начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

Документи с невярно съдържание [трудов договор]

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Документи с невярно съдържание [трудов договор]

Мнениеот efect77 » 25 Май 2017, 17:14

Първо да се извина ако темата, която пускам, е в неправилния раздел на форума.

Здравейте,
Приготвям се да пускам жалба до прокуратурата на България и искам да запозная съфорумниците с нея и това, което е изложено в нея за да ми кажете какво мога да очаквам от жалбата си.

Жалба относно съставени документи с невярно съдържание - фалшифициране на моя подпис в следните документи: трудов договор, ведомост за заплащане и заповед за освобождаване.

След уговорена среща с г-н Име Фамилия, управител, отивам на интервю на 17.02.2017г. на което ми казват да изпратя CV на посочен от тях email. След като им изпращам такова получавам отговор от същият г-н да се ява на работа на 20.02.2017г. в офиса към 9:00 часа. Явявам се както ми казаха и започвам да работя. Когато попитах за трудов договор ми отговори, че първата седмица ще работя без такъв за да проверят моите знания и след това ще подпишем такъв. Няколко пъти настоявах да подпишем трудов договор, но такъв така и не подписах. Работих до 24.03.2017г. включително без договор. На 27ми не се чувствах добре и изпратих SMS като известие за състоянието ми на Име Фамилия - син на управителя. На 28ми отивам на работа и управителя ми дава празен лист на който да напиша обяснение защо не съм се явил на работа предния ден. Написах на листа, че не съм се чувствам добре и поради тази причина нямаше да бъда продуктивен и затова не съм се явил на работа. След като написвам обяснението управителя ми каза да отида с него. Излезнахме навън, в двора на сградата и ме изпрати до входната врата обръщайки се към мен с думите "повече не искам да те виждам тук". След като се качих в автобуса за вкъщи му изпратих SMS в който му посочих банкова сметка по която да ми преведе уговорената между нас заплата от 800лв на месец като поясних, че до края на седмицата ще го изчакам. Минават 2 седмици и нямам превод. По случайност проверявам чрез издаден от НОИ личен ПИК код, че съм бил осигурен от бившия ми работодател и разбирам, че реално съм имал неподписан от мен трудов договор. Отивам в "Главна инспекция по труда" и пускам жалба с вх.№01010101 от дата 07.04.2017г. На 22.05.2017г. получавам отговор от "Главна инспекция по труда" с изх.№01010101, че фирмата е предоставила документи удостоверяващи следното:
"
От изисканите и предоставени документи се констатира следното:

По време на проверката бе предоставен трудов договор №30/21.02.2017г. сключен между Вас и "Името на Фирмата" ООД, със срок за изпитване шест месеца, уговорен в полза на работодателя, за длъжност "Монтьор електронни сигнални апаратури".
Същият е подписан от двете страни и в него е отбелязано, че "Подписан от двете страни, екземпляр от настоящия трудов договор е връчен на работника на 21.02.2017г.".
В т.1 буква "е", от горецитирания трудов договор с Вас е уговорено основно трудово възнаграждение в размер на 480.00лв, "платими ежемесечно, еднократно до 10-то число на следващия месец."
В трудов договор №30/21.02.2017г. сключен между Вас и "Името на Фирмата" ООД има положени 3 подписа за работник.
Със Заповед №27/23.03.2017г. работодателят "Името на Фирмата" ООД е прекратил трудовото Ви правоотношение, на основание чл.71, ал.1 от Кодекса на труда, считано от 24.03.2017г.
Съгласно чл.71 от КТ до изтичане на срока за изпитване страната, в чиято полза е уговорен, може да прекрати договора без предизвестие.
Върху горецитиранта Заповед е отразено, че същата Ви е връчена срещу подпис на 23.03.2017г.
В представените платежни ведомости на "Името на Фирмата" ООД за месеците февруари и март 2017г. е удостоверено с подписи, че Ви е изплатено в пълен размер уговореното трудово възнаграждение, след приспадане на законоустановените удръжки-данък и осигурителни вноски за сметка на работника, за м.02.2017-в размер чисто 112.31лв ( за 6 отработени дни) и за м.03.2017г - в размер на 272.36лв. (за 16 отработени дни).
"
Горното е откъс от писмото, което получих от „Главна инспекция по труда“.

Истината е, че аз съм разписал единствено лисна на който извадиха „копие от лична карта“ и написах „Вярно с оригинала“ + моя подпис. Други документи фирмата не ми е предоставяла да подпиша нито при назначаването ми нито на по-късен етап.
Затова се обръщам към прокуратурата на България подавайки жалба за документи с невярно съдържание
.


Нарочно съм премахнал имената - на управителя, сина му и на фирмата им. Също така вх/изх № на Инспекцията по труда.
efect77
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Фев 2017, 22:12

Re: Документи с невярно съдържание [трудов договор]

Мнениеот ivanov_p » 25 Май 2017, 17:58

Първо отидете в НОИ и проверете договора, може подписите да са ваши.
Ако не са ваши отидете при адвокат, защото фактическата обстановка не сочи документ с невярно съдържание, а друго и по-тежко престъпление. Може да пуснете изложението си в темата за кандидат съдии и прокурори, те са напълно наясно с тези неща, с тях лягат и стават и ще ви отговорят, стига да могат да ползват литература.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Документи с невярно съдържание [трудов договор]

Мнениеот efect77 » 25 Май 2017, 18:39

Подписите не са мой, защото аз не съм разписвал никакви документи, ако не се приема копието от личната карта и обяснението ми за такива.

ПС: ще може ли да ми дадете линк към темата, която споменахте?
efect77
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Фев 2017, 22:12

Re: Документи с невярно съдържание [трудов договор]

Мнениеот ivanov_p » 25 Май 2017, 19:01

Някъде в поста ми да видяхте въпрос дали подписите са ваши? Казах да отидете в НОИ и да проверите дали подписите са ваши! Да свършите нещо, а не да разсъждавате по въпроса, защото са ме убеждавали как не са се подписвали под ведомости и договори, а се е оказвало, че подписите са техни, подписани с друг куп документи. Човек не помни всичко и възприема фактите по различен начин.
След като установите, че подписите не са ваши имате следните варианти:
Да си търсите заплатата от 460 лв. и съпътстващите възнаграждения с гражданско дело
и/или да сезирате прокуратурата за извършено престъпление.
Аз лично щях да започна с първото.
Иначе кандидат прокурорите са на: http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?f=10&t=63244
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Документи с невярно съдържание [трудов договор]

Мнениеот efect77 » 25 Май 2017, 19:27

Г-н Иванов, вярно е че голяма част от хората не помнят преди седмица какво са правили, но аз не съм от тези хора. Също така съм възпрепятстван да отида до НОИ София, защото вмомента работя по черноморието.
Както казах в първия си пост ще сезирам прокукатурата, защото с едно гражданско дело няма да има желания от мен ефект. Аз няма да се боря за 460лв "заплата по договор", а това фирмата да е белязана докато съществува и всеки един човек да е наясно каква е тя.
efect77
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Фев 2017, 22:12

Re: Документи с невярно съдържание [трудов договор]

Мнениеот ivanov_p » 25 Май 2017, 20:21

Те и на морето няма да ви платят, там нямат табиет да плащат на работниците, а на младите хептен. Когато пуснеш гражданско дело те ще представят ведомостите, с твърдението, че са ви платили, а вашият адвокат ще ги оспори като неистински. Ще се назначи експертиза и ако не сте ги подписали съдът трябва да ги изпрати в прокуратурата (адвокатът ще ги подсети). Така ще си спестите разправии с прокурори и следователи и ще си съберете парите, иначе няма да стане нищо.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Документи с невярно съдържание [трудов договор]

Мнениеот efect77 » 25 Май 2017, 21:01

Г-н Иванов,
Благодаря Ви за полезните съвети, които ми дадохте.
Искам отделно от темата да споделя с Вас, че на морето работя 3та поредна година и до момента са ми плащали редовно и точно.
efect77
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 15 Фев 2017, 22:12


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 24 госта


cron