начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Може ли работодателя да ме съкрати?

Трудовоправни казуси
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Може ли работодателя да ме съкрати?

Мнениеот hepbaka » 14 Авг 2017, 15:30

Здравейте,

Имам следният въпрос, с чийто отговор сам не мога да се справя на база търсене в кодекса на труда. Вероятно не търся правилно, но моля ви не се сърдете - далеч съм от правовите среди.

Казуса е следният. Получих препоръка от доктор, за промяна на работата и бита, на база изследвания които ми бяха направени. Доктора препоръча работно време което е различно от сегашното ми. Фирмата в която работя покрива различни часови пояси и често ми се налага да работя по нощите съобразявайки се с колеги.
Само че препоръката на докторите е да НЕ работя по нощите, което те сметнаха за главен причинител на здравословните ми проблеми.

Може ли работодателя да иска да ми прекрати трудовото правоотношение на база на това, че искам/моля за такава промяна ? Препоръката не е ТЕЛК.
Във фирмата има много сходни позиции с различно работно време, както и с такова вписващо се в препоръката.
Трудовата характеристика е много сходна, ако не и еднаква.

Благодаря ви предварително.
hepbaka
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 06 Окт 2009, 13:27

Re: Може ли работодателя да ме съкрати?

Мнениеот katerinakuch » 21 Авг 2017, 15:33

Не мисля. Поговорете с него и съм сигурна, че ще постигнете компромисен вариант и за двете страни.
katerinakuch
Активен потребител
 
Мнения: 1162
Регистриран на: 28 Юни 2007, 12:27


Назад към Трудово право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron