начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Има ли графици при подневно изчисляване на работното време?

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Има ли графици при подневно изчисляване на работното време?

Мнениеот lexiena » 10 Юни 2017, 17:20

Здравейте,

При работа на смени при подневно изчисляване на работното време, трябва ли да се прави график? Всичко, което чета е свързано със СИРВ, а случаят не е такъв. При проверка, ИТ ще изисква ли график на смените?

Благодаря предварително.
lexiena
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 18 Юни 2014, 12:34

Re: Има ли графици при подневно изчисляване на работното вре

Мнениеот jhoro » 10 Юни 2017, 21:20

Здравейте.Нещо не мога да схвана идеята на въпроса.
График - чисто технически трябва да има - за да знае съответния работник/служител за коя смяна, по кое време да идва на работа. Но юридически издържано - с писмено уведомяване, с подписи и прочие... не знам да е наложително.
В момента аз също работя на смени, но поради факта, че сам обслужвам една машина - мога да си избера коя смяна да работя - първа, дневна или втора!
А иначе - трябва да се спазва
Чл. 152. Работникът или служителят има право на непрекъсната междудневна почивка, която не може да бъде по-малко от 12 часа.

Тоест - няма как единия ден да сте втора смяна (до 22 часа), а на следващия - първа.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Има ли графици при подневно изчисляване на работното вре

Мнениеот lexiena » 12 Юни 2017, 08:00

Благодаря за включването. Въпросът ми е дали при проверка от ИТ ще изискват графици за работа и дали имаме задължението да ги окачаме на видно място. Иначе ясно, че работниците трябва да знаят коя смяна да дойдат, но в малка фирма това на практика не е проблем, уговаря се устно. Работещите на смени са малко, смените се редуват през седмица, така че няма объркване.
lexiena
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 18 Юни 2014, 12:34

Re: Има ли графици при подневно изчисляване на работното вре

Мнениеот jhoro » 13 Юни 2017, 20:55

Оффф ... то пък едно включване... просто преразказ по картинка.

Направо забравих - имам приятели в ИТ и си мислех да запитам, ама.. Сори. Вече не е удобно за работни въпроси.

В момента работя в средно голяма фирма, известно време бях ОБЗ в малка фирма, но по начина, по който се процедира - мисля си, че не е строго задължително.
Има някаква логическа връзка с това, при настъпване не трудова злополука - да се види дали работещия е бил там по график... ама това да е проблема.
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron