко е ок и имам заповед от 23.02.2017г за моето освобождаване. Причина за моето напускане бе по- добра оферта от друг работодател, с когото подписахме договор на 06.02.2017. Новия договор е стандартен с 6 мес. изпитателен срок. Проблема е, че ме искат на работа чак на 20.03.2017. Тоест имам едни 20‘тина дни(вкл събота и неделя) до започването й. Знам, че със здравните съм ОК, застъпвам и двата месеца. Обезщетение не ми трябва за този период, но се притеснявам че губя трудов стаж. Вярно на 32 г съм и кой знае с тия закони кога ще дойде моя ред за пенсиониране, но струва ли занимавката да се регистрирам на борсата? Какво ще загубя, ако не го направя? И ако го направя, а не ме харесат на новата работа (по време на тия 6 месеца) ще мога ли отново да се регистрирам?

Предварително благодаря на всички за съветите.
xwarior
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Фев 2017, 18:40

Re: Въпрос относно регистриране в БЮРА ПО ТРУДА - СОФИЯ

Мнениеот jhoro » 05 Мар 2017, 00:16

Не си доуточнил - договора с новия работодател е подписан на 06.02, но има ли подадено уведомление в НАП???
Ако има - ти не можеш да се регистрираш н БТ като безработен, защото на практика не си. Питай ги - за този "париод на изчакване" - кой ще ти плати?
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron