начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Запор и НОИ

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Запор и НОИ

Мнениеот lexbggg » 28 Май 2017, 20:07

Здравейте,
във фирмата в която работят имам наложен запор върху заплата. Известно време съм в болничен и си следя състоянието на болничния във страницата на НОИ по ЕГН и ПИК. И видях, че ми е променена банковата сметка и е посочена тази на частния съдебен изпълнител! Нормално ли е това ? Имат ли право и мога ли да го променя ?
Благодаря!
lexbggg
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Май 2017, 20:05

Re: Запор и НОИ

Мнениеот katerinakuch » 29 Май 2017, 20:38

Не, не би следвало без Ваше съгласие да се променя банковата Ви сметка и да се посочва тази на ЧСИ.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27

Re: Запор и НОИ

Мнениеот borovinka » 30 Май 2017, 13:54

Хм, няма как да са ви променили служебно сметката в НОИ, посочвайки тази на ЧСИ. Бъркате някъде.

Идете при ЧСИ с едно удостоверение от НОИ, че по декларираната ВАША банкова сметка постъпват суми - обезщетения от НОИ (несеквестируеми при опр. условия). ЧСИ трябва да вдигне запора за сумите до размера на тези обезщетения (майчинство, болнични и др.).
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ

Re: Запор и НОИ

Мнениеот lexbggg » 30 Май 2017, 16:56

Според мен от счетоводството са се объркали. Тъй като явно в системата им, стоят две банкови сметки, една моя и тази на ЧСИ и са объркали и са посочили другата . . . така става като няма комуникация . . .

От ЧСИ са наложили сам озапор на заплатата, нищо друго. Питах в НОИ, тази банкова сметка е предоставена от работодател, като пак казвам, явно по погрешка. Говорил съм да я актуализират.
lexbggg
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Май 2017, 20:05


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron