начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Адвокатски хонорар за обжалване на прокурорско постановление

Виртуални съдебни процеси.

Посетителите на форума следва предварително да заявят качеството, в което се включват в процеса и да следват правилата в реалния процес.

Нека правото бъде с вас :)


Re: Адвокатски хонорар за обжалване на прокурорско постановл

Мнениеот lawchoice » 09 Мар 2017, 17:38

ilian_todorov написа:
teogeo написа:
ilian_todorov написа:Прекратиха ли наказателното производство по чл. 243, ал.1 от НПК? Ако е така имаш седем дена да обжалваш в РС, но аз ще ти предложа друго.



Да жали пред горестоящата прокуратура ли?

Да. Прокурорът има по-големи правомощия от съда в случая. Има обаче риск въобще да не разгледа жалбата. Тогава ще пусне втора, трета, пета .... и така една или две години.


gridiron написа:ilian _todorov:
Не ме разбра. Посъветвах го да пропусне нарочно тези седем дни и да жали пред горестоящата прокуратура,а не пред съда. :idea:

По вече шансове има да го отмени съдията.отколкото прокурора приятел на прокурора изготвил постановлението .Горният прокурор на сляпо ще потвърди постановлението на колегата си




Ето как е регламентирано в чл.200 НПК обжалването на прокурорско постановление, постановено в рамките на образувано ДП.

Постановленията на прокурора, които не подлежат на съдебен контрол, се обжалват пред прокурор от по-горестоящата прокуратура, чието постановление не подлежи на обжалване.

Без коментар! Или пък не,
Хайде решете най-после какви искате да бъдете граждани на правова държава или селски тарикати, като в последния случай не е коректно да се оплаквате от незадоволително за вас разрешение на поставен пред държавните органи въпрос!
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Адвокатски хонорар за обжалване на прокурорско постановл

Мнениеот ilian_todorov » 12 Мар 2017, 20:21

gridiron написа:ilian _todorov:
Не ме разбра. Посъветвах го да пропусне нарочно тези седем дни и да жали пред горестоящата прокуратура,а не пред съда. :idea:

По вече шансове има да го отмени съдията.отколкото прокурора приятел на прокурора изготвил постановлението .Горният прокурор на сляпо ще потвърди постановлението на колегата си

Ти защо си мислиш, че няма да има и приятелство в съда? :D Не я приемам тази логика.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Адвокатски хонорар за обжалване на прокурорско постановл

Мнениеот gridiron » 12 Мар 2017, 22:01

Не мисля.И при съдиите го има приятелството.както и в останалите гилди. Само при нас го няма които нямаме кяр от мутренската наследена Сталинската система.т.е. обикновените хора с отнети права КРБ. ЕКПЧ. и т.н Както да го въртиш.сучиш така е
gridiron
Потребител
 
Мнения: 290
Регистриран на: 10 Ное 2013, 21:28

Re: Адвокатски хонорар за обжалване на прокурорско постановл

Мнениеот ilian_todorov » 12 Мар 2017, 23:38

gridiron написа:Не мисля.И при съдиите го има приятелството.както и в останалите гилди. Само при нас го няма които нямаме кяр от мутренската наследена Сталинската система.т.е. обикновените хора с отнети права КРБ. ЕКПЧ. и т.н Както да го въртиш.сучиш така е

На три пъти съм обжалвал пред горестояща постановление за отказ пред горестоящата и съм успявал. Вярно, че не е точно същото, но нали са приятелчета? Защо не ми отказаха? :?: :lol:
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Предишна

Назад към Виртуално деловодство


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


cron